Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egyszerűbb angol nyelvű...

Egyszerűbb angol nyelvű klasszikus regények?

Figyelt kérdés
Milyen angol nyelvű regényeket tudnál ajánlani, ami egyszerűbb nyelvezetű? Twilight-ot, Beautiful Creaturest olvastam, de valami komolyabbat szeretnék. Neki futottam a Büszkeség és balítéletnek, Üvöltő szeleknek is (magyarul már olvastam) de nyelvezete nehéz angolul nekem. Nem egyszerűsített keresek és lehetőleg komolyabb űvet.
2013. jún. 9. 00:01
 1/5 Nóri98 ***** válasza:
Az Éhezők Viadala angolul!12 éves vagyok és én is olvastam már!Angolul és magyarul is
2013. jún. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is olvastam magyarul, de angolul nem olvasnám újra. Klaszikus világirodalmi művet szeretnék, de ezeknek a nyelvezete azért bonyolultabb. Köszönöm azért és várok még válaszokat!
2013. jún. 9. 08:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még nem olvastam angolul, de mivel az írónő gyerekeknek írta a könyvet, ezért nagy valószínűséggel angolul is egyszerű nyelvezetű lehet a Harry Potter. S ha már olvastad is, szerintem ezt megéri újraolvasni.
2013. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem klasszikus, de a mi angoltanárunk javasolta olvasás szempontjából: Nick Hornby: Slam és Nick Hornby: About a Boy.


De Agatha Christie nyelvezete sem túl nehéz, vagy Jodi picoult-é (ha rosszul írom a nevét, bocs). De pl. olvashatsz 2nyelvű könyveket is, ahol egyik oldal magyar, a másik angol, így ha nem érted, elég azt az egy mondatot elolvasni magyarul. Oscar Wilde meséi (The Happy Prince) így például könnyen elolvasható.

2013. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg Dan Brown könyvei, vagy Kathryn Stockett: A Segítség. Bár ezek sem klasszikusak, de nagyon jók és igényesek.

Amit viszont nem ajánlanék: Poe. Imádom és mindig is imádni fogom, a világirodalom egyik legnagyobb koponyája, egy zseni, de pokolian nehéz eredeti nyelven.

2013. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!