Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy fantasy történetet írok....

Lucia99 kérdése:

Egy fantasy történetet írok. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A történet:2 királyi családról szól.Főként a Lorendeyekről és Brendorionokról. Még a történet elején meghal a Lorendeyek közül az anyuka,amit a fiatal 15 éves Brendon Lorendey nehezen tud elviselni. Pár év múlva egy fekete csuklyás férfi érkezik Brendonhoz és azt hazudja neki hogy az apja háborút akar indítani ellenük és a fiú segítségét kéri abban hogy a náluk vendégeskedő Elisabeth Brendoriont foglyul ejtse.Aki mellesleg a bátyja szerelme .Brendon vonakodva belemegy.Eközben Andrew a legidősebb Lorendey fiú titokba szerelmével Elisabeth Brendorionnal éppen azt tervezik mikor házasodjanak össze.Eközben Carla aki 2 évvel fiatalabb Brendonnál (Carla lány)el akar szökni mivel ő nem éppen úrihölgy és úgy érzi nem ide tartozik.Útközbe találkozik bátyjával Brendonnal.Brendon nem szeretné hogy Carla elmenjen de végül elengedi és ad neki egy búcsúajándékot régi kardját Vihart. Carla végül ellovagol.Majd mikor esteledni kezd felvonít 2 farkas,akik

éppen őt szeretnék megenni. Carla nehezen de legyőzi a farkasokat.Majd vékony kis vonításokat hall és kis farkasokra talál.A lány elhatározza hogy felneveli őket.Sassy éppen fésülködik amikor észre veszi hogy a nővére Carla nincs ott vele.Ekkor kopognak az ajtón és egy szolga közli vele hogy az apja meghalt.Majd mikor a szolga kimegy belép Andrew elbeszélgetnek egy darabig mint testvér a testvérrel aztán hirtelen hangnemet vált és mint király megparancsolja hogy nem sírhat és nem lehet dühös majd távozik.


Hát eddig itt tartok.Mennyire rossz?Mert csak közlöm még csak 14 éves vagyok.És ez a nem tudom hanyadik próbálkozásom .Ha rossz segítsetek hogy mitől lehet jó.



2013. máj. 28. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem rossz, de nagyon emlékeztet a Tűz és jég dala sorozatra.

- 2 viszálykodó család

- a nevek is hasonlóan hangzanak (ott Lannister az egyik család, és a Brandon egy gyakori férfinév)

- ott is ad egy fiú búcsúajándékul kardot a húgának, és ott is van nevük a kardoknak (mondjuk Vihar pont nincs, de szinte minden más igen)

- ott is nevelnek fel gyerekek kisfarkasokat

Nem tudom, ez mennyire tudatos a részedről, de ezek a hasonlóságok elég feltűnőek. Viszont egyébként egy jó történetnek tűnik. Javaslom, hogy kicsit fésüld össze jobban a szálakat, legyen egy végcél, ahová az összes tart, mert ez így nekem nagyon jó ötletek kupacának tűnik. De ahhoz képest, hogy 14 éves vagy, jó. Szerintem írjál sokat, ne aggódj azon, mennyire jó vagy rossz, van időd bőven beletanulni.

2013. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
97%

Ha nézed vagy olvastad a Game of thrones című fantasyt akkor kitűnhet, hogy bizonyos elemeiben nagyon hasonlít rá. Főleg, hogy ilyen középkori családi rivalizálás és a farkasos részről meg ne is beszéljek. A nevek is néhol bizonyos karaktereket juttatnak eszembe ebből a sorozatból/regényből.

Ha ez csupán véletlen akkor rendesen beletrafáltál. Egyébként elég összetett történetet írsz, aminek figyelni kéne a részleteire. A fantasyban számomra az a csodálatos, hogy milyen részletes világképet ki tud alakítani. Elég nagy fába vágtad a fejszédet, de ha még kezdő vagy az írásban, akkor szerintem valami kisebb dolgokkal, történetekkel próbálkozz, amihez talán nem kell akkora kutató munka. Ha hegymászó akarsz lenni, nem a Mount Everesttel kezded a karrieredet.

Szerencsére itt van a jó öreg Wikipédia, ami segít eltájékozódni a műfaj adottságaiban :D

[link]

2013. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Kezdetnek jó. 14 évesen még senkinek sem kiforrott az írói stílusa, ennyi idősen, ha szeretsz irkálni, a legjobb, amit tehetsz, hogy rengeteget olvasol (leginkább szépirodalmat), és mellette gyakorlásképpen írogatsz. Erre pedig ez a kis történet is tökéletesen megfelel.

A megvalósítás során nagyon figyelj a helyesírásra. A családnevek egyébként jók, tetszenek, bár a Brendon keresztnév szerintem nem igazán passzol a környezethez.

2013. máj. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából hozzá kell tennem hogy előtte Trónok harcát olvastam+ interneten nézem.Igazából a két királyi család nem ellenségek.Amúgy meg nagyon köszönöm a jó tanácsokat.Eddig mi előtt feltettem volna a történetemet csak a barátnőmnek meséltem róla.Egyrészt mert olyan osztály társaim vannak akik gyűlölnek olvasni és a történetem egyátalán nem érdekli őket másrészről viszont nem tudtam kinek másnak elmesélni.Még egyszer köszönöm a jó tanácsokat ha lehet megfogadom őket.
2013. máj. 29. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Engem is a Tűz és jég dalára emlékeztetett néhány ponton, de semmiképp se hagyd abba, mert jó történet lehet belőle. :D Az alap koncepció kimondottan érdekes, szóval hajrá. :) Mellesleg én is írok egy fantasyt, de nem könnyű munka, viszont ha szereted csinálni, akkor csináld. :D
2013. máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem jó a történet, bár így ebben fantasy elemek nem nagyon voltak, inkább csak ilyen családi témák. De gondolom vannak benne, legalábbis lesznek. Ettől függetlenül jó, a Brandon név az pedig szerintem sem illik ide, ha küldenél részletet megköszönném. :)
2013. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!