Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Válaszolnál pár olvasási...

Válaszolnál pár olvasási szokásra vonatkozó kérdésre?

Figyelt kérdés

Kicsit tájékozódom ?


1. Szeretsz olvasni ?

2. Milyen műfajú könyveket ?

3. Kedvenc író/írónő ? Miért ? Olvastad az összes könyvét ?

4. Hány oldalas könyveket szoktál olvasni ? "Megriadsz " mondjuk 900-1000 oldalas könyvektől ?

5. Mióta szeretsz olvasni ? ( Amióta csak megtanultál, vagy később ébredtél rá, hogy jó dolog)

6. Mikor szoktál olvasni és hol ? ( napszak+ hely)

7. Szól közben valami ? ( tévé, zene )

8. Utazás közben szoktál olvasni ?



Na jó, azt hiszem, ennyi elég is lesz :D


2013. jún. 29. 10:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

1. Az olvasás szerelmese lennék, szval IGEN.

2. Vegyesen, bármit elolvasok.

3. Írónő... Hm... Lucy M. Montgomery, férfi Wilbur Smith... vagy George R.R. Martin. Nem olvastam tőlük mindent, de nagyon sokat, mert a műveik igényesek és letehetetlenek.

4. Ez valamilyen szinten tőlem független. Egy száz oldalas könyvet is tudok úgy élvezni, hogy enni se állok föl, ahogy ezer oldalon is átrágom magamat rövid időn belül :-)

5. Egy ideig nem szerettem, aztán indiános könyveket kezdtem el olvasni, utána meg ami a könyvespolcon volt, aztán már kértem sajátot is.

6. Olvasok, ha csak időm engedi. Este nem szeretek, de reggel nagyon. Napközben inkább odakint sétálgatok.

7. Inkább ne szóljon semmi.

8. Attól függ. Ha rázós az út nem. Ha egyedül ülök a vonaton igen.

2013. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szia!

1. IGEN!

2.Sokfélét.. horrort,romantikust,fantasy-t, történelmit..

3. Stephen King, Judith Mcnaught..George R.R.Martin...

4. Bármennyit.. nem riadok meg! :) Stephennek van 1800 oldalas könyve is , az az egyik kedvencem..

5. Én múlt ősszel kezdtem, mikor egyik ismerősöm a telefonomra töltött egy könyvet.. na, azóta túl vagyok a vagy 200 könyvön..:)

6.Hát,otthon minden nap a szobámban,vagy a nappaliban, amikor csak időm van rá. ( azaz nagyon sokszor)

7. Nem, csönd van.

8.Persze. E-book olvasóm van! Az a jó benne, hogy ingyen le tudok tölteni könyvet, ennyire amennyit olvasok nem lenne pénzem, sem helyem elrakni őket.:)

2013. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

1. Igen, de nagyon :)

2. Ifjúsági irodalmat, azon belül mindegy

3. Elisabetta Gnone, Tea Stilton, azért mert tőlük vannak az első és második kedvenc könyv sorozataim, és igen ami eddig megjelent belőlük azt olvastam.

(Teanak nem az ilyen egeres sztorijait olvasom, hanem azt ami az 5 hercegnőről szól)

4. Nem riadok meg, és teljesen változó

5. Amióta megtanultam

6. Este és éjszaka az ágyban (ha van idő+kedv)

7. Nem nagyon, mert akkor nem tudok koncentrálni

8. Szoktam, pedig nem tesz jót a szememnek

2013. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

1.Nagyon.

2.Fantasy,horror

3.Darren Shan,Stephen King,Kristin Cast,Rick Riordan,Cassandra Clare. Shan és King jó fantasys-horroros könyveket írnak,Cast Éjszaka háza sorozata nagyon megfogott,Clare meg csak úgy tetszik. Nem,szerintem egyiküknek sem olvastam az összes könyvét.

4.Nem riadok meg,de ha még a 300.oldalon se történik semmi,akkor abbahagyom és olvasok mást. Egyébként átlagosan 250-600 oldal között szoktak lenni.

5.Ahogy megtanultam.

6.Amikor időm van rá,(ez lehet reggeli után,vagy akár késő este.) és leginkább itthon.

7.Nem.Egyszerre egyfelé tudok koncentrálni,csak bezavarna.

