Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyveket érdemes...

Melyik könyveket érdemes elolvasni, amik könnyen fellelhetők? Melyikeket tartjátok a legjobbnak, alapnak?

Figyelt kérdés

Az egyik használt könyvesboltban most minden akciós, és szeretnék akkor már pár könyvet venni, csak ugye használtban nincs minden. Szóval nem a legújabb, nagy boltokban elérhető könyvek érdekelnének. Stephen King könyvet pl. találtam, de még sok más régebbit is. Szóval mondanátok pár írót, címet, amit próbáljak keresni, mert olyan alapnak, vagy olyan jónak tartotok?

Műfaji megkötés nincs :)



2013. febr. 9. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Heló!


Lovecraft és az általad említett Stephen King művek.

Anthony Burgesstől voltaképp bármi, de a Gépnarancs és az Egy tenyér ha csattan mindenképp.

George Orwell-től az Állatfarm és az 1984.

Mihail Afanaszjevics Bulgakov-tól a A Mester és Margarita.

Dalton Trumbo: Johnny háborúja.

Agatha Christie-től a Tíz kicsi néger (de a többi művét is érdemes beszerezni)

Arthur Conan Doyle Sherlcok Holems történetei.

És még olyan magyar műveket ajánlanék, mint az Aranysárkány, Rejtő Jenő könyvei, A láthatatlan ember...


Jó válogatást és szórakozást!

2013. febr. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Agatha Christie összes könyve elég jó, jól kidolgozott, izgalmas, de ahogy az előttem szóló mondta, a Tíz kicsi néger az egyik legjobb.

Emily Bronte - Üvöltő szelek (Egyik legkedvesebb könyvem, többször olvastam, mind ahányra vissza tudnék emlékezni...

Isaac Asimov - Alapítvány (Sci-fi alap.

Jane Austen - Büszkeség és balítélet

Ken Folett - A katedrális

Verne összes könyve igazán jó, azok közül lehet aztán válogatni. A rejtélyes sziget, Utazás a föld középpontja felé, Nemo kapitány, minden...

Charles Dickens - Twist Oliver

William Golding - A legyek ura

George Orwell - Állatfarm


Remélem, segítettem valamit. :)

2013. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyenekre gondoltam!!! :)
2013. febr. 10. 19:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!