Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki ír könyvet, mibe írja...

Aki ír könyvet, mibe írja (füzet, számítógép)? És szokott karaktert tervezni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 12:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Számítógép, legjobb barátom a word és a matekfüzetem, amiben több regényrészlet van, mint matematika. Nekem az a jegyzetfüzetem, valamiért napközben vagyok a legkreatívabb, ott születnek meg a "nagy gondolatok", ott világosodok meg egy-egy karakterem jellemét illetően. Ebből látszik, hogy nem tervezek karaktereket, egyszerűen csak hagyom, hogy sodorjon magával a történet, de a végén mindenki saját egyéniséggel rendelkezik, amit néha nem is értek, hogy sikerül:)
2013. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Gépen, mert úgy könnyebb módosítani.

Néha lefirkantom, vagy ha nem vagyok rajzolós kedvemben, akkor Sims3-ban megszerkesztem valamelyik karaktert. Bár ahhoz meg idő kell, ami nem mindig van erre.

2013. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek. :)
2013. febr. 12. 15:44
 14/18 anonim ***** válasza:

1 oldalnál hosszabbat kizárólag gépen írok.

Jegyzetfüzetet csakis abban az esetben használok, ha éppen nem vagyok gépközelben és van valami ötletem, amit nem szeretnék elfelejteni. Na akkor azt gyorsan levésem :)


Amúgy a gépek nem megbízhatóak! Bármikor bemondhatják az unalmast, ezért erősen ajánlom, hogy nyiss a neten egy oldalt, ahova feltöltöd az írásaidat (akár úgy, hogy azokat más ne láthassa). Nem vesz sok időt igénybe és ennek hála lesz biztonságérzeted :) hisz az oda feltett anyag nem veszik el, másik gépről is elérheted.


Karaktertervezést abban az esetben javaslok, ha úgy érzed, hogy hajlamos vagy egybemosni x idő után a szereplők jellemét.

Ha van már egy határozott elképzelésed és ezeket vissza tudod nézni (akár papíron, akár gépen), az nem hagyja, hogy elrugaszkodj a karakter eredeti jellemétől :)

2013. febr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Gépen rögzítve valahogy sokkal jobban megy az írás.

Persze ki szoktam dolgozni a karaktert gondolatban, de ez a leíráskor változhat.

2013. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) Nos ez jó ötlet....jegyzetfüzetbe csak kevést kell írni. Értem.


Szerintem nem kell oldal. Egy pendriveon hordom majd. Vagy kettőn...

2013. febr. 14. 18:10
 17/18 Solonariwan ***** válasza:

Gépen, gépen...


És ajánlanám figyelmedbe az Ywriter5 nevű programot, amibe jegyzetelni is tudsz, és még sok minden más csodát is tudsz csinálni. :)

2013. márc. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. márc. 5. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!