Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mik az abszolút közhelyek egy...

Mik az abszolút közhelyek egy fantasy történetben?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:

tündék (a jó öreg Tolkien már eleget használta őket)

bűvös kard amit CSAK a kiválasztott forgathat

törpék (úgy vagyok velük mint a tündékkel, Tolkien tollából igaziak)

félmeztelen, izomagyú harcosok serege


Most ennyi jut eszembe, nekem ezek zavaróan közhelyek egy fantasyban. Majd írok még.

2011. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A középkorias színtér, köpennyel, lovakkal meg kigyúrt hősökkel :D

A tipikus fantasy nevek: Llyewelin, Ashanel, stb.. most komolyan ;)

A medálok, kardok, kristályok

A főhös nem ismeri a szüleit, rejtett a származása, szegény.

2011. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A vámpíros fantasykban nekem már ezek is közhelynek számítanak:


A, A főszereplő csaj/fiú aki valamilyen szörny(vérfarkas, vámpír, démon, stb.) beleesik az ember lányba/fiúba, s bár tudják hogy ez nagyon veszélyes és bele is halhatnak ők akkor is szeretik egymást. NAAAgyon szeretik.


B, Bukott angyalok és démonok hulldosnak az égből és beleesnek az ember csajokba.


Ezeket már nagyon sok regény kimerítette, és ilyen sablonos formában látni őket IDEGESÍÍTŐ!!! De ha valami mást csempész bele az író, amitől egyedi és érdekes lesz, azzal nincs bajom.


A "sima" fantasyban sem zavarnak a köpenyes, furi neves közhelyek (a kardok, medálok igen), akkor ha az egy élvezhető és izgalmas történetben van benne. Persze, persze ez a legtöbb fantasy alapja, ezért nem bökik a csőrömet. Még a tündék is elviselhetők, ha van a könyvben fantázia. FANTÁZIA! Végül is ez a lényeg...

2011. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeteket! :)
2011. ápr. 17. 20:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetek valamit? Netán te is fantasyt írsz?
2011. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ó, még nem írok, csak szeretnék :) most 17 éves vagyok, és nem érzem magam eléggé hogyismondjam... szóval összeszedettnek ahhoz, hogy egy rendes, jól összegyúrt, tisztességesen átgondolt történetet hozzak össze :) ezért inkább kutatok, vázlatolok és jegyzetelek, véleményeket és infókat gyűjtök,hogy milyen oldalról fogjam meg a műfajt, és lássam, hogy mire vigyázzak, mit kerüljek ki az írás során, ami esetleg idegesítené az embereket (mint pl ez a kiválasztott dolog! az már engem is az őrületbe kerget, legyen az tolkieni vagy vámpíros fantasy, bár az utóbbitól igencsak idegenkedem)
2011. ápr. 18. 21:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne soká filózz rajta, ha van ihlet és kedv, akkor írd meg! :) Az íráshoz senki sem lehet elég fiatal vagy szétesett! Mindenesetre sok sikert!
2011. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást, igyekszem! :))
2011. ápr. 20. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!