Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Hetalia c. manga 4. kötete...

A Hetalia c. manga 4. kötete nem fog megjelenni?

Figyelt kérdés

A Fumax kiadó adta ki az első 3-at, de amint láthatják az utolsó kötet már 2 éve jelent meg!

A tervezett kiadásokban sincsen a 4. kötet...

Miért csinálják ezt? Akkor inkább ki se adják egyiket se. Megvan az első három, és mit kezdjek vele? Megvegyem a 4.-et angolul/németül? Annak meg mi lenne az értelme? :(


Szerintetek meg fog jelenni?

[link]

15/l



2013. márc. 16. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
3%

Magyarul kit érdekel ?

Angolul tuti végig van , magyarul meg a fansub csapatok se fogalkoznak még az animével sem.

2013. márc. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Öhmmm... Engem?

Megvan az első 3 magyarul. Ha megveszem a többit más nyelven, annak úgy mi értelme lenne?

Fele magyar, másik fele meg német?

Ráadásul 15 évesen szerintem senki se várja el tőlem, hogy tökéletesen beszéljem a németet/angolt/japánt, vagy bármi mást. A Hetalia meg pont, hogy nem annyira egyszerű nyelvezetű, legalábbis én nem tudnám megérteni, csak magyarul.

Ez az egyetlen magyar mangám egyébként, próbálkozok nyelvtanulással, de nem megy annyira könnyen.

Nyolcadikos vagyok, ötödik éve tanulom a németet a suliban. Kb. 6 nyelvtanár váltakozott, a németóráim felében szabad foglalkozás volt. Meg azért egy vidéki suliban nem olyan szinten tanítják a nyelvet. ;) Angollal meg próbálkozok, de nem fogom minden szabadidőmet arra pazarolni, hogy nyelvet tanuljak, hogyha 2 év múlva úgyis elkezdem a gimiben...


+ külföldről rendelni mangát nem annyira olcsó, mint Magyarországról.


Remélem kimerítő választ kaptál, és máskor nem fogsz ilyen semmitérő "választ" adni. ;P

2013. márc. 16. 12:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh, és egyébként megjegyezném, hogy tudtommal angolul is csak az első 3 jelent meg. Németül jelent meg csak 4. kötet.
2013. márc. 16. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Most válaszoltad meg a saját kérdésed. Ha németül is csak 4 van, akkor azt hiszed, hogy pont a magyaroknál fog megjelenni?

Amúgy meg, nem a kiadó hibája. Nem kapta meg a következő kötethez a jogot. Vagy, ha meg is kapná, még fenn áll a lehetősége annak, is, hogy a manga nem kapta meg a kellő figyelmet, és mínuszokban jöttek vissza a számok. A képregények manapság nem nagy számok, Japánból jöttek, meg egyenesen csak a hazai animéseket érdekli.

Bár az első a valószínűbb, nem fektetnek rossz üzletbe általában, a FUMAX több képregényt is kiadott már. Külföldi nyelven meg nem érdemes megvenni, mert drága, más részt a nyelvezete teljesen más. A suliban sem a WWII-ról fognak tanytani.

2013. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy mi a németekhez vagyunk kötve...

Elvégre vannak olyan magyar mangák, amik egyáltalán nem jelentek meg németül.

Egyébként meg a németek 2012-ben kezdték el kiadni a Hetalia mangát, és még abban az évben jelent meg mind a kötet. A 4. ősszel lett kiadva. Most januárban pedig megjelent egy special könyvecske -> a németek nem hagyták abba, folyamatosan adják ki.

Ezzel szemben magyarul a 3. kötet már lassan 2 éve, hogy megjelent.

És én most nem arról akarok veled vitázni, hogy mi értelme lenne, ha megjelenne, meg miért várom, hogy megjelenjen... Egyszerűen csak egy olyan kérdést raktam fel, hogy meg fog-e jelenni.

Amire a válasznak igent/nemet kellene takarnia. Szóval cseppet sem örülök neki, hogy elemezgetjük. :D

Megtudtam, hogy valszeg' nem fog megjelenni. Kár, pedig jó lett volna. És ennyi. :)

2013. márc. 17. 00:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezen gondolkoztam már én is, és sajnos nem.. Pedig jó lenne, így csak az animét tudom megnézni, de legalább az le van fordítva:)

Egyébként nekem is ez volt az első magyar mangám:D

2016. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!