Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a kedvenc Terry Pratche...

Melyik a kedvenc Terry Pratchett könyvetek? Miért? Ki a kedvenc szereplőtök (akármelyik könyvéből)? Miért?

Figyelt kérdés

Több kedvencet is meg lehet nevezni, hiszen egyetlen kedvencet választani szinte lehetetlen.

Lehetőleg terjedelmes és alapos válaszokat kérek!



2013. aug. 23. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A mágia színe/fénye. Ha ez egynek számít. :) Egyszerűen... itt kezdődött minden, na. Lehet ezt nem imádni, rajongani érte, kiakadni minden hülye poénján és a szerzőt elmebajos orángutánnak nyilvánítani? (Uik.)

Az Őrség, őrség! - bár nem tudom, miért szeretem nagyon. Tényleg, kifejezetten unottan olvastam, de az a tény, hogy fantasy-krimi paródia, hülye romantikus elemek és sárkányok, valahogy mégis a szívem csücske lett.

Elveszett próféciák - Gaiman sem normális, ezt mindig is tudtam, de itt mindketten bebizonyították, hogy ha valaki a németek után újra a fejébe venné, hogy megszállja a Szigetországot, elég ezt a könyvet lóbálni Dover fehér szikláin, és visszafordul. (Kivétel talán maguk a németek. A német humor közismert.)

A Science of the Discworld első részét olvastam még, abban az ő részei csodásak. A tudományos részek (a valóságról szólóak) viszont néha irritálóan unalmasak és nekem, aki nem vagyok egy "ártatlan laikus a tudomány világában" zavaróak is. De nem volt szívem átugrani ezeket. Viszont a többi kötetekkel még nem találkoztam, nem is láttam sehol, hogy van folytatás. (Csak a Wikin.)

2013. aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A Snuff, amíg nem jelenik meg újabb őrség-központú történet. Sam Vimes az abszolút legjobb karakter az egész korongvilág-sorozatban szerintem.
2014. máj. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vree ***** válasza:

Rettentheő Főrektor:

Megválasztása egy borzasztó tévedés következménye volt. Az egyetemi tanács amikor hallotta, hogy szereti a természetet, megválasztotta azon az alapon, hogy egy faölelgető madárbolond Főrektortól könnyű lesz megszabadulni, ha majd a szükség úgy kívánja. Rettentheő VALÓBAN szereti a természetet, de elsősorban mint olyan helyet, ahol szabadon lehet dolgokra lövöldözni.


Rettentheő elsősorban azzal modernizálta az egyetemet, hogy véget vetett a bevett gyakorlatnak, hogy a varázslók a feletteseik eltávolításával lépjenek rangot az egyetemi hierarchiában. Néhány varázsló kipróbálta ezt Rettentheőn a megválasztása után, és az egyikük még most sem épült fel teljesen.

A legtöbb varázsló csöndes rettenettel szemléli az új Főrektort. Míg az átlagos varázsló számára délután öt teljesen megfelelő felkelési időpont számít, Rettentheő hajnalban kelt, hogy kocogni vagy horgászni menjen.

Mivel ő maga soha nem volt beteg, a betegséget másokban a gyenge jellem és lustaság következményének tekintette.

És nem volt semmi humorérzéke. És ADOMÁKAT mesét.


Legendák keltek szárnyra a főrektorról. Rettentheő Főrektor birokra kelt egy birkózómeccsen Törmelékkel, a trollal. Rettentheő Főrektor azt akarja, hogy az Egyetem alapítsa meg a saját focicsapatát a Disznólesés napi nagy játékra. Rettentheő Főrektor kiállt szkanderezni a Könyvtárossal* - és bár természetesen vesztett, de mégis MEGMARADT A KARJA UTÁNA.


(*Akit emberszabású majommá változtatt egy mágikus baleset, de soha nem engedte, hogy bárki viszaváltoztassa, mert, mint kézjelekkel elmagyarázta, nem csak sokkal hatékonyabban tud közlekedni a polcok között négy karral, de ráadásul az élet összes nagy kérdése a fejében átalakult egy enyhe érdeklődéssé, hogy merről érkezik a következő banánja.

Manapság a varázslók többsége olyan mértékben megszokta a helyzetet, hogy a többségnek nehezére esik visszaemlékezni arra az időre, amikor NEM majom volt a könyvtáros. Valójában ha valaki mostanság szólna nekik, hogy egy majmot látott mászkálni a könyvtárban, valószínűleg megkérdeznék a Könyvtárost, hogy látta-e.)

2015. márc. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!