Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen fantasy konyvet tudnato...

Milyen fantasy konyvet tudnatok ajanlani?

Figyelt kérdés

Tudnatok ajanlani egy a kovetkezokhez hasonlo jo fantasy konyvsorozatot ami mar megjelent teljes mertekben es megtalalom a neten is:

Terry Goodkind Az igazsag kardja

Daren Shane Vampirkonyvek

Christopher Paulini Eragon

Brent Weeks Ejangyal

Rick Riordan Rercy Jackson es az olimposziak



#könyv #fantasy #Eragon #Percy Jackson #ebook Daren shane #ejangyal
2013. jún. 15. 18:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Es ha esetleg egy kis ismertetot is irnatok azert nagyon halas lennek
2013. jún. 15. 18:54
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

George RR Martin - A song of ice and fire sorozata.

Gondolom ismertetni nem kell, hisz mindenki hallott már a Game of Thrones-ról. Bár nem jelent még meg az összes része, szóval ha ez miatt felejtős, akkor legyenek a Tolkien könyvek. Gyűrűk ura meg Szilmarilok meg minden.

2013. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha Darren Shan-tól tetszettek a Vámpírkönyvek, próbáld a Demonata-t. Az is megjelent végig... Sokan persze azt tartják, hogy semmi, a Vámpírkönyvekhez képest, de én személy szerint nagy Démonvilág fan vagyok. Sőt, szerintem még sokkal jobbra is sikeredett, mint a vámpíros.
2013. jún. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is mindenképpen ajánlanám Gyűrűk Urát, A hobbitot,... Tolkeintől és George R. R. Martin Tűz és jég dala sorozatát is. (Ezek elég híresek, ezért nem írok ismertetőt.)


Böszörményi Gyula: 9...8...7... és 6...5...4... és 3...2...1... (Kb. az az alapja, hogy az emberekben démonok vannak, akik meghatározzák a viselkedésüket.)


Philip Pullman: Az ÚR sötét anyagai sorozat (Egy fiatal lány története, aki szembeszáll a tudósokkal,stb-vel. Párhuzamos világok vannak benne és minden embernek van egy "állata", ami a lelkének egy része, a tudósok ezt akarják elszakítani a gyerekektől.)


Cornelia Funke: Tintaszív (másik címén Bűvölet), Tintavarázs, Tintahalál (Sajnos csak az első kötet jelent meg magyarul, én a másik kettőt angolul, netről letőltve olvastam(Inkspell, Inkdeath). A történet szerint egy férfi "ki tud olvasni" a könyvekből dolgokat, vagyis azok életre kelnek, de ezek helyett valaminek be is kell mennie a könyvbe, így életre kel két rabló és egy bűvész, de eltűnik a felesége a két macskájukkal.)


David Clement-Davies: Tűzhozó (Ez ugyan nem sorozat, de szerintem nagyon érdekes. Ne tévesszen meg, hogy szarvasokról szól, mert először én is simán elkönyveltem marhaságnak gondolván, hogy valami ötéveseknek szóló mese, de nagyon elgondolkodtató.)

2013. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Misztéria a tűz kapuja :) szerintem nagyon király
2013. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon ajànlom az Eragont, az kedvenc könyvem. A tesómnak a Percy Jackson jön be. Sztem ez a 2 a legjobb :)
2013. jún. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Eragont én is nagyon ajánlom, a kedvenc könyvem. Bár a Gyűrűk ura is nagyon jó.
2013. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Patrick Rothfuss: A szél neve, A bölcs ember félelme


Mondhatni tipikus fantasy, de mégsem ugyanis egyszerűen fantasztikusan lett kidolgozva a történet. Az írónak ez az első két könyve, de máris a nagy fantasysok közé sorolják.

2013. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!