Mire kell figyelni egy regény kiadatásánál?
Arra, hogy jó legyen a regény.
Ha ez nem stimmel, onnantól már minden mindegy.
Nekem személy szerint van három könyvem, amiből semmi értelmes összeget nem láttam eddig.
Igaz engem Amerikában adtak ki, kb. 12% volna a jutalékom, de amit termel az annyira kevés, hogy inkább könyveket kérek a kiadótól amiket szétajándékozok amerre járok.
Körülbelül 9,99 dollár egy regény kisker ára, a kiadó 5,5 dollárért adja a kiskernek tehát 55cent/könyv az én jutalékom. Viszonyításként a bagel meg a kávé amit reggel veszek a kisboltba 4,75. A napi kajám nem volna meg 100 könyvből.
Itthon azért sok kiadónál nem jutalékos a rendszer, hanem szerződésben meghatározott összeget kapsz. (Néha bagatell áron. 1 Ft/karakter lenne a minimum, amit elvárnak regénynél a szerzők, gyakran ez sincs meg.)
Amúgy kiadótól függ, mi a szerződés. El kell olvasni, részletekbe menően, és csak utána dönteni, hogy belevágnál. Viszont legtöbbször nem buksz nagyobbat, mint magánkiadáson tehetnéd.
Illetve a hazai piac telített sok ponton. Ezért regénye válogatja, ki mennyire ugrálhat. Ha az Ulpius megvenné, talán az Alexandra is, ha ifjúságibb, akkor a Könyvmolyképző is beszállna a versenybe, ha fantasztikus, még más kiadók is... ekkor válogathatsz, sokkal több beleszólásod lehet, hiszen nekik az az érdekük, hogy náluk jelenjen meg a műved. De ha egy noname kis kiadó épphogy kiadja, akkor vagy aláírod, vagy magánkiadás. Az meg a legritkább esetben lesz nyereséges (nullszaldós is maga a csoda), de még akkor is hatalmas kezdeti befektetés, amihez nem kevés tőke kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!