Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy részletet?...

Elolvasnátok egy részletet? Titeket érdekelne? (Bővebben kifejtem)

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Ez az első próbálkozásom az írás területén, gondolom ez meg is látszik :)

Ez a részlet a regény legelejére kerülne, de a részlet végén lévő történet lenne a fő szál és nem az álomterelők munkája..

Álomterelők figyelem!

Új munkatársakat keresünk hosszútávra!

Igényes környezetben, egy jó csapattal és versenyképes fizetéssel várunk Téged is körünkben, ha megfelelsz az alábbi követelményeknek;

- Visszakövethető referenciák.

- Minimum 10 évnyi munkatapasztalat.

- Jelenleg is közös életüket élő párok.

- Magas teljesítési százalék.

- Elhivatottság az emberek és a szakma iránt.

Kivizsgált esetekben öngyilkosságot elkövetett emberek, nem számítanak kizáró oknak.

Önéletrajzodba kérjünk, írd bele motivációdat és nézeteidet a szakmával kapcsolatban!

(részlet az egyik jelentkező önéletrajzából)

VI. Orwensyr Aria

Jelenleg 220 pár segítését zártam eredményesen. 145 pár házas életet él, többen élettársi kapcsolatban vannak, esetleg fiatal korul következtében, párkapcsolatban.

A válások száma elenyésző, öngyilkos, depressziós esetet még sosem zártam.

A mai napon két párral dolgozom, egyiküknél a távolság kontinenseket átívelő, viszont biztos vagyok a boldog befejezésben, esetükben is.

Családom három nemzedék óta foglalkozik Álomtereléssel. Önámítás nélkül jelenthetem ki, hogy igazán eredményesen. Az Álomterelők elkötelezettségében nőttem fel, nem csak hivatásomnak, de életcélomnak is tekintem, hogy az embereket segítsem az Igazi megtalálásában.

Fantasztikusnak találom az élet ilyenforma kis segítségnyújtását, hiszen annyi ember közül honnan tudhatná az ember lánya, hogy mégis kivel kellene összekötnie az életét. Mikor meglátogatok egy alvó személyt, mindig a tapintatosságra törekszem az álmok során. Lassan, finoman vezetem rá álmaiban a helyes útra, ahonnan az irányítás az övé. Természetesen ilyen módon az álmok ébredésre, teljesen a tudatalatti részéve válnak, töredékek sem maradnak meg. Nem vagyok a drasztikus, éber életre kiható jelzések híve, bár némely esetben szükségesnek találom. A teljesség igényével, szeretném mellékelten elküldeni Önöknek egy igen híressé vált közös munkámat, Thomas Werderrel, melynek kapcsán szeretném megjegyezni, hogy a döntésekben nem kaptam szabad kezet, így nem számolom saját munkáim közé.

A történet természetesen az Álomtereléssel segített, jelen esetben a lány szemszögéből íródott.


Természetesen jobban kifejteném az álomterelők munkáját, hogy érthető legyen a továbbiakban. Titeket érdekelne egy ilyen regény? Milyennek tartjátok az ötletet? Láttok benne bármi fajta reményt? Persze csak a saját szórakoztatásomra írom. Minden kritikára kíváncsi volnék! A helyesírási hibákért, ha vannak elnézést kérek.


2013. jún. 25. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes...

Nos, nem is tudom, ezek az Álomterelők nekem furcsák.

Ha jól értelmeztem, összehozzák/segítenek az embereknek a párkapcsolatban. És ezeknek a segítőknek van egy szervezete.


Valamiért nekem nyomasztó. Mindenesetre egy részletből nem sokat lehet leszűrni.


Jókai kőszívű emberének története nekem egyáltalán nem tetszett, unalmas volt, egészen az első 150 oldal. Utána zseniális.


Ja, és ugye nem ezeknek a munkájáról szól, hanem inkább a lány életéről...


Mindenesetre írd meg. Ha nem tetszik, megunod, elveted, akkor nyugodtan otthagyhatod, nem fog megsértődni.

Ha pedig magával ragad e történet, nem lesznek kételyeid afelől, hogy hogy jó vagy rossz, tudni fogod, hogy jó (legalábbis szerinted, és ez a fontos, főleg, ha magadnak írod).

2013. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !:)

Igen, az álomterelők mint szervezet még a fejemben kristályosodik, nem igazán tiszta még. Minden estre megfontolandó hogy más nyomasztónak tartja. Főképp a lány életéről szólna, amiben nagy szerepet játszanak ezek az álomterelők, ezért gondoltam fontosnak hogy megpróbáljam leírni a munkásságukat, hogy aztán a regényben ne legyen érthetetlen. Csak magamnak írom, gyakorlásnak legfőképp.

2013. jún. 25. 12:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem rossz, kezdetnek jó. Olvass rengeteget, gyakorlásképpen írj rövidebb szösszeneteket, az sem baj, ha ezek időnként befejezetlenek maradnak. Gyakorolgass, hajrá. Én látok benned fantáziát.
2013. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Minden estre megfontolandó hogy más nyomasztónak tartja."

Nem olyan biztos, mert nekem rengeteg minden nagyon nyomasztó, ami másnak egyszerűen szórakoztató vagy izgalmas.

Fogalmam sincs, hogy miért nyomasztó számomra, biztos van egy kis agybajom ;D

2013. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 rajcziz ***** válasza:

Hát nem tudom...

Ha lenne valaki, aki képes belemászni az álmaimba, és megmondani, ki a nagy ő az életemben, elsőként mennék ki az utcára, hogy tiltsák be a szervezetet? Vagy ez megrendeléses alapon működik? Ha valamit sajátot találsz ki, nagyon alaposan kell végiggondolnod, hogyan illeszthető be a társadalomba.


A fogalmazás rendben van, helyesírás megfelelő szintű, a gond a stilisztikával van. Ha egy életrajzot írsz, akkor annak életrajznak kell kinéznie, hiába egy regény része. Látszik, hogy még sosem jelentkeztél munkahelyre (vagy ha igen, akkor csodálkozom, hogy felvettek ilyen típusú életrajzírással).

2013. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!