Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi lett a bodzapálca sorsa a...

Mi lett a bodzapálca sorsa a Harry Potter sorozat végén?

Figyelt kérdés

Egyik helyen ezt olvastam:

"Miután Harry felhasználta, hogy megjavítsa saját régi pálcáját, visszatette azt Dumbledore sírjába. Amennyiben Harry természetes halált hal, a pálca varázsereje megszűnik, így ezentúl nem fog vér folyni miatta."

Máshol meg ezt:

"Voldemort halála után Harry megsemmisítette a bodzapálcát, hogy senkinek ne legyen ekkora hatalom a birtokában."

A filmet láttam, így egyértelmű, hogy ott az utóbbi az igaz, de akkor a wikipédia miért írja a fentit?


2013. szept. 23. 00:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen ezért lehet kétféleképpen értelmezni és ezért is írtam,h a filmben tutira mentek,h a nézők ne agyaljanak rajta. Az meg,h Voldi meghalt igaz, de hát mindig jöhet új ellenség.
2013. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

De Harrynek nem az ellenségektől fájdult meg a sebhelye, hanem AZ ellenségtől, vagyis Voldemorttól.

Nincs Voldi, nincs fájdalom, vagy úgyis mondhatnám, No Voldi , No cry.

2013. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az első verzió a könyves, vagyis az eredeti. Ilyen apróságok miatt érdemes elolvasni a könyvet, ajánlom neked is.

Szerintem Rowling pont arra akart utalni a seb fájós dologgal, hogy Voldemort végleg meghalt és Harrynek az alatt a 19 év alatt és azután sem fájt, fáj többet a sebhelye. Rowling jó párszor azt nyilatkozta, hogy több HP könyvet nem akar kiadni.

2013. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Igen ezért lehet kétféleképpen értelmezni és ezért is írtam,h a filmben tutira mentek,h a nézők ne agyaljanak rajta. Az meg,h Voldi meghalt igaz, de hát mindig jöhet új ellenség."


Harry Voldemrort horcruxa volt, azért látott bele a fejébe és azért is voltak fájdalmai. Szóval Voldemortnak meg se kellett volna épp halnia, miután megölte Harryt, mert azután megszűnt horcrux lenni, szóval ha mindketten életbe maradnak akkor is elmúltak volna ezek a fájdalamak.

2013. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A könyvben történt az első, a filmben pedig a másik.
2013. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Harry kettétöri miután megjavította sajátját mondván elég vér folyt miatta...
2013. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!