Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak szerintem mennek egy...

Csak szerintem mennek egy lére vörös pöttyös könyvek?

Figyelt kérdés

Le leszek hurrogva már látom.

Szóval egyet se olvastam de nem egynek a történetét elmesélték ismerőseim, pár könyvbe azért beleolvastam.

Ha leírnám amit akkor gondoltam kiutálnának még az oldalról is :))


2012. aug. 24. 03:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Kettőt nagy nehezen elolvastam (meg nem mondom már, mi volt a címük). Mindkettő sz@r volt és unalmas. Mondjuk nem az én műfajom, de láttam, hogy barátnőm ezeket olvassa, aztán gondoltam én is megpróbálom.
2012. aug. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek! Egy kaptafára készül az összes, talán egyet olvastam eddig végig, de azt is nehezen. Rá kellett jönnöm hogy nem az én műfajom, most már elkerülöm messzire ezeket a könyveket.
2012. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyet értek, általam biztosan nem leszel lehurrogva.

AMikor nagy sikert aratott a Twilight (tudom már a csapból is ez folyik) öt vagy hat másik szerzőt is leszerződötettek ugyan ide, azóta egyfolytában a igénytelenebbnél igénytelenebb könyvek kerülnek a boltok piacaira. Mind ugyan arra a kaptafára megy: van a lány van a vámpír, hirtelen nagy love, aztán mindig mások harcolnak.

Én egyet értek veled, a twilight-on végigszenvedtem magam (kellett hozzá vagy másfélv év), de többet nem kérek ezekből a könyvekből.

A prózájuk tízből egy 'fél-szer' emelkedik fel a használható szintre. Ha muszáj ebben a vámpíros-dologban olvasni, akk inkább a régebbieket olvasom, ahol még számít valamit a színvonal. A szereplők egyoldalúak, és kevés benne az igazi, rendes jellem. Tele vannak zsúfolva "sziákkal", oké-kkal, na de ez már az én magán véleményem, ami ugyan úgy nem fog tetszni másoknak, viszont felvállalom, hogy szerintem egyik sem éri meg a két-három ezer forintos árát!!! :)

Egyet értek veled.

2012. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na én sem hurroglak le...

Olvastam párat, csak mert láttam, hogy a többiek is azt olvassák. Meg menő és akkor biztos olyan jó. Hát annyira nem. Persze nem rosszak, de a lényeg inkább a borítón van. Olvashatók, de nem érik meg a 3000 Ft-ot. Nekem kilógott a fantasy, farkasos, szellemes, vámpíros izék közül a Terápia, mert ez egy thriller, ami tényleg izgalmas.

Nagyon nem az én stílusom, úgyhogy inkább csak akkor olvasom, amikor olyan társaságban vagyok. Például egy laza, baráti hétvégén furán néznek rám 500 oldalas háborús regénnyel, vagy Gengszteres könyvvel a kezemben, főleg fiatal lányként :)

2012. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A vörös pöttyös könyvek ugye inkább 14-16 éves korosztályt célozzák meg, néhány kivétellel. Inkább olyan írok könyvei, akik még nem olyan elismertek, ez az első/második könyvük. Szerelem majdnem mindegyikben van. Nem értek veled egyet abban, hogy mind egy lére menne. És ezt te sem tudhatod, mert ahogy írtad pár könyvbe olvastál csak bele. -Pedig nagyon sok könyv van! (Keresgélj.) Természetesen vannak, amik tipikus vámpír-lány sztorik, amik már sablonosnak mondhatók de szerintem ha teljesen más a történetük akkor nem fontos, hogy ugyanarra épülnek. Ezeken kívül meg sok könyv van, amik egyedülállóak. Keresgélj, hátha találsz igényeidnek megfelelőt.

Azt elismerem, hogy vannak olyan könyvek amik nem érik meg az árukat, és kiadni is felesleges volt őket, de a többség nem ilyen.

2012. aug. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Én szeretem őket, de megértem, hogy mért nem szereted. Sokat olvastam, mert lekötnek és a sztroijuk jó, de amit pl 2éve olvastam már szinte sem emlékszem belőle a főszereplő nevén kívül. :P Olyan átlagosak, tiniknek valók, egyértelműen sokkal jobb könyvek is vannak náluk!
2012. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, nem mindegyik a vámpír-szerelem-farkasember dologból indul ki. Ne csak a Twilightra és a Vámpírnaplókra gondolj.

Szerintem a Tökéletes kémia, a Gemma Doyle-trilógia, A terápia egészen másak.

Nézd, kulturálódni nem fogsz belőle, de szórakozásnak jó.

2012. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
74%
Én 1-2 éve csak vörös pöttyös könyveket voltam hajlandó olvasni és még mindig szeretem őket, bár az igaz, hogy nagyon sok a hasonlóság közöttük, de ennek ellenére egyik sem volt unalmas, sőt... :)
2012. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem utállak ki, csak nem értem, hogy miért ez az általánosítás.


Én nem sok hasonlóságot látok a Büszkeség és balítélet és a Vámpírnaplók vagy a Tizenhárom okom volt és a Twilight között.


Hogy a No és én-t már ne is említsem.

Vagy a Sarah Dessen könyveket...

Vagy a Tökéletes kémiát.

Ezekben semmi természetfeletti sincs, tipikus kamasz könyvek.


Az Éjféli bál, a Beastly és a Kiss in Time pedig mesék feldolgozásai.


A Graceling és a Zsarát fantasyk. Ezekben sem találsz sem farkast, sem vámpírt, de még egy deka angyalt sem.

2012. aug. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sophie-Mila ***** válasza:
Tény és való, hogy az a hülye Tvájlást indította el ezt az egész Vörös pöttyös "lázat" de azért lehet találni nagyon jó könyveket ott is, ami kilóg a többi közül. Nagyon jó példa ide a 13 okom volt...amiben semmi természetfeletti nincs, mégis magával ragadja az embert. Az egyetlen problémám az, hogy Szelina Gomez fogja játszani Hannah - t nagy valószínűséggel >.< A másik Jay Asher könyv is jó. Amúgy nem akarlak lehurrogni, de ha valaki keres akkor talál ezek közt igazi kincseket is :)
2012. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!