Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Már burjánzanak rajtam az...

Már burjánzanak rajtam az elvonási tünetek. Tudnátok ajánlani valami jó könyvet a nyárra?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, bár szerintem ez az én esetemben teljesen lényegtelen. Kedvenceim Kafka és Dosztojevszkij, és valami hasonló stílusban keresek könyvet. Legyen mély, elgondolkodtató, lélekábrázoló, de emellett őrült és abszurd. Nem szeretem ezeket a modern, tiniknek szóló romantikus, fantasy, vámpíros meg hasonló regényeket. Persze attól még ajánlhattok mai regényeket is, ha megfelel az ízlésemnek, biztos van azok között is jó.


Köszönöm!



2013. júl. 10. 13:05
 1/4 anonim válasza:
53%

Én Classandra Clare: vegzet erekélyi

vagy

Christofer Paolini: Eragon sorozatát ajánlom

2013. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az említett írók könyveit még nem olvastam, de a jellemzés alapján tudnék egyet ajánlani. A Battle Royale-t Takami Koushuntól. Elég őrült, brutális, de megdöbbentő és elgondolkodtató. A lényege röviden az, hogy 42 diákot kiraknak egy szigetre, hogy megöljék egymást. És nagyon sok szemszögből mutatják be ezt a mészárlást... Csak ajánlani tudom.
2013. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

A lét elviselhetetlen könnyűsége

1984

Mesterségem a halál

Dorian gray arcképe

2013. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kötelezőkkel az a gond, hogy azokat valószínűleg olvastad (így pl. az 1984 is kiesett, amit az előző válaszoló javasolt), tehát a Legyek ura sem jó tipp. Hm... Camus? Közöny, például. Talán Márquez is, tőle a Száz év magány kötelező, de nem tudom, olvastad-e, vagy a Szerelem kolera idején.

Javaslom még Tolsztojt. Nem egykönnyen érsz az életműve végére. :) Bár ő nem abszurd.

Abszurd, őrült Boris Vian.

Illetve Émile Ajar Előttem az élet című művét is javaslom. Vagy A versenyló halála Ajmatovtól. Utóbbi inkább megrendítő, mint abszurd, mert sajnos a valós állapotokról ír.

Mi lehet még... Orwelltől Állatfarm (ha már 1984), talán Hrabal (nem sokat olvastam tőle), és egy olvasást simán megér a Svejk is.

(Ez a lista meg elég diverz és hosszú ahhoz, hogy a nyár elszaladjon tőle.)

2013. júl. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!