Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen a történetem? (kérlek...

Milyen a történetem? (kérlek építőkritika ne leszólás legyen)

Figyelt kérdés

Fürtjeimet adtam érte

Sarah sokat segített Jean-nek szerelmi ügyeibe, viszont Janet csak addig érdekelte Sarah míg segít neki mert általába bejöttek tanácsai. Mikor leéretségiztek Jean fodrász képzőbe ment mivel mindig is fodrász akart lenni, Sarah-val már nem tartotta a kapcsolatot, mivel szakított pasijával így már rá nem volt szükség, Sarah túl naív volt hogy elhiggye hogy kihasználják ,ezért azthitte csak azért nem áll szóba vele mert fáj neki a szakítás, magát is hibásnak érezte, és várt egészen addig míg Janek el nem jött vizsgája amikoris modellre volt szüksége, mivel nem talált senkit ,ezért Saraht kérte fel a feladatra, mivel ő azóta is várta hogy lépjen vele kapcsolatba nagyon megörült ,de Sarah-nak nagyon szép szőke hullámos fürtjei voltak amiket nagyon féltett, de végül beadta a derekát, viszont csak azzal a feltétellel ha nem vág túl sokat belőle.

Sarah megmosta a haját és kifésülte ahogy "barátnője" megkérte rá. Amikor belépett a vizsga helyszínére, Jean odarohant hozzá és leeszdta amiért késett pedig szegény 10 percel elöbb ment oda.Vizsgabiztos névsort olvasott , majd visszaszámolt 10 től ,Fodrásztanoncok elkezdték a munkát,

Sarah egy képett vett észre az asztalon egy elég rövid hajú lányról, de nem foglalkozott vele mivel megígérte Jean hogy mennyit vág, tükör nem volt és mereven kellet tartania fejét így nem is láthatta hogy mit csinálnak vele, nagyon rosszul érezte magát mert nagyon félt hogy haja már nem lesz szép, 20 perc múlva bejelntette vizsga biztos hogy 5 perc van hátra, ekkor még gyorsabban elkezdte alkotni ,Jean a frizurát, nagy sietségébe megvágta Sarah fülét aki erre természetesen egyből odakapott, megszokta hogy haját a füle mögé kell raknia de nem volt mit és megérintette többi részét fejének,és amennyira tapogatta annál jobban könnyezett végül sírva fakadt

Jane erre könyörgött neki hogy ne sírjon mert különbwen megbukik vizsgán, Sarah elkezdet ordibálni vele hogy átverte meg megígérte és kihasználta és sírva kirohant épületből.

Rájött hogy Jane mindig is kihasználta


2012. febr. 17. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Taggelés, haj? Inkább novella, írás, könyv, nem?


Az már rossz, ha azt hiszed, hogy a kritika csak leszólás lehet. Ami elsőnek nagyon rosszul esik, lehet, hogy több igazságot tartalmaz, mint az, hogy "jaj, de szuper" meg "tehetséges vagy".


Ha osztályozni kéne, akkor én kettest adnék rá, és meg is mondom, miért. Stílusod egyáltalán nincs, és a helyesírás is szörnyű. Van egy történeted, amit sokkal, de sokkal jobban is meg lehetne írni. Javaslom, hogy olvass Thury Zsuzsát, Kertész Erzsébetet meg Szabó Magdát, és utána javulni fog a stílusod.


"Sarah egy képett vett észre az asztalon egy elég rövid hajú lányról, de nem foglalkozott vele mivel megígérte Jean hogy mennyit vág, tükör nem volt és mereven kellet tartania fejét így nem is láthatta hogy mit csinálnak vele, nagyon rosszul érezte magát mert nagyon félt hogy haja már nem lesz szép, 20 perc múlva bejelntette vizsga biztos hogy 5 perc van hátra, ekkor még gyorsabban elkezdte alkotni ,Jean a frizurát, nagy sietségébe megvágta Sarah fülét aki erre természetesen egyből odakapott, megszokta hogy haját a füle mögé kell raknia de nem volt mit és megérintette többi részét fejének,és amennyira tapogatta annál jobban könnyezett végül sírva fakadt "


Ez egy mondat? Sosem szabad ilyen hosszú mondatot írni, mert az olvasó elveszti az érdeklődését.


"Sarah egy képet vett észre az asztalon, egy rövid hajú lányt ábrázolt. Most viszont nem rá a képpel foglalkozni, Jane ígéretet tett, hogy nem vág többet a megbeszéltél. Tükör nem volt, Sarahnak mereven kellett tartani a fejét, így nem is láthatta, mi történik. Rosszul érezte magát, félt, hogy haja már nem lesz szép. Húsz perc múlva a vizsgabiztos szólt, hogy már csak öt perc van hátra. Ekkor Jean kissé kapkodni kezdett, és nagy sietségében belevágott Sarah fülébe, aki a meglepetés és a fájdalom miatt odakapott. Sarah mindig a füle mögé szokta rakni a haját, most viszont nem talált semmit, amit odasimíthatott volna. Minél inkább kereste hosszú haját, annál több könny csurgott az arcán, végül sírva fakadt."


Olvasd el, és hasonlítsd össze a saját irományodat azzal, ahogy átszerkesztettem! Történetben sosem írunk olyat, hogy "20 perc". Nem tanultad ezt meg magyar órán?

2012. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez kimerítő volt köszi hajnali órákban írtam úgyhogy helyesírás meg sok mondat ezért van
2012. febr. 17. 13:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Valóban jobb köszi ilyenre gondoltam nem arra hogy valaki leírja hogy "szar"
2012. febr. 17. 13:51
 4/5 A kérdező kommentje:
amúgy történet írást most kezdtem, de irodalom fogalmazásaimra mindig 5-öst kapok de azok tudományosabb tárgyúak általában
2012. febr. 17. 13:53
 5/5 étoile et lune ***** válasza:
100%

Túl sok helyen lespórolod a névelőt, így nem fennköltebb lesz, hanem olyan érzetet kelt, mintha sietve írtad volna. A második mondat tényleg túl hosszú, nem lehet érteni, mi van azzal a szakítással, ráadásul a Sarah nevet túl sokszor írod le benne. Figyelj oda, hogy ne legyen szóismétlésed, a név helyett jelzőket is írhatsz, vagy ha csak annyit írsz helyette, hogy ,,a lány" vagy ,,utóbbi". Nem magabiztos a fogalmazásod, olvass többet, lehetőleg olyan műveket, amiben erőteljes a főszereplő elbeszélő módja. Nem azért, hogy lemásold, csak hogy tanulj belőle. Megállapíthatod, miért tetszik neked, ahogy ír. Egyébként először nem értettem, mi értelme a sztorinak, de végül is a címet és az utolsó mondatot olvasva leszűrtem a történet mondanivalóját, ami olvasás alatt nekem nem jött át.

Javaslom, olvasd el a Zabhegyezőt, vagy Franz Kafka novelláit (például Az átváltozás-t).

Történetben számokat tényleg nem írunk ki, és szerintem a Te szövegedben nincs is rájuk mindig szükség. ,,20 perc múlva" helyett inkább ,,kis idő múlva".

Most ennyi jut eszembe. Gyakorlás kérdése az egész, évekbe telik, mire kiforr a stílusod. Hajrá. :)

2012. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!