Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha fantasy könyvet olvasol,...

Ha fantasy könyvet olvasol, milyen más témák érdekelnek még?

Figyelt kérdés
Ha szereted a fantasy-t, fikciót...milyen egyéb más témák érdekelnek még? Filmek? Utazás? Történelem? Ufók? Művészetek? vagy mi egyéb? csak volt egy beszélgetésem valakivel és kíváncsi vagyok ti mit írtok, és hasonló-e az érdeklődési kör... köszi a válaszokat, megy a pont ;)
2013. máj. 19. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég sok. Tudomány (leginkább a biológia és a csillagászat), pszichológia, idegennyelvek (főleg a német, francia, japán), állatok, történelem, filmek (minden, kivéve a nyálas romantikát), zene (a műfaj nem számít), rajzolás, na meg a könyvek. Könyvek terén is sokoldalú vagyok. Elsősorban fantasykat olvasok, de itt is bármi jöhet a romantika áradaton kívül. Csak pár kedvenc:

Iliász, Az ember tragédiája, Rómeó és Júlia, Tóték, Dragonlance könyvek, David Gemmell könyvei.

Szeretem a filozófiai könyveket is és a meséket is.

2013. máj. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Könyvek/filmek terén érdekel:

- fantasy

- sci-fi

- történelmi

- dráma

Ezen kívül érdeklődöm a történelem, filozófia, pszichológia, matematika, a különböző vallások iránt. A földönkívüliek is nagyon vonzanak, és valamilyen szinten az okkultizmussal is foglalkozok, inkább kíváncsiságból, szerintem a tudománnyal nem mindig zárják ki egymást. Utazni is nagyon szeretek, a művészetek közül elsősorban a zene fog meg, azon belül is a rock, metál, dzsessz, de néhány pop dal is. Szóval, mondhatjuk, hogy elég tág érdeklődési köröm van. Remélem, hasznos volt a válaszom :)

2013. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Keselyüstök ***** válasza:
Én is szeretem a fantasy-t ezen belül is leginkább a Tolkien -Gemmell -Dragonlance krónikák -...stb vonalon mozgókat. Ezen kívül érdekel a biológia(főleg állattan és sejtbiológia), a történelem(leginkább a középkor és az azelőtti korok), a művészetek(grafika, festészet), a mitológia(kelta, germán, skandináv...) és a szellemekkel kapcsolatos dolgok:D Remélem sikerült hasznos választ nyújtanom.:)
2013. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én alapból nem vagyok egy nagy fantasy rajongó, bár olvastam fantasyket is, és jó néhány van, ami tetszett (leginkább Terry Pratchett könyvei).

Leginkább a szociológia és az irodalom érdekel, de egyébként szinte minden, ami a kultúrához kötődik és színvonalas (egy kis képzőművészet, egy kis építészet, egy kis művészettörténet, egy kis filmművészet, egy kis klasszikus zene... mindenből egy kicsi). Ezen kívül érdekelnek az idegen országok kultúrái is.

Egyébként ezek az érdeklődési körök nagyjából egybevágnak a Terry Pratchett-féle fantasyk világával, ő is mindenfelé mozog a fantasy világán belül és annak határait feszegetve, a kultúra, a történelem, a világirodalom, a zene és még számos terület különféle, említésre méltóbb szegmenseit is tárgyalja.

2013. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, mind nagyon hasznosak voltak ;)
2013. máj. 21. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem kb minden érdekel. történelem, mitológia, kultúrák, építészet, biológia, kémia csillagászat fizika, utazás, zene, művészetek, nyelvek
2013. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, elárulnád, hogy mi volt az a beszélgetés? Csak érdekel, hogy honnan jött ez a kérdés. (első voltam)
2013. máj. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek, semmi extra nem volt, csak "szemelyiseg tipusokrol" beszelgettunk, hogy az egy fajta hobbit vagy tevekenyseget folytatok koreben mennyire hasonlo-e a tobbi elfoglaltsag.
2013. máj. 23. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!