Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kell könyvet írni?

Hogyan kell könyvet írni?

Figyelt kérdés
Van egy jo történet amit elgondoltam csak úgy leírni az egészet hogy részletessen.Gondoltam hogy lessz benne narátor mert úgy talán könnyeb.Szeretném ha tudnátok ebben segíteni a történet szerintem hibátlan csak megkéne írni ugy hogy részletes legyen és ne legyen unalmas:) Köszönöm a válaszokat:)

2013. jan. 16. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is olvasd néhányszor át a magyar helyesírási szabályzatot. Rendkívül kiábrándító, hogy egyetlen mondatot sem tudtál leírni úgy, hogy ne legyen benne 2-3 helyesírási hiba. A stilisztikáról nem is beszélek most.


2. Olvass el 50-100 db könyvet, hogy lásd milyen megoldásokat használnak az írók a történet leírásban.


3. Az olvasott könyvek alapján alakítsd ki a saját stílusodat, ebben senki sem tud neked tanácsot adni.

2013. jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sokat és írj! Ez a titok nyitja :)

Nálad a tanács első fele fokozottan érvényes :) Olvass! Garantálom, hogy élvezni fogod :)

2013. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első lehet hogy a magyar helyesírással gondom van mert szlovák vagyok és csak megtanultam magyarul:) De azért kössz
2013. jan. 16. 11:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a hibáim megvilágítását kérdeztem azzal tisztában vagyok Első:) második köszönöm a válaszod:)
2013. jan. 16. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írj szlovákul! Egyébként a magyar helyesírás tanulható dolog, tehát nem született dolog ez, hogy most aki külföldi, az nem tud írni. (A szerb barátaim is mindig ezzel a kifogással jönnek.) Olvass sokat, azzal fejlődik a helyesírásod is! Én is azért olvasok angolul.
2013. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a hibáim megvilágítását kérdeztem azzal tisztában vagyok Első:)"


A hibáid megvilágításán kívül nem tudunk tanácsot adni, mivel a könyvírást nem lehet megtanítani. A legjobb tanács, amit én is, meg a második válaszoló is mondtunk, az az, hogy olvass nagyon sokat, mert ezt csak így lehet megtanulni. Az pedig, amit a helyesírásodról mondtunk szintén jótanács. (még ha nem is úgy tűnik és csak kötözködésnek gondolsz) A helyesírás ismerete nélkül sohasem fogsz jó regényt írni, mert nem leszel tisztában azzal, hogy hogyan fejezd ki magad pontosan, hogyan mond el, amit ki akarsz fejezni, hiszen a magyarban, akár egyetlen betű elírása is egy teljesen más értelmű szót eredményezhet. Szintén a helyesírás, írásjelek, tördelési szabályok ismerete nélkül nem fogsz tudni kifejezni olyan dolgokat, amik az élő beszédben a hangsúlyozás miatt egyértelműek, viszont egy leírt szövegben, ha rosszul alkalmazod, akár az egész irományt értelmezhetetlenné, nevetségessé(nem jó értelemben) teszik.

2013. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtan (pl. helyesírás, szószerkezetek, szókincs) olvasással tanulható, szóval ott vagyunk, ahol a part szakad, csak futottunk pár felesleges kört.

Olvass és írj! :)

2013. jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!