Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Válaszolnál pár olvasási...

Válaszolnál pár olvasási szokásra vonatkozó kérdésre?

Figyelt kérdés

Kicsit tájékozódom ?


1. Szeretsz olvasni ?

2. Milyen műfajú könyveket ?

3. Kedvenc író/írónő ? Miért ? Olvastad az összes könyvét ?

4. Hány oldalas könyveket szoktál olvasni ? "Megriadsz " mondjuk 900-1000 oldalas könyvektől ?

5. Mióta szeretsz olvasni ? ( Amióta csak megtanultál, vagy később ébredtél rá, hogy jó dolog)

6. Mikor szoktál olvasni és hol ? ( napszak+ hely)

7. Szól közben valami ? ( tévé, zene )

8. Utazás közben szoktál olvasni ?



Na jó, azt hiszem, ennyi elég is lesz :D


2013. jún. 29. 10:19
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*Kicsit tájékozódom :)
2013. jún. 29. 10:19
 2/21 anonim ***** válasza:

1. Imádok, nem tudok meglenni nélküle.

2. Mindenféle jöhet: dráma,fantasy,YA,thriller,horror.

3.Ez egy nehéz kérdés, mert nem tudok egyet kiemelni.Remélem nem gond.

Jodi Picoult. Gyönyörűen megírt történetek.Nem olvastam az összes könyvét, de elég sokat.

Jane Austen. J. K. Rowling. Ezt nem kell megmagyaráznom. Az összes könyvüket olvastam. Becca Fitzpatrick-mert ő volt az első.Az összes könyve megvolt. És természetesen George R. R. Martin. Úgy érzem őt sem kell megmagyarázni.Az összes művét sajnos még nem olvastam.

4.Itt se válogatok. Volt hogy 300 oldalasat olvastam, de volt hogy 980-at. Egyáltalán nem ijedek meg a nagyobb mennyiségtől.

5.12 éves korom óta nincs megállás.

6. Most nyáron kint, és délután. Télen bent.Amúgy mindenhol van nálam könyv,szóval...:D

7. Csendben tudok csak olvasni.

8. Mindig. könyv nélkül nem is megyek.

2013. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

1. Igen

2. Kalandos regényeket inkább, de izgalmas love story is bejön.

3. J.K. Rowling, mert ő az, akinek köszönhetem, hogy szeretek olvasni.

4. 200 oldaltól 1000 ig. Nem riaszt annyira, csak ha háziolvasmány :D

5. 7.-es koromtól szeretek olvasni, mert a barátnőm ajánlotta a Harry Pottert. Annyira megtetszett, hogy utána megállás nélkül jöttek a jobbnál jobb regények.

6. Otthon, meg a suliban, ha unalmas az óra( tanévzárás előtti 2 hét). De inkább otthon, és amikor kedvem van hozzá. Délelőtt v délután, attól függ, mikor van időm.

7. Semmi. Nem tudok odafigyelni, ha más is megy. De sokszor annyira belemerülök, hogy mellettem akár gangnam style-t is lehet táncolni, mert nem veszem észre. :D

8. Persze. Mégis milyen választásom lenne? Mp3 vagy az olvasás. Másképp unnám az egész utazást :)

2013. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Keselyüstök ***** válasza:

1. Igen

2. Általában a fantasy, krimi, kaland, történelmi regényeket preferálom.

3. J. R. R. Tolkien és J. K. Rowling. Nem tudnám megmagyarázni jól igazából, hogy miért. Nem, még nem olvastam, de ami késik nem múlik:P

4. Mindenféle hosszúságút. Nem riaszt meg, inkább lelkesít.

5. Nem tudnám megmondani. Arra emlékszem, hogy rögtön miután megtanultam, nemigen olvastam úgy igazán, hanem rá pár évre vetettem bele magam a dologba.

6. Kis túlzással bárhol és bármikor.:D

7. Nem, elvonná a figyelmem.

8. Igen. Például most is voltunk osztállyal egy hosszabb kiránduláson, és ott is a buszon vagy beszélgettem, vagy zenét hallgattam, vagy olvastam.

2013. jún. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

1. Igen, amikor csak van rá időm, bújok valamit.

2. Krimi, thriller, groteszk humorú regény a legtöbb, de befogadok mindent.

3. Ömm... nincs.

4. A 6 oldalas történetekből összeszedett könyvtől az 1000 oldalig akármit. Ha érdekes akkor a 6-800 oldal is elfogy egy-két nap alatt.

5. Alapvetően szerettem olvasni már óvodában, amikor megtanultam, de úgy igazából 7-8. osztály körül lett meghatározó a dolog.

6. Reggel 6-kor, ha felébredek, akár az ágyban is, napközben is valamerre fetrengve.

7. Az én érdekemben nem, de van, hogy tv-t néz valaki a környéken, vagy füvet nyírnak stb., de nem zavar.

8. Igen, szoktam egy könyvet magammal hurcolni utazáskor, aztán pihenés közben elővenni, vagy alvás előtt lapozgatni még pár oldalt, de pl. strandon/buszon/autóban nem szoktam.

