Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy jó regénnyel tudnék pénzt...

Egy jó regénnyel tudnék pénzt keresni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Hiába jó a regényed, ha nem adják ki. Hiába adják ki, ha nem veszik meg. Hiába veszik meg, ha nem éri el atöbb ezres számot.


Miért? Szerződések, feltételek, megállapodás, érdeklődés. Ettől függ az egész. Egy közepes, vagy gyenge regénnyel is lehet pénzt keresni, ha sokan veszik, és egy jóval is lehet hatalmasat bukni - és fordítva.

2013. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm azt mondta jó sztori, írjam meg és adassam ki.
2013. okt. 17. 23:36
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Khmmm :) Szóval még kész sincs. Csak egy ötlet... És egy ismerősöd modnta...


Ezek alapján joggal gondolhatom azt, ugye, hogy ez lenne az elsú munkád, hogy a kiadásról voltkaépp semmti se tudsz, és csak megtetszett az ötlet, hogy majd a köynveddel fog sz pénzt keresni, és hogy biztos érdekelni fogja az embereket.


Erre cska azt tudom mondani: ebből nem lesz semmi. Még annyi se...

2013. okt. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A 4-ik oldalnál tartok, de a 30 %-a megvan már cetliken, és a 70%-a fejben.
2013. okt. 18. 00:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jó, ha a kiadás költsége megtérül, de én érzem benne a lehetőséget.
2013. okt. 18. 00:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Elárulom, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze - a saját könyvét mindenki jónak tartja.


Nem. Egy jó regénnyel, így, önmagában, nem tudsz pénzt keresni. Egy jó, vagy éppenséggel egy rossz, szóval egy akármilyen regénnyel tudsz pénzt keresni akkor, ha előtte rengeteg pénzt belefektetsz. A REKLÁMBA.

Azt a könyvet veszik, amelyik orrba-szájba van reklámozva. Csak nézz körül. Napjainkban az eladási listákat vezető könyvek elképesztően silány minőségűek. Mégis vezetik az eladási listákat, mert tele van plakátolva velük a város, az emberek pedig azt veszik, amit az orruk alá tolnak.

Tisztelet a kivételnek.

2013. okt. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én azt ajánlom, írd meg a sztorit, s ne azon törd a fejed, hogy ebből mennyi pénz lesz, hanem hogy minél minőségesebb legyen. Aztán majd meglátod.
2013. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első regény ritkán lesz kiváló és kiadóképes. De tegyük fel, hogy sikerül (akkor gyere vissza, hadd gratuláljunk). Megveszi mondjuk egy nagyobb hazai kiadó... ha eleget tola reklámba, akkor elég pénzt hozhat házhoz. Nekik. Mert mennyire pofásan néz már ki a metró ablakán a csodaplakát, hogy "fantasztikusan tehetséges magyar szerző! első könyve máris a kiadási listák élén!" (ki sem adták, de már ott van... ez a kedvenc reklám-szövegem) - aztán majd a második, harmadik stb.-dik könyvnél is el lehet ezt sütni, hogy te vagy AZ, AKI.

De te... nézd, első regény, sosem írtál még, nem vagy benne a kiadói világban. Mekkora az esélye, hogy nem vágnak át egy jó szerződéssel? Kapsz fix összeget. Mondjuk százezret. (Semmiség. Ennyi karaktert tesz ki a regény.) Te elalélsz, ez mégis mennyi pénz, csak nem számolod bele, hogy mennyi idő alatt kerestél ennyit. (Nem egy hónapos munka egy regény. És akkor még mindig csak diplomás minimálbérnél tartunk.) Miért fizetnének jutalékban? Nekik nem éri meg, te meg nem tudod, hogy jó-e a mű (vagy ők mennyi reklámot tolnak bele, hogy eladható legyen), tehát ha emberkedsz, visszamondják a szerződést. Száz ilyen lesz még, mint te. Maximum ha annyira jó az a mű, akkor módosítják a szerződést. Egyébként meg azzal szúrják ki a szemed, amivel akarják, és még mindig nem ők a szemetek, mert nekik is élni kell valamiből.

De HA jó a regény, HA találsz kiadót, HA kiadják és HA megveszik, akkor lehet vele pénzt keresni, csak az a kérdés, mennyit. Egykönyvesből még nem lett milliomos.

2013. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez viszont hülyeség, hogy saját irományát mindenki jónak tartja szerintem, én mondjuk nem így vagyok vele, pedig nem írok szarul, az azért lejön...csak nehéz mindent olyanra megírni, majd újraírni, hogy na ez még egy hónap, fél év-év múlva is tetszen.
2013. okt. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Régebben, amikor még nem regényt, csak verseket írtam, a nagymamám azt mondta, ha több lesz, segítenek kiadni. Nem lett valami sok, kb. 30 van, meg pár félkész, és 1-2 ami inkább csak rímelmő szöveg, szóval nem túl sok. De az ajánlatot azért nem felejtettem el, hogy a család majd összedobja, én csak írjam meg. Eg y tanárom is volt, (vagy több..?) aki ebben a világban mozog, szóval biztosan tud segíteni ő is. Habár neki is inkább csak zsebpénz, meg talán belekerül az irodalom könyvekbe. Hobbinak se rossz azért, de jó lenne...
2013. okt. 19. 08:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!