8.Nem.


13/l

2013. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

1. Igen.

2. Bármit, a romantikus zsánert annyira nem kedvelem, de ha jó a mű, nem zavar.

3. Nincs. Vannak kedvenc könyvek, vannak kedvelt szerzők, de egyértelmű kedvenc szerzőm nincs. Kevés embernek olvastam minden művét, de őket nem mondanám "kedvencnek". (Pl. Shakespeare.)

4. Ami jön. Nem riadok meg egy 1000 oldalas könyvtől, csak nem fogom magammal cipelni olvasni, mióta rájöttem, hogy én is öregszem, és bizony, a hátam azért is fáj, mert hat kiló könyv van a táskában. Jobb az ilyet több kötetben kiadni, üzenem a kiadóknak. :) Egy hosszú regényfolyam sem ijeszt meg. (De ha egyszer visszaszerzem a Kindle-t, reszkessetek könyvet, ki lesztek olvasva!)

5. Mióta megtanultam olvasni, habár az elsős osztályfőnököm mindent elkövetett, hogy ez ne így legyen (nem, a Kincskereső kisködmön nem gyereknek való!).

6. Ha van rá időm, tehát metrón, buszon, villamoson. A pontos napszak változó. Most költözöm, nincsenek itt a könyveim, így este kevesebbet olvasok.

7. Tévé sosem, ezt nem szabad. Zene ritkán, ha tehetném, nem szólna, de öcsém gitárprodukcióját el kellett nyomni valamivel.

8. Ahogy említettem, igen, szinte csak ott. Sajnos több szabadidőm nincs.

2013. jún. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ennyi választ kapok :)


Köszönöm mindenkinek !

2013. jún. 30. 11:00
 17/21 cathilina ***** válasza:

1. Igen.

2. Alapvetően fantasy és mitológia, de jöhet krimi, horror (bár inkább csak Lovecraft) némi sci-fi vagy akár romantikus is (de ezt ne nagyon keverjük fantasyvel, ha lehet).

3. Talán Tolkien és Neil Gaiman. Tolkien összes magyarul kiadott művét olvastam, az angolul elérhetőek közül néhány kimaradt, Neil Gaimantől pedig van néhány, ami ugyan elérhető, de még nem volt meg nekem.

4. Nem a terjedelem, hanem a történet alapján döntök. A 4 oldalas novelláktól az összesen 6000 oldalas sorozatokig bármi jöhet, ha tetszik az alapötlet. Viszont mivel utálok könyvet félbehagyni, 1000 oldalnál azért már megnézem, hogy mibe kezdek bele.

5. Mielőtt olvasni megtanultam volna, kívülről tudtam a meséket, hogy a szüleimnek ne kelljen mindig felolvasniuk. Amióta megtanultam olvasni, azóta aktívan csinálom is.

6. Amikor épp semmi dolgom és van nálam könyv. Ez reggel héttől hajnali háromig bármikor előfordulhat, sőt, olyan is volt már, hogy egy könyv miatt hagytam ki az alvást. Alapvetően otthon, de ha elutazunk valahová, vagy unalmas egy előadás, akkor is előveszek egy könyvet.

7. Néha berakok valami klasszikus zenét, de mivel úgysem figyelek rá, szerintem teljesen felesleges. Viszont nem is zavar, sőt, bizonyos esetekben remek hangulati aláfestés, főleg, ha el akarok gondolkodni a könyv mondandóján olvasás közben.

8. Vonaton igen, buszon vagy autóban rosszul leszek tőle. A repülőutat szinte kivétel nélkül mindig alvással töltöm. Viszont ha utazás közben olvasok, zenét mindig hallgatok hozzá.

Bár nem kérdezted, de mivel ez egy amolyan felmérés-féle, ideírom, hogy 19/N.

2013. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

1. Szeretsz olvasni ?

Igen.


2. Milyen műfajú könyveket ?

Leginkább krimi, szociológia, szociográfia, közgazdaságtan, politológia, bűnügyi komédia, szatíra.


