Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek hogy írok? Jól,...

Szerintetek hogy írok? Jól, rosszul?

Figyelt kérdés

Vanda a nyirkos füvön feküdt, körötte a csillagos éjszaka. Más állapotban csodás álmokat szőtt volna fényükbe meredve, de most a fájdalomtól, melyet a hasán ejtett mély seb okozott, inkább halálát kívánta. „Mikor lesz végre vége?” Gondolta magában. Belső hangja is keservesen elmélázottnak hatott, mintha nem is az övé lett volna, hanem valaki más szólt volna hozzá a távolból. Mindenki itt hagyta, mindenki, aki fontos volt, és igazán szerette. Egyedül maradt a játékban, aminek meg is lett a következménye, valamint súlyos ára. Haldoklott, és ez tudta is jól. „Csak ne fájna annyira!” Vonyított fel szenvedései közepette. Szemei már nem lesték az éjjel ékköves boltozatát. Szemhéjai szorosan fogva tartották zöld íriszeit.

Hamarosan csillapodni kezdett a kín, s tagjai zsibbadttá váltak, elnehezültek, mintha ereiben vér helyett ólom fojt volna. Szíve egyre lassabb táncot járt bordái szorításában.

Még egyszer újra feltekintett az égre, hogy láthassa azt a megannyi ragyogó pontot. Mintha csak a tündérek éteri kertjét nézte volna. Karjait magasra emelte volna, de már nem érezte őket többé.

Szeme sarkában sötétség gyülekezett, mely végül keretként szépen lassan lezárta előtte a világot.

Vége lett mindennek. Végre csend honolt, és béke áradt szét a hideg, nedves földön a lány körül.


Nem riadok vissza a velős kritikáktól sem. :)



2014. márc. 17. 14:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%

Tipikus író vagy. Az, a nem rossz de nem is jó. Olyan semmilyen!


Ne, aggódj lesz még munkád de nem ebben a szakmába.Felejtős.

2014. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kritikát, bár nincs kifejtve, és van egy pár durva helyesírási hibád is, de hát elfogadom a véleményed, hiszen ezt kértem.
2014. márc. 17. 17:16
 3/22 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon költőien fogalmazol, ami nem baj de egy 21. századi szórakoztató irodalomnak túl van bonyolítva.
2014. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Tényleg igazad van, majd egy kicsit próbálok lefaragni a fennköltségből. :)

2014. márc. 17. 17:50
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

figyelj arra, hogy ne ismételd önnmagad (pl: volna... volna - ez rendkívül sokszor előfordult a történetben).

ügyelj a helyesírásra, többször fusdd át a részletet, mielőtt feltennéd ide, mert van egy-pár elütésed és helyesírási hibád is.

valamint, ez nagyon kevés, ilyet bárki (úgy értem, aki ír) ki tud rázni az ujjából, ez egy töredéke... minek is? regény lesz, novella? ezt nem mondtad/írtad le, viszont nagyon fontos.

azt tanácsolom, hogy olvass rengeteget és gyakorolj!

és ne hallgass azokra, akik szerint ez ómódi, mert szerintem nagyon szép, és nem csak nekem tetszik az ilyen stílusú nyelvezet.

2014. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Sztem jól!:)
2014. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a "fennkölt" írást, a szép hasonlatokat meg metaforákat, de ebben a szövegben néha valóban kicsit erőltetettnek tűnik. De ennél sokkal cifrább dolgokat is olvastam már egy-két bestseller könyvben. :) Szerintem ne add fel, nekem tetszik.
2014. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

nekem nem erőltetettnek tűnik hanem gyengének


" Más állapotban csodás álmokat szőtt volna fényükbe meredve" ??


"Csak ne fájna annyira!” Vonyított fel szenvedései közepette." ez már komikus de


"Szemhéjai szorosan fogva tartották zöld íriszeit. "


Áh de nem.. na nem szar, de ahhoz képest ahol indítani akarod vagy legalábbis akarhatod oda azért gyenge.


Küldök neked én is vmi privátban, aztán megbeszéljük.

2014. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, de amúgy ez semminek sem az indítója. :D

Ez csak egy kis szösszenet. Semmi más.

Hirtelen felindulásból írtam.

2014. márc. 17. 22:44
 10/22 anonim ***** válasza:
47%

Se azt nem mondanám, hogy jól, se azt, hogy rosszul. Valóban kissé erőltetettnek hat a fogalmazás, ahogy cizellálod. Ilyet mondjuk paródiában tudnék elképzelni.

Mások helyesírását pedig akkor kritizáld, ha a tiéd rendben van. Elárulom, hogy nincs.

2014. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!