Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről?...

Brigivagyok kérdése:

Mi a véleményetek erről? Elkezdtem írni egy könyvet. Folyt.

Figyelt kérdés

elkezdtem írni egy könyvet. Ez csak egy részlet lesz belőle. elég depressziós az "iromány", mert azt szeretném szemléltetni, hogy mennyit változhat egy ember gondolkodásmódja és világnézete az idő múlásával.

tulajdonképpen az alaptörténet ez: van egy magányos lány, aki nagyon egyedül érzi magát, nincs sok barátja, félénk és fura. na igen. az ő élete sokat fog változni, amikor elköltöznek. Egy új ember lesz belőle. lesznek barátai, lesz önbecsülése, és nem fog félni az emberektől. persze sok nehézséggel kell majd megküzdenie.

még az alaptörténeten változtatni fogok :D

kérlek mondjatok erről a részletről véleményt. ez csak az eleje a történetnek. jöhet hideg, meleg. van egyáltalán tehetségem az íráshoz?

Anna naplója, június 5.

Szerintem antiszociális vagyok. Utálom az embereket. Ha rajtam múlna, föl sem kelnék az ágyból, mindig csak aludnék. Sokat gondolkodom dolgokról. Mindenfélékről. Az életről. Miért születtem meg, mi az élet célja és ki vagyok én. Nem szeretnék úgy meghalni, hogy ezekre a kérdésekre ne tudjam a választ. Mindig is éreztem egy ürességet, valahol a lelkem mélyén. Hiába vannak barátaim, mégis úgy érzem, teljesen egyedül vagyok. Sokszor gondolok rá, hogy jobb lenne véget vetni az életemnek. A sokszor alatt azt értem, akárhányszor csak valami rossz dolog történik. Olyan, amire nem is számítok. Utálom, mikor minden nagyon jól megy és egyik percről a másikra kiderül, hogy csak egy álomvilágban éltem. Hogy valójában semmi sem az, aminek látszik. Soha ne bízz meg senkiben. Soha! Mindenki hátba támad, átvág, kibeszél és hazudik. Az emberek dögök, ez az igazság.

Anna naplója, június 7.

Ma egész nap a tónál voltam. Madarakat etettem, és néztem a körülöttem lévő embereket. Szeretem figyelni őket. Érdekesek. Ma nagy volt a nyüzsgés, mert nagyon jó idő volt. Láttam egy szerelmespárt. Jó volt őket nézni, de fájt is. Ott mélyen, legbelül. A tudat, hogy nekem soha nem lesz senkim, mindig keserűséggel tölti meg a szívem. Egyszerűen csak tudom, hogy nem lesz senkim. Nincs olyan ép elméjű, aki velem akarna lenni vagy, aki meg tudna érteni. Nagyon szerencsés lehet, az akinek van egy szerelme, aki úgy szereti, ahogy van, aki elfogadja olyannak, amilyen, a hibáival együtt. Igaz, én soha nem leszek szerelmes, de kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet, amikor egy fiú átölel, megcsókol vagy hozzám bújik. Láttam még vidáman játszadozó gyerekeket. Valóban nagyon boldognak tűntek, kivéve egyet. Egy kisfiút. Egyedül hintázott. Nem volt körülötte senki. Szerintem valamiért kerülték a többiek, pedig semmi furcsa nem volt benne. Odamentem hozzá és leültem a mellette lévő hintára.

- Szia. – mondtam mosolyogva- miért nem játszol a többiekkel?

- Hagyjál.

- Mi a baj? Ha bármiben tudok segíteni, akkor szólj.

Egy ideig nem szólalt meg.

- A többiek csúfolnak azért, mert nincs se anyukám, se apukám. – mondta, szinte alig halhatóan.

......


bocsi a sok szövegért :) kort is írjatok légyszi.

amúgy én 15 éves lány vagyok.



2013. júl. 30. 01:48
 1/8 rajcziz ***** válasza:
Fiatal vagy még ilyen témához. Sokat akarsz elmondani, de egyszerűen nincs meg hozzá a kellő tapasztalatod.
2013. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kár volt kort írnod, most a legtöbb válaszolónak előítéletei lesznek... :/ Egyébként nekem tetszik :)
2013. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tom mit van úgy oda az első kommentelő az életkoroddal, én is 15 évesen írok könyvet... a másodikat... nekem tetszett! És majd kialakul, hajrá! Olvass sokat közben, hogy a stílusod fejlődjön. :)
2013. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 rajcziz ***** válasza:

Nem a kérdező korával van a baj. Nyugodtan írhat valaki akár 9 évesen is. A probléma ott kezdődik, hogy olyan témát akar boncolgatni, amit egy 15 éves egyszerűen nem képes hitelesen átadni.

Lásd egy példában: A főhős ugye antiszociális, az embereket dögöknek tartja, mégis vannak barátai. Na már most egy antiszociális ember pont úgy viselkedik, hogy a lehető legtöbben meggyűlölik.

2013. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van: ha Anna antiszociális, akkor miért menne oda a gyerekhez, hogy megkérdezze, mi baja, és miért akarna segíteni neki?
2013. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem valami másban keresd az önmegvalósítás lehetőségét. Bocs, de a irodalom nem neked való.

54F

2013. aug. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem tehetseges vagy.csak igy tovabb:)
2013. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os, miért ne lenne neki való? Ebben a részletben nincs az égvilágon semmi baj az írásmóddal, mint inkább a következetlenséggel. Mindezek ellenére - és mellett - szerintem a fogalmazásmódjából egyértelműen megmutatkozik, hogy tud írni! :)
2013. nov. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!