Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik természetfeletti...

Melyik természetfeletti lényről olvastok legszívesebben?

Figyelt kérdés
Tündérek, boszorkányok, vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, szellemek, vagy valami más?

2013. febr. 11. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Hm. Jó kérdés, még nem gondolkoztam ezen, de azt hiszem, valami más, amit a történet írója talál ki, nem ilyen közhelyes, sokszor megírt dolog. Lehet, hogy az a fent említettek egyik elmosott formája, de nem szeretem a sablonos lényeket, amikről már annyit írtak, hogy a WC-t is azzal sikálják.

Szeretem a démonokat, de persze minden könyvben mások. Van könyv, amelyikben alaktalan, vagy rothadó húsú szörnyeteg, míg egy másik kötetben egyszerű, sötét bőrű elfnek írják le.

A boszorkányokat nem szeretem, a vámpírokat sem (kivéve Darren Shan), a vérfarkasok csontig lerágott téma, angyalokról is eleget olvastam, szellemek valamiért nem, a valami más pedig... alakváltók, úgy mint Nalini Singh könyveiben.

Az abszolút elsők, az Eragon sorozatban szereplő tündék :)

2013. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mirk ***** válasza:

A felsorolásból leginkább a démon a legkevésbé behatárolt kategória, amelyből egy átlagos író ki tudna hozni valamit ami még nem túl elcsépelt.


Egyébként meg egyik sem. Azt szeretem, ha az író alkot. Újat és eredetit.

2013. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
akkor már inkább boszorkányok
2013. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nincs kimondott kedvencem, de #2-vel egyetértek, talán démonok, mert az nem olyan klisés, nincs az, hogy rögtön tudsz asszociálni valamire róla.
2013. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem tökmindegy, miről olvasok, ha a történet maga jó. Én egyik témát sem tudom megunni, mert nem a lények miatt olvasok egy könyvet, hanem azért, mert remélem, hogy a cselekmény izgalmas és fordulatos, a szereplők szerethetőek és kidolgozottak, a szerelmi szál pedig lassú és hiteles lesz. Nekem a vámpírok/vérfarkasok/tündérek/stb. mindig csak egy kis pluszt adnak.
2013. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire jól van megírva. Darren Shan vámpíros könyvei például Dosztojevszkij mellett vannak a polcomon, a Twilightot viszont a kezembe nem venném semmi szín alatt.

Szóval nem olvasok el egy könyvet pusztán amiatt, mert pl. az angyalokról szól. Ha olyasvalaki írta, akinek kedvelem a műveit, vagy ha olyasvalaki ajánlja, akinek adok a véleményére, elolvasom. Ha nem, nem.

2013. febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 bogcsika22 ***** válasza:
vampir tunder angyalok liderc de laginkabb vampir meg tunder
2013. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kávétejszín ***** válasza:
Leginkább sárkányok.
2013. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
sárkány, démon, tünde
2013. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Most olvastam Meg Cabot - A mediátor-t és ezért leginkább szellemekről szeretek most már olvasni. A vérfarkasokból és a vámpírokból igazából most már kezd elegem lenni, de ezt senki ne vegye sértésnek.
2013. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!