Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi lett a bodzapálca sorsa a...

Mi lett a bodzapálca sorsa a Harry Potter sorozat végén?

Figyelt kérdés

Egyik helyen ezt olvastam:

"Miután Harry felhasználta, hogy megjavítsa saját régi pálcáját, visszatette azt Dumbledore sírjába. Amennyiben Harry természetes halált hal, a pálca varázsereje megszűnik, így ezentúl nem fog vér folyni miatta."

Máshol meg ezt:

"Voldemort halála után Harry megsemmisítette a bodzapálcát, hogy senkinek ne legyen ekkora hatalom a birtokában."

A filmet láttam, így egyértelmű, hogy ott az utóbbi az igaz, de akkor a wikipédia miért írja a fentit?


2013. szept. 23. 00:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A könyvben az első verzió van, szóval az a valós.
2013. szept. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Az első az a könyvben van, de a filmben azért történt máshogy, mert alapból hosszúra sikerült ez a 7. rész, és többek közt ezzel is szűkítették a film időtartamát, szóval mind a kettő igaz :)
2013. szept. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2013. szept. 23. 01:53
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem azért is ezt a verziót rakták bele a filmbe, mert így akarták elvágni a lehetséges folytatás gondolatát. Ugyanis azt is kihagyták a film végéről,h mikor Harry elküldi a gyerekeit a Roxfortba (mikor a legkisebb még először megy), akkor megint elkezd fájni a sebhelye. És ebből arra lehetett következtetni a könyvben,h talán lesz folytatás plusz még a pálca is megvan.
2013. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Épp az volt a lényeg, hogy Voldi legyőzése óta egyszer sem fájt a sebhelye!
2013. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen ezért írtam,h így fenállt a folytatás lehetősége, de a filmben ettől eltekintettek, mert akk mindenki beleélte volna magát,h majd folytatják.
2013. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"mikor Harry elküldi a gyerekeit a Roxfortba (mikor a legkisebb még először megy), akkor megint elkezd fájni a sebhelye."


Erre reagált, azt írtad, megint fájni kezd, pedig éppen hogy nem. Egyébként a középső megy suliba, a legkisebb még otthon marad.

2013. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi ? Nem fájdult meg Harry sebhelye... Épp az van a könyvben, hogy 19 éve nem fájdult meg neki.
2013. szept. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen és legtöbbek szerint (amennyire különböző oldalakon olvastam a véleményeket) ez utalás volt rá,h most igen.
2013. szept. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Most, hogy írod, lehet így is értelmezni, de sokkal valószínűbb, hogy Rowling ezt abban az értelemben írta, ahogy hangzik. Tehát nem fájdult meg, nem is fog.

Meg miért is fájdulna, amikor Voldi meghalt ??

2013. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!