Magyar íróktól magyar gyerekeknek?
Régóta foglalkoztat, hogy hiába vannak magyar írók, a gyerekek nem olvasnak tőlük. A gyerekek egyáltalán nem olvasnak. Itt persze lehet szidni az alacsony fizetést, amiből következik, hogy nem tudnak könyvekre költeni – elismerem tényleg drágák. De könyvtárba sem járnak, pedig az iskolakönyvtárak ingyenesek, és sok könyvtár egy bizonyos korhatárig ingyenes (maximum 1000 forint kell a beiratkozáshoz). Nem jellemző, hogy olvasnának, és nem jellemző, hogy magyaroktól olvasnának.
A magyar írók ennyire nem érdeklik a gyerekeket? Vagy nem született még olyan mű magyaroktól, amit egy mai korban élő gyerek is örömmel olvasna? Mi a baj?
És ti milyen műveket tudtok magyar íróktól, akik mondjuk 1945. után születtek? (Köszönöm Leiner Laura SZJG-jével és többi könyvével volt szerencsém közelebbről ’megbarátkozni’.) :-)
itt választ is találhatsz a kérdésedre, és kitűnő magyar írók könyvei közt is böngészhetsz
szerintem egyébként azért, mert a szülők sem adják a gyerek kezébe a könyvet, sőt a szülők sem olvasnak, nem látja a szülőt könyvet olvasni a gyerek
Köszi! :-)
Ment a zöld kéz!
Kedves utolsó!
Igen, igazad van. Én se mondom, hogy minden magyar könyvet lehet szeretni, de sajnos ma már egyébként sem nagyon adnak ki magyar emberektől könyvet, ha meg igen, az nem a gyerekeknek szól. És sajnos a régi magyar könyvek, amik a régi életről szólnak már nem nagyon érdeklik a fiatalokat. Én személy szerint elképzelhetetlennek tartom, hogy egy gyerek ne olvasson, az olyan, mintha szókincse se lenne. Igen, a szent johanna gimi című 'csodálat' nem feltétlenül ajánlott, de sajnos manapság örülni kell, ha ennyit elolvas a gyerek.
Kedves 14:07!
"a magyar ciki" - Bár egyetértek, meg szeretném kérdezni, hogy szerinted a magyaroknak miért ciki, ha magyartól olvasnak?
1. Én elég sok olvasó fiatalt ismerek, nagy általánosítás, hogy nem olvasnak. Persze sokaknak csak az az olvasás, ha klasszikust olvas, ill. ha látványosan könyvmolykodik.
2. Rendesen meg kéne tanítani a gyerekeket olvasni, nem Karácsonyig lezavarni az egészet, s ha nem tudja tartani a tempót, akkor elkönyvelni hülyének. Szépen szótagolva legalább tavaszig tanítani, a gyorsabban haladóknak meg külön feladatokat adni.
3. Tapasztalatból mondom, hogy a kötelezők az olvasási kedv legnagyobb gyilkosai! Megtanítják a gyereknek, hogy az olvasás kényszer, a regény unalmas, érthetetlen, vontatott, jobb, ha kerülik.
Én másfél évig nem bírtam könyvet venni a kezembe, miután muszájból, mert a tanár befenyített, félig elolvastam a Kőszívű ember fiait.
Akiket megkérdeztem, miért nem szeretnek olvasni, 90%-ban a kötelezőkre fogták.
4. Ha a gyerek látja, hogy a szülei olvasnak, nagyobb eséllyel fog ő is olvasni.
5. Régen sokkal kevesebb lehetőség volt szórakozásra, így természetes volt, hogy egy-egy szegmensére több fő jutott; ma már rengeteg választási lehetőség van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!