Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek írjam át a történe...

Szerintetek írjam át a történetem E/3. -ba?

Figyelt kérdés

Van egy ifjúsági urban fantasy történetem, amiből kb. száz-százötven oldalnyit megírtam. Az elején egy nézőpontosnak indult, aztán rájöttem, hogy a történetnek szüksége van egy másik helyszínre is, ezáltal egy másik nézőpontra is. Így lett kettő E/1-es mesélőm. Menet közben megint csak észrevettem, hogyha a második szál érthető akar maradni, anélkül, hogy szájbarágós lenne, meg kell mutatni belőle egy harmadik nézőpontot.

Aztán elkalandoztak a gondolataim, és azon tűnődtem, hogy itt-ott a történetben milyen jól hatna néhány kitekintés, visszatekintés a múltba, stb... és nem csak ebből a három nézőpontból. Viszont nem lesz ez sok az E/1.-es elbeszélésnek? Nem lesz olyan, mintha túl sok szereplő lenne, és nem bírnék közülük választani? Szerintem a két nézőpont még elmegy E/1.-ben, de a három már necces... (Pedig feltétlenül kéne az a harmadik.)

És amikor belegondolok, hogy azt a meglévő 150 oldalt is át kéne írnom... Nem is a munkával lenne baj, hanem elfog egy érzés, mintha búcsút kéne mondanom a szereplőknek, vagy nem tudom. Mintha elhagynám őket. Olyan ez az érzés, mint amikor pont befejezted a kedvenc könyvsorozatod utolsó részét, és tudod, hogy már nincs tovább. Na, ez fog el engem mindig, amikor arra gondolok, hogy E/3.-ban írom tovább, félek megválni tőlük, mert már úgy megszoktam őket, és olyan közel voltam hozzájuk.


Szerintetek? Ti átírnátok, vagy hagynátok E/1.-ben több nézőponttal?

Előre is köszi a válaszokat =)



2012. nov. 12. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt így látatlanban nehéz megítélni, de - hú, ez most nagyon sablonos lesz - te így érzed helyesnek, akkor legyen úgy :)


egyébként szerintem, ha ügyelsz olyan apróságokra, hogy a három szereplő három elbeszélő stílusában tükröződjön a személyiségük, belefér...

2012. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A te könyved te döntésed, a véleményem csak annyi, hogy én nem szeretek olvasni és írni E/1 személyben (kivéve ha napló jellegű a könyv).
2012. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már olvastam olyan könyvet, amiben 4-en mesélik a történetet a saját szemszögükből (minden fejezetet más). Először furcsa volt, de hamar hozzászoktam. :)
2012. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, mindegyikőtöket felpontoztam =) És döntöttem: átírom E/3.-ba, legalábbis megpróbálom, ha meg nem megy, még mindig tudom folytatni az E/1-et =)

És utolsó: csak nem a Tiszták volt? =)

2012. nov. 14. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy nem ismerem a sztorit, tehát nem tudom, mennyire szükségesek a plusz nézőpontok. tapasztalatból tudom, ha egyik nézőpontból átírod a másikba, akkor helyen is át kell fogalmazni a sorokat, hogy élvezetes maradjon. én azt javasolnám, hogy ne legyen + nézőpont, de ha mindenképp kell, akkor viszont tedd át E/3-ba!
2012. nov. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A történet fantasy, és párhuzamosan két helyszínen játszódik a történet. Az egyik egy másik világban, a másik pedig a miénkben, egy kisvárosban. Két kötetesre terveztem, és ez az első kötet. Próbáltam kihagyni az egyik szálat, de belegondoltam, hogy úgy a második kötet elég értelmetlen lenne, és magyarázkodnom kéne az olvasónak, a szájába rágnom, mi történt, azt pedig nagyon nem szeretném. Inkább megmutatom, és ha ehhez több szempont kell, akkor legyen.


Már elkezdtem átírni, a második fejezetnél tartok. (Kb. a huszadik oldal a százötvenből =D) A legtöbb helyen teljesen máshogy írtam le, mint volt, nem csak az igéket cseréltem ki. Alig maradt pár kifejezés az eredetiből =D A cselekmény is módosult egy picit. Valahogy sokkal szabadabbnak érzem magam, hogy most alkalmazhatok olyan filmszerű vágásokat, vagy hogy is mondjam. Bár még nem a legjobb, de szerintem bele fogok rázódni. Már örülök, hogy elkezdtem átírni =)

Köszi a választ, felpontoztalak =)

2012. nov. 25. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!