Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek a legalapvetőbb,...

Melyek a legalapvetőbb, legjelentősebb, legszórakoztatóbb fantasy könyvek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekel a fantasy irodalom, szeretnék fantasy könyveket olvasni, de elég bőségzavarom van... Annyiféle van már, nem tudom hol kezdjem el, először a ,,fontosabbakkal" kezdeném. A Gyűrűk urát és A Trónok harcát természetesen ismerem, tehát ezeken kívül érdekelnének. Hallottam pl. a MAGUS könyvekről, a Cherubion kiadó könyveiről, a Warcrafthoz is van könyv, pl. Halálszárny, de... Ötletem sincs, hogy hol érdemes elindulni. Esetleg fantasyval foglalkozó szakirodalom is érdekelne!

Előre is köszi szépen a válaszokat! :))



2014. febr. 9. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Darren Shan démonvilág sorozata, és a vámpírkönyvek sorozata KÖTELEZŐ!

Aztán ott van még a Spiderwick sorozat, (Tony Diterlizzi (?) és Holly black a szerzője)

John Flanagan A vadonjáró tanítványa

Chris Riddel Paul Stewart A szirt krónikái

Johnatan Stroud Bartimaeus trilógia


Szerontem ezek mind egyediek, én imádtam őket! ;)

2014. febr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én Salvatore írásait tenném hozzá, a sötételf (Drizzt) történeteket mindenképpen.

Továbbá magyar vonatkozásban Vavyan Fable Varázscsók, Álomhajsza és Tündértánc című műveit, valamint Susan Salina könyveit.

Terry Brooks Shannaráját is érdemes ismerni (sajnos úgy tudom, nem adtá ki végig magyarul a Shannara Örökségének utolsó részéig)

2014. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem ijedsz meg a monstre sorozatokról, akkor Robert Jordan Idő Kereke sorozata is ajánlott.
2014. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na szóval akkor fantasy!

Először is nagy fantasy+szerelmes regény rajongó vagyok.

Szóval ha olyanok szóba jöhetnek, hogy bukott angyalok, boszorkák,démonok,vérfarkasok,.. természetfeletti dolgok, akkor ezeket ajánlom:

The Dark Divine

Csitt-Csitt

Fallen,

Obszidián

Bíborhajú

Enigma

Sötét erők trilógia

Ezeknek a könyveknek az összes részét nézd meg ha érdekel.

Remélem segítettem!

2014. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Az összes vörös pöttyös kötelező!!!!!!!
2014. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 zsozsó~ ***** válasza:

Harry Potter-ez alap :D

Végzet ereklyéi

Rubintvörös

Morga

Maximum Ride

2014. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk anno alapnak számított a Sárkánydárda-krónikák 3 kötete:


1. Margaret Weis & Tracy Hickman: Az őszi alkony sárkányai


2. Margaret Weis & Tracy Hickman: A téli éj sárkányai


3. Margaret Weis & Tracy Hickman: A tavaszi hajnal sárkányai

2014. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csitt csitt az erősen romantikus. Annyira nem is a klasszikus high fantasyba tartozik, mint egy gyűrűk ura vagy trónok harca... A bíborhajút is olvastam, de én azt senkinek nem ajánlom... a nyelvezete, mint egy műveletlen tinilánynak kb... Ezek labdába sem rúgnak egy Tolkiennel vagy egy George R.R. Martinnal... Ha ilyen nagy volumenü témákra vágysz, akkor én a witchert ajánlanám. Nagyon szerethető az író fekete humora. Én alig bírtam letenni a könyvet. Ez dark fantasy egyébként. R.A Salvatore első három könyve is izgalmas, azok után viszont számomra már nagyon újat nem tudtak nyújtani a könyvei, de azért szerethető :)
2014. okt. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A M.A.G.U.S-könyvekről, mint olvastam, hallottál,azt mindenképp olvasd el.Én azt vallom,minden fantasykönyvből tanulsz valamit, én a M.A.G.U.S-októl egy másik fajta olvasói szemléletet tanultam.
2014. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok és az utolsóval egyet értek. A MAGUS könyvek is jók. Jan Van Den Boomen írásait kicsit nehéz megemészteni, főleg az Opál hajós című könyvét, de ettől függetlenül gyönyörűen ír. Wayne Chapman könyvei is tetszettek, bár azt kicsit "egyszerűbbnek" találtam :)

Esetleg ha szereted a véres, darkos, melankolikus sztorikat akkor a tövisek hercegét ajánlanám még :)

2014. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!