Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan lehet elfelejteni?

Hogyan lehet elfelejteni?

Figyelt kérdés
A kedvenc könyveim a krimi könyvek. Ugyebár mindenki tudja, hogy ezeknek a könyvek végén mindig kiderülnek, hogy ki volt az elkövető. Most fejeztem be színtén egy bűnügyi regényt és mivel nekem ritka jó memóriám van (nem azért, hogy magamat dícsérjem, hanem tényleg nagyon jó) ezért mindig magától megjegyzi ezt az agyam! És én attól tartok, hogy ha ismét elkezdem olvasni ugyanazt a könyvet, akkor már tudom, hogy ki az elkövető! Mit tanácsoltok/ajánlotok azért, hogy ha 1 év múlva ismét elolvasom, akkor úgy olvassam el, mint régen, hogy netudjam, hogy ki volt/lesz az elkövető?
2013. máj. 16. 10:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Légyszí normális válaszokat írjatok!
2013. máj. 16. 10:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenki megjegyzi, lehetetlen amit kérsz.

Olvasd újra 50 év múlva, akkor lehet nem emlékszel már a gyilkosra.

2013. máj. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Vagy olvasd úgy, hogy a bűnösségére való utalásokat keresed, vagy addig ne olvasd el, amíg el nem felejted. Rengeteg krimi van, így van választék addig is bőven.
2013. máj. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem csak a kriminél vagyok így. Egyszerűen képtelen vagyok egy könyvet másodjára is elolvasni, egyszerűen már nem olyan izgalamas, mint amikor először olvasod. Még most is emlékszem egy 5 évvel ezelőtt elolvasott könyv cselekményére, szereplőire.
2013. máj. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy el lehet felejteni. Én gyerekkorom óta rengeteget olvasok és simán emlékszem a 20 évvel ezelőtt olvasott könyvek történetére. Persze nem minden apróságra, de a fő vonalakra mindenképp.
2013. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nem lehet elfelejteni.

Ha szeretnél újraolvasni egy olyan krimit, amelynek már ismered a "csattanóját", másodszorra inkább a részletekre koncentrálj, keress olyan apró nyomokat, amelyek az első alkalommal elkerülték a figyelmedet. Így a már ismert végkifejlet ellenére felfedezhetsz benne újdonságokat.

2013. máj. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne olvasd el újra a könyvet
2013. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!