Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes-e megvennem a Gyűrű...

Érdemes-e megvennem a Gyűrű keresése című könyvet, miután A szilmarilokat már elolvastam?

Figyelt kérdés
A sok kutakodás után úgy vélem, hogy a két könyv majdhogynem ugyanarról szól. A Gyűrű keresésének 4 fejezete van, az elsőben Húrin gyermekeinek története van elvileg, amit én már a Szilmarilokban elolvastam és mégegyszer nem szeretném ugyanazt...a második részben Númenorról van szó, arról pedig az Akallabethben olvastam(a Szilmarilokban) a harmadikot egyedül érdekesnek. Vagy nincs igazam és érdemes ezt is elolvasni, mert olyat is olvatam, hogy a Gyűrű keresése teljesen más szemszögből dolgozza fel ezen témákat mint a Szilmarilok, és Tolkien első jegyzetei is benne vannak(ezzel meg a probléma hogy akkor meg mégis ugyanazt olvasnám). ???
2012. dec. 10. 17:08
 1/2 Arkhia ***** válasza:
Szerintem igen, teljesen más a kettő. Benne van az is (rövidebben), ami a Szilmarilokban, de mellette rengeteg minden, sokkal részletesebben, és főleg azt vizsgálja, hogy az egyes történetek hogy változtak meg az életmű során, így próbál rájönni, mi lehet a végleges verzió. Tolkien fia a "narrátor". Ha nagy Tolkien-fan vagy, mindenképpen ajánlom, nagyon érdekes. :) Még ha néha zavaros is...
2012. dec. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen!! :) igen az vagyok :)
2012. dec. 30. 18:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!