Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak az én csőrömet böködi,...

Csak az én csőrömet böködi, vagy nektek is elegetek van abból, hogy mindenki könyvet ír? Még az is, akinek abszolút nincs hozzá tehetsége?

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Én konkrétan lesz*rom.

Majd ha látják, hogy a világon senkit nem érdekel a "könyv" amit írnak, előbb-utóbb csak abbahagyják...

2013. jún. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyáltalán nem zavar, talán csak annyiban, hogy az oldalon a sok írás között elveszik az, ami engem érdekelne.


De mindenkinek szíve joga eldönteni, mit tesz. Ha szeret írni, hadd csinálja. Igaz, sok itt az igénytelen fogalmazású írás, történet, tele helyesírási hibákkal, de ezek nagy részét még nagyon fiatalok írják, körülbelül 10-14 év körüliek, akik még fejlődni fognak, vagy abbahagyják. Valahol el kell kezdeni.

A tehetség pedig szerintem relatív. Van, amikor a legszebbnek és legegyedibbnek titulált alkotást tartom hatásvadásznak (ez főképp a komolytémás, sírós filmeknél szokott előfordulni), van, amikor mégis tetszenek. Van, amikor egy nagyon egyszerű, buta, tucat, helyesírási hibákkal teli kis blogregény (szörnyű dizájnnal) kelti fel az érdeklődésemet, csakis azért, mert nagyon tetszik a hangulata valamiért. Teljesen egyedi minden eset.

Szóval szerintem nem tudjuk megmondani, kinek nincs tehetsége hozzá, hiszen mindenki tud fejlődni, és tisztességes, épkézláb történetet írni, ha sokáig foglalkozik vele, valamint én úgy vettem észre, hogy minden történetre, legyen az egy magasirodalmi mű vagy egy legalja blogregény, rátalálnak azok az olvasók, akiknek szól (utóbbinál feltéve, hogy a szerzőnek van kitartása, hogy igenis végigvigye a blogot a történet végéig), akiknek tetszik, akiknek a szórakoztatását szolgálja. És így, én egy történetet sem tartok feleslegesnek, mert mindig lesz, aki olvassa.

2013. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 rajcziz ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem zavar. Teljesen természetes, hogy az ember előbb-utóbb megpróbálja gondolatait papírra vetni. Ez elsősorban a tinédzserekre igaz. Egyrészt sosem lehet tudni, kiből/miből lesz a cserebogár, másrészt pedig még mindig jobb, ha ír (még ha tehetségtelen is), mint ha egész nap a facebook előtt ülne.
2013. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar. Miért lenne baj ha valaki ír a saját szórakozására? A szakma és az olvasók feladata megítélni a műveket, hogy mi tetszik és mi nem. Én azt mondom, hogy még mindig inkább írjon valaki regényt, mint a hányásában fetrengjen minden este egy diszkóban, vagy még rosszabb. Legalább fejlődik a képzelete, stílusa, helyesírása és fogalmazáskészsége. Persze, hogy nem lesz mindenkiből író, de akkor már írni sem lehet? Gondolom az nem zavar, ha valaki a festést, vagy a zenélést választja hobbijaként. Belőlük sem lesz Van Gogh vagy Mozart, de akkor is értéket teremtenek és hasznosan töltik el a szabadidejüket. Az ízlés és a tetszik, nem tetszik dolog pedig borzasztóan relatív dolog. A maguk korában a legtöbb művészt bolondnak tartották, csak az utókor emelte őket piedesztálra. Sikertelenül és szegényen halt meg a többségük. Szerintem nincs jogunk beleszólni senkinek a hobbijába, csinálja mindenki azt amihez kedve van, legyen az az írás, sport vagy zene. Ártani nem fog vele senkinek.
2013. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az bosszant, hogy mindegyik tehetségesnek gondolja magát, és semmi önkritikájuk nincs. A kútba való helyesírásuk meg a másik, amit nehezen viselek. Aki a nyelvet használja művészetének eszközéjül, az, kérem, legalább ne gyalázza meg! Egyébként nyilván azért gondolom így, mert jómagam is próbálkozom regényírással (szerencsére nem divatból), és más amatőr alkotások olvasásakor mindig borzongva jut eszembe, hogy talán az én írásom is ugyanilyen rossz, csak hozzájuk hasonlóan én sem veszem észre. Elveszik minden önbizalmamat.


Ezek után hadd kérdezzem meg, kedves kérdező, nem szoktál te is véletlenül írogatni?

2013. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Engem az idegesít, amikor mindenki verset ír, de csupán izléstelen rímekre futtya nekik, miközben kong az ürességtől az egész! Úgyhogy nem vagy egyedül.
2013. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az idegesít benne, hogy legtöbbször ezeket egy amerikai sablonra írják, és semmi eredetiség nem lesz benne.A tipikus hollywoodi filmeket próbálják másolni, valamint még ugye a divatos könyveket. Kivétel is biztos van, de én még itt az oldalon nem találkoztam vele.

Az meg a másik, hogy a helyesírási hibáktól és szlengtől hemzsegő írásokat rögtön vinnék egy kiadóhoz.


Szóval ha szereti, csinálja, de ha kirakja valahova, akkor viselje is el a kritikát és ne akarja rögtön kiadatni. Persze az sem árt, ha a kritika építő jellegű és nem bunkó módon.

2013. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan írogatok, de engem is idegesít. Persze, tudom, mindenki író akar lenni és blablbablabla, soha nem is gondoltam komolyan, hogy író leszek, de amióta rátaláltam a gyakorira, és a helyi alkotógárdára, már az a motivációm a tanulásra, hogy nehogy a bölcsészkaron kössek ki!
2013. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Több idegesítő dolgot is látok benne:

1)Azt, hogy mindenki írónak, költőnek képzeli magát.

2)1-2 oldal után felpakolják az oldalra, hogy mondjuk véleményt(egy könyv pár száz oldalból áll, ha akarok én is összedobok 1-2oldalt a semmiről)

3)Nem látom az egyediséget egyikükben sem

2013. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, teljes mértékben ez zavar engem is! Meg az, hogy mostanában mindenki tini könyveket akar írni. Én is írok, de ez egy teljesen más tészta. Az enyémet figyelemmel kíséri valami szakértő. Meséltem a környezetemben élőknek az ötleteimről és a következő héten már mindenki azzal jött, hogy könyvet ír!!!! *.*
2013. jún. 19. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!