Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy sci-fi regényhez szerintet...

Egy sci-fi regényhez szerintetek ez milyen kezdés?

Figyelt kérdés
Mennyivel egyszerűbb lenne az életünk, ha annak idején Newton mondjuk egy nyírfa alá ül, ahol még csak véletlenül sem tud a fejére esni egy alma! Nem akarom bántani, nem ő találta fel a gravitációt, az mindig is volt. Igaz, azelőtt talán megtehették az emberek, hogy ha felugranak, akkor egyszerűen csak kalandvágyból nem esnek le, viszont azzal, hogy törvénybe foglalta, mindenki számára kötelezővé tette, így néha elég faramuci helyzetek alakulhatnak ki. Például egyeseknek jogosan esik zokon, ha egy ripityára lőtt hajtóművű korvetten kénytelenek zuhanni egy Földnél alig kisebb bolygó felé. Mivel a szabályok nem ismerete nem mentesít a betartásuk alól, meg egyébként is, senkinek sem hiányzik egy bírósági per, törvénytisztelő polgárokként száguldottunk, leszakadó burkolatdarabkákat hátrahagyva.

2013. nov. 22. 00:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Humor és "sci"-t csempészni egy sci-fibe sosem baj, de ez nem igazán lett jó.

"Igaz, azelőtt talán megtehették az emberek, hogy ha felugranak, akkor egyszerűen csak kalandvágyból nem esnek le"

Itt a gond lényege. Nem az, hogy úgy veszed, mintha Newtontól eredne minden ismeretünk a gravitációról (hogy őszinte legyek, szerintem még Arisztotelész sem az első volt, de hát őt szokás így jegyezni), hanem hogy megpróbálsz még butaságot is belecsempészni. Értem, mit akarsz, de ne erőltesd. A fizikai és az emberi törvények keverése szójátéknak elmegy, de nem ilyen környezetben. Főleg nem egy fizikából elméletileg képzett embertől (bár ki tudja, lehet, hogy ez amolyan jövőkép, ahol bárki lehet űrturista mindennemű fizikai előképzettség nélkül).


Szóval szerintem rossz kezdés, de ha valakinek erre van igénye és ezt akarja látni... hát tessék. Azért a szóismétlésekkel és a kicsit akadozó fogalmazással a későbbiekben kezdj valamit, sok gondot megold.

(Igen, igen, én a "klasszikus iskolát" kedvelem. Ha hard sf, én Lemet szoktam javasolni, hogy elborzasszam a sci-fi író "jelölteket", de Asimov sem marad el mögötte.)

2013. nov. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!