Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak szerintem nem illeszkeded...

Csak szerintem nem illeszkededtek a könyvek a HP filmhez?

Figyelt kérdés
pédául a könyvben világosan leírja,hogy egy 100 tornyú épület volt a Roxfort,ellenben a filmben jó,ha 20-25 tornyos épületet látni kívülről. A folyosókon a mozgó képek oké,de a mozgólépcsős megoldás megintcsak nincs benne a könyvben,de az szerintem a filmben nagyon jól el lett alálva,bárki ötlete is volt. A könyvben csak az áll,hogy néhány lépcső Péntekenként máshová vezetett,és nem az van benne,hogy folyamatosan mozognak. A nagyterem jól el lett találva,a könyv is ugyanúgy írja le,ahogy a filmben ábrázolják. Ugyanakkor Hagrid kunyhója se fából van a filmben,ahogy a könyvben van... Az,hogy másképp csinálták meg picit a történéseket,az oké,mégse legyen az egész film a könyv másolata,nah de legalább az épületre figyelhettek volna.. azért már 10 éve is volt olyan grafika,amivel az épület külsejére 40-50 toronnyal többet odavarázsolhattak volna,úgy,hogy nem tűnik annyira úgy,hogy csak oda van rakva,élethűre meglehetett volna csinálni. A Griffendél klubhelysége se úgy van ahogy a filmbeli változatba,a kviddicspálya se, számomra a könyvben ezek sokkal szimpibbek, bizonyos részleteket mondjuk a film segítsége nélkül elképzelni se tudtam volna,ennyiből jobb,hogy előbb a filmeket láttam,de könyvben sokkal jobb. :)
2013. dec. 11. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért a könyvnek kéne illeszkednie a filmhez? Nem fordítva?

Miért olyan nagy dolog, hogy mennyi tornya van az épületnek? A vásznon így nézett ki jól és kész, ennyi.

2013. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
rosszul írtam,a filmnek kellett volna illeszkednie a könyvhöz,bocsi
2013. dec. 11. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, vannak eltérések a könyv és a film között, de amiket te felhoztál azok csak megjelenítések. És ha belegondolsz, az első filmhez biztos közel sem volt akkora költségvetés, mint a későbbiekhez, így nem figyelhettek rá, hogy minden pont ugyanolyan legyen. Ennek ellenére számomra tökéletesen visszaadta a film a könyv hangulatát- bár mindig is a könyvez fogom preferálni.

Szerintem a történési eltérések sokkal fontosabbak, vagy a kimaradt szereplők - pl. Hóborc nem igazán mozgatta a történetet, de ő egy jópofa szereplő volt.

2013. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen,a filmbe is beletehették volna. Ugyanakkor persze,ha mindent ugyanolyanra csinálnak meg,minek megnézni a filmet? :D bár azért kicsit jobban figyelhettek volna. A könyvek számomra is favoritok ;)
2013. dec. 15. 00:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!