Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King: Állattemető-t...

Stephen King: Állattemető-t miért sorolják King legdurvább könyvei közé?

Figyelt kérdés
Azért azt olvastam el, mert olvastam, hogy sokak szerint nagyon durva. Lehet, hogy velem van a baj, de rám nem hatott, többet vártam. King mindegyik könyve pszichohorror, vagy van "hagyományos' horrora is? :) Ha igen, melyik?

2013. aug. 13. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt honnan veszed?Messze nem a legdurvább.A "Cujo" jó könyvben.Izgalmas,de filmen meg ne nézd,kis költségvetésű sz..r.Ami horror és nagyon tetszett könyvben,az a Ragyogás.Nagyon jó. :)
2013. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
keress rá google-ben: stephen king 5 legdurvább könyve
2013. aug. 13. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt én se értem, engem csak az rázott meg picit hogy nem tudja elfogadni a fia halálát, illetve mikor Rachel Zeldáról beszélt. De ettől még nem volt ijesztő. Csak icipicit, de ezt tudjuk be az élénk fantáziámnak. (Csak 13 vagyok.:D)
2013. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rám azért volt akkora hatással, mert kb 12-13 évesen láttam a filmet, és mikor 14 évesen elolvastam a könyvet, a film játszódott le bennem, és az úgy elég kemény volt. Szerintem nagyon jó a könyv. A Ragyogás is tök jó, habár a film nekem nem tetszett, a könyvet viszont imádtam. A Cujo ugyanez.


Stephen King leginkább pszichohorrorokat ír, ez a "szakterülete". Az emberi elmét tanulmányozza, lélektan.


Amelyik könyve kevésbé horrorisztikus, az A sárkány szeme, A remény rabjai illetve a Halálsoron. Az első meseszerű, a második egy börtönben játszódik, de nem olyan brutális (ez egy 170 oldalas novella, ha a filmet láttad, akkor tudod, Morgan Freeman és Tim Robins a főszereplő benne), a harmadik szintén börtönös, de az brutálisabb, és az egy kész lelki terror. Nem egyszer láttam a filmet, és nem tudtam sosem sírás nélkül végignézni, és a könyv is ilyen, nagyon megható, szomorú az egész. Abban pedig Tom Hanks és Michael Clarke Duncan a főszereplő.


Ha durvábbat akarsz, olvasd el az Azt. Én még nem jutottam a végére, csak elkezdtem, de azt mondják, az elég durva.

2013. aug. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kedvenc könyvem *-*


Nyilván azért "durva", mert King egy kisgyerek halálát, sírjának feltárását, a holttestének állapotát és feltámadása utáni "szörnyű" tetteit részletesen írja le benne. Ez pedig sokak számára tabu téma.

2014. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!