Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a regényemről?

Mit gondoltok a regényemről?

Figyelt kérdés

Ez az eleje ! ( cím nincs 9



Minden nap ugyan az , az álom riaszt fel …….. zongoraszót hallok álmomban ……. követem a zongoraszót …… mikor megtalálom a termet , azt a termet ahonnan a zongora szó hallatszik……. rettegés fog el…… rászánom magam hogy belépjek a terembe . A teremben a zongorán és a zongoristán kívül nincs semmi , teljesen üres …….. a zongora mellett egy idős férfi ül . Magas ,szakállas ember , túlehet már a 80on is , arca ismerősnek tűnik , de mégis úgy érzem hogy számomra idegen…… a kezei úgy járnak a zongorán hogy azt emberi szemmel szinte lehetetlen követni ….. befejezte a dalt , elhalkult a zongora . Az idős ember feláll a zongora mellől majd meghajol a képzelt közönségnek …….. kimegy a teremből . Ekkor lábaim odavisznek a zongorához …. még életemben nem zongoráztam félek a hangszerhez menni ……. de a lábaim visznek és én nem ellenkezhetek ………a következő pillanatban már a zongora előtt ülök , kezeimet felemelem és egy számomra ismerős dallamot kezdek zongorázni …….. a kezeim hirtelen felgyorsulnak egyre gyorsabban , gyorsabban játszok …….. úgy érzem magam mintha megőrülnék a dal játszása közben ……..már nem vagyok magamnál ……. összesek a zongoránál ……felébredek.


Mikor felébredtem apámat láttam magam előtt , ő ébresztett fel .

- Fenébe ! – gondoltam magamban . Talán most máshogy ért volna véget az álom .


Nem volt időm ezen sokat gondolkozni , apám miután észrevette hogy ébren vagyok egyből beszélni kezdett . Kijelentette hogy ma vadászni megyünk . Elmondta hogy öltözzek fel , mit hozzak , mit ne hozzak magammal . Lerakott az asztalra egy bicskát mondva ezt nekem adja , vigyázzak rá ! Majd kiment a szobámból .

Életemben nem vadásztam még , apám megígérte kiskoromban hogy egyszer elfog vinni magával egy vadászatra . Tudni illik apám nagy vadász , nem tudom mikor lett a vadászat szerelmese de én amióta eszemet tudom azóta azt is tudom hogy édesapám imád vadászni . A házunkat mindenhol kilőtt szarvasok agancsai , mindenféle erdei állat egyéb csontja díszíti. Persze apám beszélt ezekről már többször is nekem , hogy , hogy , mint szerezte őket de be kell vallanom sohase figyeltem oda így többet arról hogy pontosan mik díszítik házunkat nem tudok mondani . A vadászat mindig is érdekelt de az unalmas történetek soha . Emlékszem akkor ígérte meg nekem apám a vadászatot amikor 5 éves voltam . Sírtam , zokogtam hogy vigyen magával vadászatra de ő hajthatatlan volt . Sokat sírtam ezután mind addig míg apámnak megesett rajtam a szíve és megígérte hogy amikor betöltöm a 15-öt elfog vinni vadászni . Azóta vártam türelmesen mostanáig .


2013. júl. 6. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megbántani, de ettől a sok "..." igen érdekes változatától, ugyanis három darabot használunk a pontból, nem nyolcat, nem tizet, szóval ezektől olyan mint egy gondosan megszerkesztett morse üzenet.

"Mikor felébredtem apámat láttam magam előtt , ő ébresztett fel ." - És itt feladtam. A helyesírás nulla, ami még rosszabb, hogy tele van ilyen szarvashibákkal. A szókincsedet bővítsd, és... nézz utána annak, amiről írsz. Nem ártana sokat olvasni, főleg szépirodalmat.

2013. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!


Igazán felnézek rád. Én már a "túlehet (!!!) már a 80on (!!!) is" résznél feladtam.

Kész. Vége. A mai írópalánták zseniálisak. Minek olvasni szépirodalmat? Itt van ez is. :DD

2013. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebből nem érdemes kiindulni. Szerintem hagyjuk.
2013. júl. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, hát én nem olvastam végig, de én így írnám át az első pár sort:


"Minden éjjel ugyanaz az álom riaszt fel. Zongoraszót hallok. Követem a zongoraszót. Aztán megtalálom a termet; azt a termet, ahonnan a muzsika hallatszik… El fog a rettegés/Rettegés fog el… Rászánom magam, hogy belépjek a helyiségbe. A terem a zongoristát és a hangszerét leszámítva üres./ A teremben nincs más, csak a zongorista és a hangszere. Az illető zenész, egy idős, magas, szakállas ember; aki szemlátomást túl lehet már a 80-on is. Arca ismerősnek tűnik számomra, de elképzelésem sincs, honnan./ A férfinek csak az arca, mintha ismerős lenne, de mégsem tudom, ki ő/ A férfinak a vonásai ismerősek, mintha már találkoztam volna vele ezelőtt; mégsem tudom hová tenni az arcát."


Csak egy javaslat; ettől nem kell feltűntetned a szerzők között:D Még van mit fejlődnöd szerintem, de ne add fel!!:)

2013. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*ezelőtt helyett mehet a korábban szó is, csak nem jutott eszembe!:):)
2013. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!