Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan dolgozzam ki a karakter...

Hogyan dolgozzam ki a karaktereimet a regényben?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, hogy mire gondolnak, amikor ezt mondják: dolgozd ki a karaktereidet jól. Csak sejtem, hogy miről lehet szó, de azt akarom, hogy mindenképpen hitelesek legyenek. Mégiscsak ők viszik előre a cselekményszálat.

2013. dec. 30. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2013. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz amit az előző ír de az sem árt ha a karaktereknek van személyisége. Mert ha csak úgy írsz akkor az lesz hogy később adsz nekik személyiséget ami miatt az elejétől való újraolvasásnál furcsa lesz.

A másik hogy egyáltalán nem lesz személyiségük mert a nevükön kívül ugyanolyanok szóval azt a szövegrészt akárki mondhatta volna.

Ezért én ajánlom mindkettőt:

Dolgozd ki a karaktereket azaz írj nekik neked megfelelően elosztott jó és rossz tulajdonságokat, valamennyi háttérinfót a karakterről és ezek tudatában írd folyamatosan a történetet.

2013. dec. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek. :)
2013. dec. 30. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a jó, amikor a karaktereid életre kelnek.

Nem egy író nyilatkozta már, hogy a karakterei saját maguk irányítják a sorsukat, tehát nem ír le róluk olyan dolgokat, amit ők nem akarnak. Persze ez nem úgy működik, hogy előrántasz a kis agyadból egy élőlényt, azzal meg kell dolgozni. Először is a tulajdonságait, a személyiségjegyeit kell kitalálnod. Ezekre hatással lehet a családi háttér és az élettörténet, tehát ügyelj, hogy ezek hitelesek legyenek. Ha nagyon nem megy ez a karakterkidolgozás, akár úgy is nekiállhatsz, hogy elképzeled, mit tenne a szereplőd különböző helyzetekben (de tényleg sokféle szituáció legyen, mert úgy nyilvánul meg igazán a személyiség). De ez csak egy tipp, úgy állsz neki, ahogy akarod. A cél pedig az "életrekelés" legyen.

2014. jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
" dolgozd ki a karaktereidet jól" Van olyan pl, hogy a főszereplőről a legvégén derül ki valami. Ez a szereplőkidolgozás nem feltétlenül szükséges szerintem. Úgyis ki vannak már találva, hogy a szereplők mit csinálnak, vagy nem? És a cselekedeteikből már leszűrheti az olvasó a jellemét. Szerintem elég, ha csak leírod, hogy mi történt, meg azt is, hogy mit éreztek közben, ha úgy látod jónak. Én amúgy ezt szeretem leírva, mármint nekem ez az alap, hogy adott cselekvés közben az érzései is le vannak írva. Kitaláltad mit csinál,és hogyan, akkor abból már "lejön" magától, kirajzolódik a jelleme, az író aki írja, meg úgyis tudja, hogy milyennek gondolta az adott szereplőt, hogy szerinte milyennek kéne lennie, és ahhoz igazítja a dolgait a karakternek, szóval úgy írja le, hogy az jöjjön le belőle, amilyennek ő elképzelte.
2014. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*olyanra amilyennek elképzelte, és ezáltal azt fogja látni az olvasó is.
2014. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*olyanra alakítja

bocsi:$:)

2014. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt. Igen, én érzem, hogy a karaktereim élnek, csak félek, hogy "olyat csináltatok velük, amit nem akarnak". De erre is kaptam választ, szóval köszönöm. :)
2014. jan. 3. 18:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!