3. Kedvenc író/írónő ? Miért ? Olvastad az összes könyvét ?

Ha egy kedvencet kell megnevezni, akkor Rejtő. Mert képes úgy értekezni a társadalom alapkérdéseiről (szegénység, család, hűség, becsület stb.), hogy közben az olvasó nem csömörlik meg a sok fellengzős gondolattól, hanem épp ellenkezőleg: Rejtő képes arra, hogy a mélyenszántó és nagy horderejű gondolatait fergetegesen humoros, néha már-már idétlenül kacagtató történetek köntösébe csomagolja.


4. Hány oldalas könyveket szoktál olvasni ?

Ennek a kérdésnek azért nincs értelme, mert régebben, de akár csak 20-30 évvel ezelőtt is háromszor-négyszer annyi szöveget nyomtattak egy lapra, mint manapság.


"Megriadsz " mondjuk 900-1000 oldalas könyvektől ?

Nem, dehogyis. Ha a könyv újabb, akkor esetleg rezignáltan felsóhajtok, visszagondolván a régi szép időkre, amikor még nem a terjedelem volt a könyvek értékmérője, és nem kellett a történetet a háromszorosára széthúzni, hogy borsosabb áron el lehessen adni...


5. Mióta szeretsz olvasni ? ( Amióta csak megtanultál, vagy később ébredtél rá, hogy jó dolog)

Amióta csak megtanultam, azaz 4-5 éves korom óta.


6. Mikor szoktál olvasni és hol ? ( napszak+ hely)

Mostanában már csak este, lefekvés előtt van rá időm sajnos.


7. Szól közben valami ? ( tévé, zene )

Nem. Nem szeretem, ha bármilyen alapzaj van, miközben olvasok.


8. Utazás közben szoktál olvasni ?

Mostanában már nem, mert az utóbbi időben biciklivel közlekedek. Régen, amíg sokat buszoztam, mindig olvastam a buszon.

2013. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

1. Igen, nagyon =)

2. Főleg YA könyveket, ezen belül urban fantasyt, disztópiát, posztapokaliptikus regényeket, de a való életről szóló történetek is jöhetnek, és persze néhanapján becsúszik egy-egy nem YA könyv is (mostanában kicsit gyakrabban =D)

3. Hát... ilyen nekem nincs.

4. Átlagban olyan 300-400-500, az egyik kedvenc könyvem 700 oldalas. Még nem igazán láttam sehol ezer oldalas regényt, de szerintem igen, megriadnék, hogy ezzel akár ölni is lehetne =D Meg én amúgy a YA kategóriában utazom, ahol nem igazán van hatszáz oldalnál hosszabb könyv.

5. Hú... igazából fogalmam sincs. Arra emlékszem, hogy kb. tizenegy éves koromban elolvastam a Harry Pottereket, de nem hagytak mély nyomot bennem, de hogy előtte olvastam-e vagy sem, azt nem tudom. A Vukra még emlékszem, meg a Kincskereső kisködmönre, de azok kötelezők voltak. Aztán a HP után nagy ugrás, és tizenhárom (vagy tizennégy?) éves koromban elolvastam a Twilightot. Ugyan nem igazán jött be, ez volt az a könyv, ami miatt felfigyeltem a többi regényre =)

6. Otthon, a szobámban, általában este, de igazából akármikor.

7. Nem, soha semmi, hacsak nem a nappaliba tévedtem, ahol valaki tévézik, de ilyenkor nem szoktam sokat maradni =)

8. Nem. Sokszor már attól is hányingerem van, ha a buszon sokáig válogatok a zenéim között a mobilomon =D Próbáltam már olvasni, de egy-két oldal után olyan rosszul lettem, hogy egész úton émelyegtem. Nyaraláskor pedig persze, hogy viszek magammal valamit. Általában több könyvet is, és mindig bajok voltak, mert alig fértek el. De karácsonykor kaptam egy e-book olvasót, na, majd most nyáron... =D


17/L

2013. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

1. igen

2. tudományos-fantasztikus főleg, de szinte mindent elolvasok

3. Christopher Paolini - olvasd el a könyveit és azonos véleményen leszel velem - igen

4. egyáltalán nem

5. mindig is szerettem

6. így nyáron minél többet, főként éjszaka, mert akkor csend van + kényelmes helyre befészkelem magam és ott órákig egy helyben ülök

7. általában nem, főleg ha más stílusú a kettő. akkor egyáltalán nem lehet figyelni

8. igen! :)

2013. júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!