Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok egy 17-18 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Leginkább ezekben a kategóriákban: romantikus, krimi, humoros, thriller (ha nincs más akkor fantasy is lehet).

Lehet klasszikus és kortárs is, a lényeg: legyen értelme, ne legyen túl csöpögős. :) Köszi



2013. márc. 3. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Attól függ, neked, hol kezdődik a csöpögős...:D De ajánlom: Jay Asher - 13 okom volt...

Asher és Mackler - Kezünkben a jövőnk

Stephen Meyer - Twilight, New moon, Eclipse, breaking Dawn

Cat Patrick - Forgotten

2013. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 B25 ***** válasza:
100%

Mielőtt megismertelek

Enigma

Összekuszálva

Örökség

2013. márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
2013. márc. 3. 21:01
 4/10 Mirk ***** válasza:
100%

A könyvajánlás olyan mint a jóslás, meg az esőtánc.


Senki sem ismeri a másik ember ízlését, mert az, hogy "fantasy" nem tükröz semmit.

Egyazon stíluson belül teljesen bizonyos, hogy találsz egy könyvet amit 10 pontosra értékelnél és egy olyat amit 0-ra.


A legegyszerűbb az interneten kutakodni, van rengeteg "könyvolvasós" blog, ahol önjelölt kritikusok megosztják véleményüket a világgal, mindenről amit elolvasnak. Vannak ezenkívül hivatalos népszerűségi listák, könyvkiadók weboldalai, stb. Az internet végtelen, csak az idő és a leleményességed szabhat határt.


Kicsit haragszom magamra, nem akarok se megsérteni másokat, se leszólni könyveket, de az első hozzászólásban érkezett ajánlások nagyon szúrják a szememet.


Azt hihetnénk, hogy nem és életkor alapján lehet következtetéseket levonni az olvasó érdeklődési köréről, pedig nem.

Olvastam Jay Asher könyvét, illetve átverekedtem magam, azon a végeérhetetlen önsajnálaton és ostobaságon, ami a könyvet alkotta. Lehetetlen volt egy pillanatig is azonosulni a főszereplővel, akinek egyetlen célja a könyv egészében az volt, hogy meggyőzze az olvasót arról, hogy neki mennyire rossz. Amikor esetleg mégse lett volna rossz akkor valami éktelen nagy butasággal gyorsan azzá tette. Szánalmas karakter, aki az olvasóból csak dühöt és frusztrációt vált ki - élvezhetetlen olvasmány.

A Twilight pedig arról szól, hogy egy buta lány szeretne örökké élni és meg maga mellett tartani az álompasit, de azt is szereti, ha körülrajongják, ezért aljas módon - a könyvben bevallottan - kihasznál egy másikat, holott elejétől a végéig tudja, hogy mit akar valójában.


Nem csak azért írom ezt, mert megvan a véleményem a fenti művekről, hanem mert a kérdező kiemelte, hogy legyen értelme és ne legyen csöpögős. Azonkívül, aki krimit, klasszikus és kortárs műveket a kezébe vesz, nem hiszem, hogy ilyesmit keres.


De, ahogy korábban is írtam, mindenki csak önmagát ismeri, lehet, hogy a kérdezőnek mégis ilyesmik kellenek.

2013. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Brenda Joyce könyvek, Judith McNauhgt (Földi mennyország, Összetört idill, Édenkert, Álomkirályság, Emlékezz rám, Valaki vigyáz rám, Végetelem szerelem, Míg el nem jöttél, Varázslat) Julia Quinn, J. R. Ward ( Fekete tőr testvériség), P. C Cast (éjszaka háza sorozat, Chloe Neill, Jeaniene Frost, Johanna Lindsey, Jodi Picoult (Törékeny, Tizenkilenc perc, Házirend, AUdrey Niffenegger: Időutazó felesége), MaryJanice Davidson ( Egy haláli szingli meséi) Danielle Steel (Emlékezés), Kristin Cashore (Garabonc, Zsarát), Kerstin Gier ( Rubinvörös, Zafírkék, Smargdzöld) Sarah Dessen, Richelle MEad, Sherrilyn Kenyon,Simon Elkeles.

18/L

2013. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amit még ajánlok: Sebatian Fitzek: Terápia (pszicothriller), Karen Rose: Halj meg értem, Sikíts értem, Gyilkoj értem, Érints meg (krimi).
2013. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*Gyilkolj
2013. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenki válaszát, mirk, én is tudom, hogy nem fog mindegyik tetszeni,de érdekel az,hogy mások miket ajánlanának, és azt, amit írnak megnézem miről szól és így döntök. igazából engem sem nyűgöznek le a vörös pöttyös könyvek(twilight stb.) de van, hogy olyan kedvem van... :)
2013. márc. 15. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Emily Bronte-Üvöltő szelek
2013. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nagyzsófia92 ***** válasza:

Molnár Tóni: Tépődések

Ez szépirodalom, semmi vámpírok, semmi csöpögés. :)

2017. aug. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!