Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyvet olvassátok...

Melyik könyvet olvassátok éppen, és miért azt?

Figyelt kérdés
Mi volt eddig a legjobb amit olvastatok? Szeretek olvasni, ( de nem csak olvasni, írni is, bár nem könyvet, és verseket, csak gondolatokat... ) az érdeklődésem széles skálán mozog. Ötleteket gyűjtök ahhoz, hogy mit is vegyek még fel a listámra. :)

2013. dec. 2. 15:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Most éppen A kártyavár összedőlt olvasom.


Ez került a kezembe.

2013. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem rég fejeztem be az Én Claudius és most olvasom a második kötetét a Claudius az isten című könyveket.

Azért olvasom ezt, mert most az ókori római birodalom kora érdekel. Nem nagyon szeretem a "száraz tényeket" és végre találtam egy könyvet ami a római császárokról szól regény formájában amit Claudius szavaival olvashatjuk. Nagyon izgalmas, és megrázó könyv... De mivel nem vastag könyvek, már előkészületben van a következő könyv amit ki fogok olvasni.

Ez pedig a Philip K. Dick Az ember a Fellegvárban

Ez meg azért érdekel, mert az író hihetetlen fantáziával volt megáldva, és elképesztő ötletei voltak.

2013. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Most olvasom Terry Pratchett-től a Thud!-ot (angolul). Azért, mert:

-Pratchett haláli jó fej

-magyarul még nem jelent meg, és nem fogok éveket várni rá, hogy lefordítsák

-Idegennyelven olvasni jó.


Mi volt az eddigi legjobb, amit olvastam? Dosztojevszkijtől A félkegyelmű.

2013. dec. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

George R.R. Martin: Lázálom

Azért ezt olvasom, mert nemrégiben jutottam hozzá és mindig is el akartam olvasni. (Nagyon tetszett A Tűz és Jég dala. Martin az egyik kedvenc íróm.)

Mellette próbálkozok az első terjedelmesebb angol könyvemmel. Az meg Anne Rice: The Wolf Gift. (Szintén azért, mert bejött a Vámpírkrónikák.)

Utána pedig valószínűleg Tyll J. Pollman: Farkasok születése jön. :D

2013. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Most Diana Gabaldon Outlander c. könyvét olvasom, mert már készülök a vizsgákra és a tanulás után valami könnyed szórakoztatóra vágytam. Egyébként szerintem nagyon jó.

Vizsgaidőszak utána Szabó Magda Für Elise-t tartogatom, mert nagyon szeretem az írónő stílusát.

A kedvenc könyveim még az Elfújta a Szél, az Üvöltő szelek és a Büszkeség és balítélet.

Hát igen, mind romantikus... :)

2013. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Épp most fejeztem be Philip Pullmann: az Úr sötét anyagai c. Trilógiát ( másodszor). Nagyon szeretem, mert érdekes témákat feszeget, mindemellett rohadtul jó története van. Az előző héten elolvastam Robert Merle-től a Malevilt, a Madrapurt és a Védett férfiakat. Ezek is nagyon tetszettek. Ha krimit/ horrorszerűt akarsz, akkor Stephen King: Titkos ablak, Titkos ház ; Ragyogás; Remény rabjai

Agatha Christie: Tíz kicsi néger; Poirot utolsó esete

Általában véve az olyan könyveket szeretem, amiknek van mélyebb mondanivalójuk, izgalmasak ( pl. Trónok Harca), van olyan karakter, akivel tudsz azonosulni. Pl régen imádtam a Harry Pottert, de mostanra valamiért undorodom tőle, méghozzá azért, mert az egész le van butitva: Voldemort azért gonosz, mert gonosz, Harry meg azért állítja meg, mert ő. A jó, akinek nincs rossz tulajdonsága. Ebből a szempontból az egyetlen értékelhető karakter benne Ron.

2013. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Róbert Merlétől a Malevil egy régi kedvencem.

Én most Maurice Druontól az Elátkozott királyokat olvasom. Már többször olvastam, de újra és újra visszatérek hozzá.Az egyik kedvenc könyvem.

2013. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem ez butaság. A HP pont azért jó, mert igazi emberek vannak benne. Harrynek is vannak hibái (pl. a Főnix Rendjében egy szemét volt), és Voldemort nem azért gonosz, mert gonosz. Van története, okai. Meg gondolj csak Dumbledore-ra. Bár amúgy valóban Ron az, aki a legerősebb ilyen "emberi" szempontból. Ő is a kedvencem. :)


Amúgy a kérdésre válaszolva :D Ha levesszük a HP-t, akkor is marad egy csomó, amit szeretek. De mostanában leginkább Remarque-tól a Diadalív árnyékában tetszett. Amit meg most olvasok: Schindler listája, Gyűrűk Ura, és Westerfeldtől a Szépek.

2013. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Most éppen George R.R. Martintól olvasom a Királyok csatáját. Hogy miért? Nagyon tetszett a sorozat első része, ezért szerettem volna elolvasni a másodikat is.
2013. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Megvedenem az álláspontomat a Harry Potterrel kapcsolatban. Először is: Harry az ötödik könyvben azért volt paraszt, mert Mordeblort kapcsolatban volt vele, próbálta általa elérni Dumbledore-t. Amúgy meg, ha az egész művet nézed: Tom Denem karaktere eleve gonosz, nincs nagy változás, neki eleve nincs lelke, punktum. A kis Fazekas pont ennek az ellentéte, csak jó, hiszen egyszer sem árult el senkit, nem futamodott meg, állta a szavát, stb. Így az író eposzi hőst csinált belőle. Ez nem feltétlenül baj, csak nekem nem tetszik. Főleg az olyan művek, mint a Ragyogás után.
2013. dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!