Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írhatnám meg ennek a...

Hogyan írhatnám meg ennek a könyvnek a folytatását?

Figyelt kérdés

Metro 2033-ról lenne szó. Nézegettem az orosz nyelvű weblapot, és ott láttam különböző metro 2033 könyveket, más-más borítóval, de ugyanazzal a logóval ellátva.

Mivel az igen, nem, vodka és kalasnyikov szavak után csődöt mond az orosz tudásom, arra tudtam következtetni, hogy ezek rajongói könyvek lehetnek, amik egy-egy szálat elkapnak a Metro 2033-ból vagy a 2034-ből, és arról készítik a sztorit. Megfordult a fejemben, hogy én is írhatnék egy ilyet, mert annyira megfogott mind két Metro könyv, hogy harmadszorra fogok nekiállni kiolvasni őket, és annyiszor elgondolkoztam már, egy két mellékszálon futó történeten, hogy az alapötlet nagyjából meg is van.

Sok sztori már foglalt, mint például a Pityer-i metró története, de sajna még egyik sem jelent meg magyarul.


Csak hogy tudnám én ezt kiadni? Kivel kéne ehhez kapcsolatba lépnem?


Előre is köszi a válaszokat! :)



2013. jan. 19. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezeket a rajongói történeteket úgy hívják, fanfiction, és soha nem adják ki őket. Ezeket csak rajongók készítik rajongóknak, szórakozás céljából. Van ugyan néhány híres fanfiction, például Cassandra Clare Draco trilógiája, ami legjobb tudomásom szerint a leghosszabb fanfiction a neten, és nem csak a Harry Potteres ficek között, hanem úgy amblokk. Ezt végül átdolgozta, saját világgal és szereplőkkel, és kiadta. Ez a Halál ereklyéi trilógia, amiből bestseller lett, és a film is a nyáron fog kijönni.

De ezt Cassandra Clare sosem tudta volna megvalósítani, ha meghagyta volna a sztorit egy mezei fanfiction-ként (de még így is szembetűnő a hasonlóság a Harry Potterrel). A szerzői jogok miatt nem lehetséges ezeket kiadni (érthetően).

De kezdd el megírni, ha profin tudsz angolul, felrakhatod a fanfiction.net-re, ha nem, maradnak a magyar feltöltős oldalak, vagy blogba is írhatod. Nem biztos, hogy nagy népszerűsége lesz a magyar oldalakon, de azért csak hajrá =)


Ha van még valami kérdésed, vagy valami nem egyértelmű, szólj =)

2013. jan. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajna nem vagyok perfect angolban, szóval magyar lesz a dolog. De néhány ismerősömmel akár le is fordíthatom. :)
2013. jan. 20. 08:22
 3/3 anonim válasza:

Háát ha írsz küldd el mert én is imádom a Metrót! :DD

És mi az a Pityeri metró története?

Nem az amikor Artyom a Poliszban hallgatta az öreg hapsit, aki mesélt az új generációs tankról meg atom tengeralattjárókról? Nem ős mondta volna? Mert már nem emlékszem... :DD

2014. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!