Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » El kezdtem írni egy 120-140...

El kezdtem írni egy 120-140 oldalas könyvet, ami 15 fő részből áll. Ha be fejeztem, hova lehet vinni, hogy nyomtassák ki, és adják el sorozatgyártásban?

Figyelt kérdés
Egy fantázia típusú,nem nyálas.Egy ember van a főszerepben,és az ő vívódása a jóval és a rosszal a világban.
2013. ápr. 19. 11:18
1 2
 1/11 petitfett ***** válasza:

Két eset lehetséges:

1., Magánkiadás (te magad finanszírozod, a kézirattól a terjesztésig!)

2., A kéziratot elküldöd néhány kiadónak, s ha valamelyik lát benne fantáziát, ki is adja. (A szerződés kötés előtt kérd ki egy a témában jártas ügyvéd tanácsát!)


(Amit a kérdés alá írtál nem műfaji meghatározás.

A szinopszis meg túl rövid és semmitmondó.)

Szólj, ha befejezted.

2013. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha kiadóra gondoltál, akkor a Cicerót tudnám kapásból mondani. Amúgy ha befejezted, akkor elküldheted, én szívesen elolvasom. :)
2013. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát,majd azért úgy próbálom,ha érdekel majd egyáltalán akárkit,hogy engem se rövidítsenek meg vele...Meg ha esetleg filmet csinálnának belőle,akkor abból is jusson nekem.

Amúgy végül is nem is én találtam ki,hanem ezeket álmodtam visszatérően,és össze tartoznak,egy egészet alkotnak.

De végül is belőlem származik...

Maga az összefűzés tartott kb 2 évig,a megálmodás 3-4 évig,a leírás csak néhány hét,esetleg hónap lesz.

Általában mindennel elégedetlen vagyok,a versekkel is,amiket szoktam írni(azért hagytam abba).De ezt addig csinálom,amíg elégedett nem leszek vele.

Viszont lehet,hogy rajtam kívül senkit nem fog izgatni,az meg elég nagy csalódás lenne...

2013. ápr. 19. 18:12
 4/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Figyelj, egy könyvnek nem az a lényege, hogy másoknak tetsszen, hanem az, hogy neked tetsszen, amit írsz. Én sem azért írok, hogy az embereket szórakoztassam, hanem mert szeretem ezt csinálni. :) Igaz, most ezzel baromi sokat segítettem, de muszáj volt leírni. :)
2013. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem sértés gyanánt, de nagyon el vagy tévedve, ha ki szeretnél adatni bármit. Magyarországon vagyunk... Nagyon kevés ember tudja megjelentetni a könyvét, de így is túl sok a könyv ahhoz képest, amennyit megvesznek. Egyszerűen 10 millió ember nem elég sok potenciális vásárló, ráadásul a lakosság több mint fele örül ha megél, nem könyvet vesz... Ha kiadatnak nagyon keveset fognak fizetni... A magyar TOP5 író 3 millió körül kap egy könyvért... És ez a Top5 (kb 75000 példány eladásával).

Ráadásul, egy még készen nem lévő könyvről beszélünk... Először inkább a befejezésével kéne foglalkoznod.

Amikor a megfilmesítési jogról írtál... Majdnem kifordult a szemem. Nem tudom hogy gondoltad. Túl sokat akarsz, túl gyorsan. Mikor láttál utoljára MAGYAR, és MAGYARORSZÁGON kiadott könyvből készült filmről? Én sem mostanában...

Ha sikert szeretnél elérni írással, írj idegen nyelveken, sajnos a könyvkiadatásnak Magyarországon nincs piaca. Soha nem is volt, és soha nem is lesz.

És ha valamit te álmodsz, azt te találod ki! :) (tudatalatt)


Tényleg nem azért írom, hogy elvegyem a kedved, de (sajnos) ez az igazság.

2013. ápr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én sem tudok mást tanácsolni, mint amit az utolsó válaszoló tökéletesen leírt. Még egy könyv kiadása is óriási kiváltság itt, nemhogy egy film készítése!
2013. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha így van,nem hinném,hogy akkor erölködöm a megcsinálásával,akkor nincs értelme...

Angolul nem tudok,se semmi idegen nyelven.

