Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Izgalmas könyvek, kalandregények?

Izgalmas könyvek, kalandregények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan könyvet keresek ami kicsit olyasmi mint a Gyűrűk Ura trilógia, vagy mint a Tűz és jég dala sorozat, esetleg valami kalózosat :D
2013. szept. 26. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Dumas: Monte Cristo grófja

Izgalmas kalandregény, amely méltán lett klasszikus. Szerepelnek benne többek között kalózok is.

A Tűz és jég dalát nem olvastam, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni; A Gyűrűk Urára annyiban nem hasonlít, hogy a valós világban játszódik, annyiban viszont igen, hogy nekem mindkettő tetszett. Páratlan igényességgel megírt, magas színvonalú, komoly, masszív kalandregény, abból a bizonyos kihagyhatatlan fajtából.

2013. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Forgotten Realms-ben játszódó könyvek mind ilyenek, csak igényesebbek, mint a GYU.
2013. szept. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért azzal vitatkoznék, hogy a Forgotten Realms-könyvek igényesebbek, mint a GyU. Jó, az első pár kötet nem rossz, de azért annyira nem kell hanyatt esni tőlük. Volt egy olyan időszakom, amikor egy csomó Forgotten Realms könyvet elolvastam, és megmondjam, mire emlékszem belőle? Három névre: Drizzt Do'Urden, Zaknafein Do'Urden, Gwenhvyvar (a helyesírásban már nem vagyok biztos).

Össz-vissz ennyi maradt meg az egész sorozatból, pedig szoktam emlékezni az olvasmányaimra.

2013. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na azért nem csak a Drizzt Legendájából állnak ezek a könyvek... sok más, eltérő történet is létezik ezen a világon belül, ami nem kapcsolódik Drizztékhez.


Amúgy meg az Guenhwyvar.

2013. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jonathan Stroud: Bartimaeus-trilógia (izgalmas fantasy, fergeteges humorral fűszerezve :) )

Michael Ende: A Végtelen Történet (szintén fantasy, kicsit meseszerűbb, de izgalmas, és alapmű)

2013. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!