Mennyire érdekelné az embereket egy ilyen könyv? Lenne sikere az olvasók körében?
Éppen írok egy regényt, de azt szeretném előre leszegezni, hogy nem a siker alatt nem az anyagi sikert értettem, hanem azt, hogy mennyire érdekelné az olvasókat egy ilyen könyv.
Egy fantasy regény lenne, a Gyűrűk Ura, a Vaják és az R.A. Salvatore könyvek stílusában, annyi különbséggel, hogy ez Magyarországon játszódna egy alternatív középkorban, magyar meseelemekkel és mondavilággal átszőve, viszont a fantasy könyveknél megszokottan sárkányokkal, mágiával, varázslókkal, tündékkel a magyar erdőkben. Elsőre talán kicsit viccesnek látszik ez az egész, de a végkifejlet nem lenne az. A Ti véleményeiteket kérném, hogy lenne-e érdeklődés egy ilyen könyv felé (lehet, hogy annak látszik, de nem egy "tucat-fantasy" regény lenne) ?
A keverésen múlik minden, vagy csudafinom koktél lesz belőle, vagy az ember a közelébe se akar menni.
Viszont én elég skeptikus vagyok a felállással kapcsolatban, szerintem vagy az egyikből, vag a másikból csak minimális átvétel lenne jó, egy fele-fele keverés szerintem taccsra tenné az egészet
Arról nem is szólva, hogy nagyon jó simeretekkel kell rendelekzned a mondák, mesék terén.
Szerintem ne tegyél fel ilyen kérdéseket, mert lenyúlják az ötleted. :)
Én szívesen olvasnék ilyesmi sztorit, bár a Gyűrűk urát nem szeretem, iszonyat vontatott volt számomra mind az akárhány film, és két szereplő nevét sikerült megjegyeznem. Ne más stílusokhoz akarj igazodni, hanem fejleszd ki a sajátodat. Csak akkor lesz igazán jó.
Ha már magyar meseelemeket és mondavilágot emlegetsz, akkor a sárkány, mágia, varázsló és tünde helyett:
Többfejű sárkány, szemfényvesztés/boszorkányság, sámán/táltos, tündér.
A Gyűrűk Ura a fantasy műfaj alapműve, valamilyen mértékben szinte minden fantasy író visszanyúl hozzá. Ennek az a következménye, hogy rengeteg fantasy regényen érződik a koppintás íze - hol jobban, hol kevésbé.
R. A. Salvatore könyvei nem valami jók, a történet az első 3 kötet után leül, a többi regényről lerí, hogy már csak az anyagi haszon miatt írta meg őket. Mind ugyanarról szól, csak kicseréled a "törpék" szót "trollok"-ra, vagy bármi másra. Vannak Salvatorénak jó gondolatai, de értéket csak az első 2-3 könyve képvisel.
Magyarország és a fantasy keresztezéséből születtek Böszörményi Gyula regényei, amelyek egyébként egész jók.
Azt mondom, hogy egy próbát megér. Ha jó a stílusod, akár még jól is sikerülhet. Egy érdekes, eredeti gondolkodású, tehetséges író a leglaposabb alaptörténetből is ki tud hozni egy jó kis sztorit.
Én szívesen olvasnám, remélem hitelesen építed be a történetedbe a magyar monda és mesevilágot.
Sok sikert hozzá
Bán Mór is hasonló könyveket ír.
Ezt az ötlete nem lehet lenyúlni, mivel eleve Tolkien is a mondavilágból merített már, ahogy minden fantasy...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!