Legalább megspóroltam néhány oldalnyi felesleges írást,és futkosást kiadókhoz...

2013. ápr. 21. 10:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, mi nem ezt mondtuk! Van esély, hogy kiadd a könyved, határ a csillagos ég! :) DE, mint az láttam a válaszodból is, de nem is szeretsz úgy igazán írni. Mivelhogy azt írtad, "nem éri meg erőlködni". Nos, aki igazán ász könyvet akar írni, az nem engedheti meg magának, hogy erőltetett legyen. Meg amúgy is, senki sem kényszerít, hogy írj! Azért írj, mert te az szereted csinálni, nem azért mert te tegnap láttad a neten, hogy J.K.Rowling már gazdagabb az angol királynőnél, a pénz másodlagos. Remélem, azért nem keserítettünk el teljesen! :)
2013. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azért szeretném ,vagyis szerettem volna leírni,hogy kiadjam magamból,és véget érjen ez a korszak.

Így lehetnének (szerintem) normális álmaim,és meg tudhatnám,ér-e valamit,vagy csak egy gagyi ábránd,ami egész véletlen pattant ki,és nem ér semmit.

Szinte mindig be fejezem amit el kezdtem,ha látom értelmét.De ha nem tud el jutni mindenkihez,aki szereti az ilyesmit,és döntheti el ő maga,tetszik-e neki,csak egy szűk ,kis közösséghez,akkor nem az igazi.

És akkor hiába is csinálnám meg,ha csak egy minimális tömeghez jut el,de az se biztos.

Írni hogy szeretek-e,nem is tudom,nem szeretés ez nekem,hanem élménybeszámoló.

Egyébként is sokszor van "szófosásom" így nem lenne megeröltető megcsinálni.

Csak a nyelvtan,helyesírási hibák kikerülése,szóismétlés elkerülése,ha lehet-ezek okoznak gondot.

Nem vagyok valami jó helyes író...

De vannak gondolatok,amit szeretnék másokkal is,lehetőleg mindenkivel megosztani,hogy a létezésemnek legyen is nyoma,nem csak 2 papírral(születési és halotti bizonyítvány)

Hanem egy csipettel abból,aki vagyok.

A dolog elég összetett...De szerintem hagyom,mert nem akarok feleslegesen írni,hogy csak a billentyűzetet koptassam.

2013. ápr. 21. 19:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Az írás soha nem fölösleges. Én vagyok az, az 1. számú kedvszedőd.

Akkor most írok neked valamit, hogy vissza is adjam a kedved. :)

3 éve találtam ki először a történetet, amit meg szeretnék írni. 2 és fél éve meg vannak a fő vonalak, de nagyon kevés, szinte semmi részlet. Talán már 9 hónapja, hogy tényleg neki álltam megírni, és 6 hónapja tényleg aktívan írok. Előtte csak nagyon ritkán. 67, mégegyszer hatvanhét oldalt sikerült összehoznom. Ennyit, 3 év alatt. Ha neked ennél gyorsabban megy, kiváltságos vagy, és nem szabad el dobnod az álmod. Én sem tettem.

Nem tudok idegen nyelven. Nekiálltam angolul tanulni, próbálok minél többet foglalkozni vele. Nehéz, és gyakran unalmas. De csinálom, mert az álom, a cél az nem olyan dolog, amit feladunk. Ha nem teszel érte, akkor nem is vágytál rá igazán.

Mi lenne, ha te mégis a TOP5-be lennél? Megfosztanál 75000 embert attól, hogy elolvassa amit írsz? Vagy megtanulnál egy idegen nyelvet, és mondjuk angol nyelven elolvasná 2 millió ember. Megfosztanád őket attól, amit írsz?

Ha fontos, amit írni akarsz, nem mások számára, SZÁMODRA, akkor írd meg. Fejezd be, és próbálkozz vele. Mindenhol, ahol csak tudsz. És ne meggazdagodni akarj. Mi van ha nem fogsz? Veszel egy lottószelvényt. Lehet, hogy nem nyersz, sőt, valószínű, de te, mégis megveszed. Mert akkor, legalább megprbáltad. Remélem, sikerült visszaadnom a kedved. :)

2013. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!