Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani írókat,...

Tudnátok ajánlani írókat, esetleg konkrét könyveket ilyen témákban?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok.Nagyon szeretem a fantasy-t,jó lenne ha olyan könyveket is tudnátok mondani.De szeretem a komolyabb témákat,mint például halál,szerelem...Az a lényeg,hogy ne legyen unalmas,az izgalmas,eseménydús,ugyanakkor elgondolkodtató könyveket szeretem.Hajlamos vagyok az "élet nagy dolgain",legfőképpen a halálon,elmúláson gondolkodni......Kérlek mondjatok írókat,esetleg könyvcímeket!!! :)

2013. szept. 25. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Cat Clarke: Összekuszálva
2013. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Battle Royale, Éhezők viadala

Hollófiúk

Időtlen szerelem trilógia, Végzet ereklyéi sorozat, Sötét erők trilógia

Mielőtt elmegyek

Ne engedj el


Ezek olyan kedvenceim, amik szerintem neked is tetszhetnének =)


A Battle Royale és az Éhezők viadala disztópiák, és bár durvák, de szerintem elgondolkodtatóak, főképp a Battle Royale.

A Hollófiúk fantasy, és bár nem kapná a legmozgalmasabb cselekmény díjat, de a hangulata nagyon be tud rángatni a történetbe, és a szereplők is sokat agyalnak a halálon és az elmúláson.

A következő három sorozat fantasy, a pörgősebb fajtából. Nincsenek bennük világmegváltó gondolatok, viszont nagyon izgalmasak.

A Mielőtt elmegyek központi témája a halál, az elmúlás folyamata, elfogadása. Olvasd el a fülszöveget, és megérted =) Nagyon szeretem.

A Ne engedj el pedig szintén disztópia. Olyan mint a Hollófiúk, nem olyan eseménydús, mert csak visszaemlékezéseket tartalmaz, viszont annyira szívbemarkoló, hogy a katarzis garantáltan nem marad el!

2013. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Cassnadra Clare-Pokoli Szerkezetek tilógia

Jay Asher-Tizenhárom okom volt...

Jodi Pichoult-A nővérem huga

-Tizenkilenc perc

-Vezeklés

Carrie Ryan-Kezek és fogak erdeje

Meg Cabot-Hívószám 1800

-Elhagyatva

-Misztikus szerelem

Spirit Bliss-A múlt árnyai(1)

-A jövő árnyai(2)

Nora Roberts-A tökéletes társ(ezt még nem olvastam,de elvileg jó)

Cecelia Ahern-Utóirat:Szeretlek(csak megtetszett még nem olvastam)

2013. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző kommentelő vagyok. Bocsánat,rosszul írtam ,nem Cassnadra,hanem Cassandra :)
2013. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Victor Hugo: A nyomorultak

Thomas Mann, Kosztolányi, Batbits regények (pl Mario és a varázsló, Tonio Kröger, Édes Anna, Nero, a véres költő, A gólyakalifa)

Salinger: Zabhegyező

2013. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Izgalmas, eseménydús, mindemellett elgondolkodtató és komolyabb témákat is érintő kalandregények Dumas, Rejtő és Verne művei (de nem fantasyk).
2013. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Cat Patrick-Forgotten

13 okom volt,Entangled...

Helena Silence-enigma

A napszemu Pippa Kenn-Kemese Fanni

Becca Fitzpatrick-Csitt csitt,Crescendo,Silence

2013. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sorozatok :

- Az Éhezők Viadala

- Luxen

- A Végzet Ereklyéi

- Pokoli szerkezetek

2013. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tolkien összes könyvét csak ajánlani tudom, mint fantasy-t, komolyabb témákban leginkább magyar írók: Kosztolányi, Babits, Móricz... Móricz Árvácskája, elgondolkodtató, de nekem tetszett. :)

Fantasy esetleg még C. S. Lewis-tól a Narnia krónikái (7 részes, 3-ból készült film)

Nagy kedvencem Bernando Guimarães: Isaura, a rabszolgalány, régi könyv, de csak ajánlani tudom.

2014. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha maradnék

Tizenhárom okom volt

Csillagainkban a hiba

Éhezők Viadala

Obszidián, Ónix

Iron King

Touch

Északi fény

2014. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!