Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogyan írnátok tovább?

Ti hogyan írnátok tovább?

Figyelt kérdés
Szóval... van egy történet, amiben a főhősnek a könyv negyedénél megváltoztatják a nevét. (Lemond a régi életéről, és új életéhez kap egy új nevet is többek között). Ezek után hogyan írnátok tovább? A régi nevét használva, vagy az újat? (E/3)

2013. febr. 17. 17:46
 1/9 rajcziz ***** válasza:
82%
Az újat, már ha az olvasó számára világos, hogy még mindig ugyanarról a valakiről van szó.
2013. febr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hősünk, barátunk... :):)

XY az egykori JG... :)

2013. febr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Remélem nem te írod azt a könyvet... mert akkor van egy rossz hírem.
2013. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első két válaszoló, köszönöm szépen:)

Harmadik, elárulod, mi a rossz hír?

2013. febr. 17. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy még:

XY, azaz JG...

vagy:

Új nevén Johny... :)


Szerintem amúgy attól függ, hogy utána lesz-e ilyen visszatérése valahova, mert akkor a régijét kéne, de ha már nem tér vissza sehova, akkor lehet az új:) 2.vagyok még asszem:):):)

2013. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem rémlik, hogy olvastam hasonlót, és ott a narráció alatt megmaradt az eredeti névnél, vagy csak a saját gondolataimat vetítem ki :)

Én megmaradnék az eredetinél elvégre párbeszédben hányszor hangzik el az új név, narráció alatt meg ugyebár érdemes következetesnek maradni...

2013. febr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,

úgy értem, hogy az olvasó nem hülye, ha tudatosítod benne a tényt, hogy a két személy ugyanaz.

2013. febr. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp a régi nevén.
2013. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
attól függ hogyan akarod fojtatni. Új élet új név. Gondolom ha van családja akkor ők a régi nevén fogják szólítani. Én tudatosítanám az olvasóval vagy egy rövid le írást csinálnék a könyv elejére
2013. febr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!