Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miről szól a Tizenhárom okom...

Miről szól a Tizenhárom okom volt? Ajánljátok?

Figyelt kérdés
Miről szól Jay Asher könyve a Tizenhárom okom volt? Szeretitek? olvastátok? Ajánljátok? Milyen korosztálynak való?

2013. jún. 16. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
[link] hát írnak jókat is, meg rosszakat is, de én azért elolvasnám :)
2013. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy lány az öngyilkossága előtt felmondta magnóra az öngyilkosságához vezető tizenhárom okot, mindegyik egy személyről szól. Feladja a kazettákat postán az első személynek, meghagyja, hogy amint meghallgatta, küldje tovább a másodiknak, a második a harmadiknak, és így tovább. Egy kazettán szereplő fiú szemszögéből ismerjük meg a történetet.

Nekem nagyon tetszett, szerintem érdemes elolvasni. Megnéztem a hátulján, 14 éves kortól ajánlják, szerintem ez nagyjából rendben is van. Én 20 vagyok, nemrég olvastam.

2013. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én eddig kétszer olvastam (másodszor nem azért, mert annyira tetszett, hanem mert egy barátnőm kérdezte, milyen, én pedig nem akartam emlékezetből lefikázni.), de szerintem nem éri meg a fáradtságot. Igaz, hogy ügyesen meg van fogalmazva, de a történet maga borzalmas. Igen, persze, öngyilkosság, hogy lehetne ezt egy legyintéssel elintézni? Mégis, ha így utólag megpróbálom logikailag, vagy pszichológiailag kielemezni az öngyilkosság érveit, kiderül, hogy a könyv nem szól másról, csak egy önbizalomhiányos, mentálisan roppant sérülékeny leány ámokfutásáról, a másra mutogatásról, a tehetetlenség érzésének éreztetéséről és arról, milyen ramaty összhangot kap ezekkel a tényezőkkel a sztori. Egy gyenge jellemű lány életéről kapunk képet egy még gyengébb jellemű fiún keresztül. Szenvedős, csöpögős könyv, amit egyszer el lehet olvasni. Tizenöt évesen olvastam először, én is ilyesmi időszakon mentem keresztül (két dolog az okok közül konkrétan velem is megtörtént), így reálisan tudtam elemezni az okok erősségét, és mit ne mondjak, a gyengeségétől szerethetetlenné vált szememben a főszereplő.

2013. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor úgy tűnik megoszlanak a vélemények. Mindenkinek megy a zöld pacsi!
2013. jún. 18. 10:59
 5/5 anonim válasza:
2017. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!