2013. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Sennie Beile ***** válasza:

1. Imádok :DD

2. Romantika, fantasy, kaland, humor.

3. Jane Austen - Imádom a könyveiben az egyszerűséget, a visszafogottságot, mégis érdekfeszítő az egész, nem csupán jók és gonoszak szerepelnek benne - csodás jellemek bontakoznak ki. Nem tudtam letenni. Főleg, hogy egy kis humorral is megfűszerezi az egészet.

Még nem, de rajta vagyok az ügyön. :DD

4. Mindegy, hány oldalas, a sztori a lényeg. Egyébként imádom a vastag könyveket :)

5. Először nem szerettem, de aztán rájöttem, hogy nem csak kötelező olvasmányok léteznek =D

6. Amikor kedvem van. Van, mikor egy egész napot átolvasok. Este is szoktam, ha nem tudok elaludni - amúgy nem. Általában a nappaliban, vagy a szobámban - de ha jó idő van, irány a kert egy pokróccal és párnákkal a kezemben. (Meg persze egy könyvvel :) Imádok úgy olvasni *-*

7. Nem.

8. Ha hosszú az út, akkor igen, de egyébként nem nagyon. De akkor általában az e-book olvasómat viszem, az praktikusabb, hiszen azt olvasok, amit akarok, és meg se szakadok közben. Ennek ellenére imádom a könyvek szagát :DD xd

2013. jún. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

1.igen

2. krimi, thriller

3. Dan Brown, Ken Follett, David Baldacci, Lee Child. Az összeset nem, de mondjuk majdnem az összeset.

4. Nem lényeg a hossz, nem riadok meg a 900-1000 oldalasaktól sem.

5. 11-12 éves korom óta

6. Otthon, késő este, hétvégén akár reggel is.

7. Zenét szoktam hallgatni közben.

8. Nem

2013. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

1. Nagyon :)

2. Fantasy, krimi leginkább, de jöhet a romantikus vicces is

3. Meg Cabot, Thomas Brezina. Tőlük olvastam eddig a legjobb könyveket. És ők írnak olyasmiket, amiket szeretnék olvasni.

4. Nem riadok vissza semmitől, ha olvasásról van szó, az a lényeg, hogy izgalmas legyen. Általában 700 oldal-asak szoktak lenni, de volt kevesebb és több is.

5. Mióta megtanultam. Legalább is így tudom :)

6. Bármikor tudok olvasni. Az iskolában szünetben, este lefekvés előtt az ágyban, vagy akár reggel az iskolába indulás előtt a kanapén :)

7. Nem szól közben semmi, mert akkor nem tudok elégé koncentrálni a könyvre :D

8. Csak néha, mert az olvasás ilyenkor hányingert vált ki (nálam különösebben nem, de amúgy nagyon hányós fajta vagyok így jobb, ha vigyázok), ha kocsiban. De repülőn és vonaton igen.

2013. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem olvastam ki minden könyvét. Csak majdnem.
2013. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

1. Mondhatni könyvfüggő vagyok.

2. Tulajdonképpen bármit elolvasok, aminek megfog a tartalma. De a fantasy, sci-fi, horror, thriller áll hozzám a legközelebb.

3. J. R. R. Tolkien. Sok könyvét olvastam már, fantasztikusan ír, igazából pontosan nem tudom megmagyarázni, miért szeretem. J. K. Rowling. Életem szerves részét képezi a Harry Potter-sorozat. Ekkortól váltam nyitottabbá könyvek terén... Takami Koshun. Ugyan csak egy könyve van, de az akkora hatást gyakorolt rám, hogy muszáj idesorolnom. Valamint Suzanne Collins, Az Éhezők Viadala-trilógiájával. Nagyon szeretem az írónő stílusát, bár az E/1 miatt néha félreértettem valamit, és vissza kellett olvasgatnom.

4. Attól függ, milyen könyvről van szó. Amihez nem fűlik a fogam, jobb szeretem, ha jó rövid. Ami érdekel, az inkább legyen minimum 300-400 oldalas. Attól már csak fölfelé menjen, és minden oké...

5. Egészen kicsi korom óta. Állatregényekkel kezdtem, és mint följebb leírtam, a HP után kezdtem más műfajban kutakodni.

6. A napszak mindegy, bár azt vettem észre, hogy reggel jobban tudok koncentrálni egy esetleg unalmasabb könyvre. Viszont csak a szobámban tudok elmélyülni az olvasásban.

7. Teljes csöndben olvasok. Néha még a kintről/lentről jövő hangok is zavarnak.

8. Nem, mivel általában kocsival utazunk, és egyrészt rosszul leszek, másrészt túl nagy a zaj. De ha nyaralni megyünk, viszek könyvet.

2013. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!