Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti milyen karakterekről...

Ti milyen karakterekről olvasnátok szívesen, vagy milyen karaktereket szoktatok megkedvelni egy könyvben?

Figyelt kérdés
ha esetleg van valamilyen karakteretek, írjátok le pls.:D
2012. okt. 23. 22:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nah szóval:D (előző vagyok)Nagyon jókat írtatok,csak bólogatni tudtam a válaszokon!

Nagyon egyet értek azzal hogy ne legyen kifejezetten jó és rossz.Egy hősnek is lehet tömérdek rossz tulajdonsága,és az állítólagos gonosz is lehet egy szőke herceg fehér Bugattin.

Ebből kifolyólag a legkedvesebb hőstípusom az antihős.Az a hős akit inkább a hibái miatt szeretünk,nem az erényei miatt.Az a hős aki első ránézésre beillik főgonosznak.

Azok a hősök akikre előbb bíznád rá a világ totális elpusztítását mintsem a 6 éves unokatesód.Nem,nem,nemnemnem,NEM,az FATÁLIS lenne,tessék fura bajszos ismeretlen férfi fehér furgonnal,te jobban vigyázol rá.

Nagyon szeretem ezeket a karaktereket,mert hihetetlen mélységeik vannak,rengeteg lehetőség van bennük,és egyszerűen valóságosak.Nem kifejezetten hősök,de nem is gonoszok.Úgy lehetnek hősök...hogy nem próbálnak azok lenni(tudom,tudom,túlkomplikálom)

Van esélyünk arra hogy olyan személyt teremtsünk akiben egyesül a fény és a sötétség,hogy egy csapásra kiépítsünk egy belső káoszt,és a karakter egyetlen feladata hogy ezt rendbe tegye.Nem is kell főgonosz,hisz ő ebben az esetben csupán az Antihős kaotikus felének fizikai megvalósulása.

Ebből a pontból kifolyólag itt egy másik kedvencem:

Szeretem a vívódó karaktereket.Ezek lehetnek azok akiket az első válaszoló írt,az acélakaratú, nehezen lágyuló keményfiúk,vagy az ellentétük,a bizonytalan puhányok akik a történet előrehaladtával fejlődnek keményfiúvá.Szeretem látni ahogy fejlődnek,ahogy változnak,ahogy saját magukkal küzdenek,hogy próbálgatják a szárnyaikat,hogy próbálnak túllépni a hibáikon,kijavítani azokat,vagy elfogadni őket,hogy hogy viszonyulnak másokhoz,milyen hatással vannak rá,vagy ő rájuk,ahogy a sebeiket nyalogatják,ahogy feltépik őket,hogy győznek vagy veszítenek.

Szeretem azokat a tipikus "semmi sem érdekel,ezért unatkozom,ezért mindenkinek megkeserítem sz életét" féle fura fazonokat(allllliteráció!),akik mindenkit kigúnyolnak és megbotránkoztatnak,és az a nap csúcspontja számukra ha valaki sírva fakad miattuk vagy dühösen felpofozza őket.Sportot űznek a bunkóságból és rekordokat állítanak,csupán abból az egyszerű okból kifolyólag hogy unatkoznak,furák,és nincs mit csinálniuk.

Ők azok akik ha megkedvelnek valakit az érzelemnyilvánítás annyiból áll hogy:

-Nincs tőled hányingerem.Nem baj,ha mégis lesz,biztosra veheted hogy pontosan 10 centire állok majd előtted.

(saját karakter ihlette mondatXD)

Aztán ott vannak a kedvenc rosszfiúk.(azért itt is vannak kedvenceim,hiába a jó és rossz közti dologXD)

Nem sorrendben!:

-A nagyon laza fickó,ügyeletes partiarc és gentleman aki egy szemvillanás alatt eszeveszett Hulk-Terminátor-Alien hibriddé alakul ha eksön van.

Gyűlöli ha nem terv szerint mennek a dolgok,de hajlandó változtatni.Nem szereti bemocskolni a kezét,ezért inkább a csendes cselszövős típusnak tűnik(aztaaaa dupla alliteráció!)aki nem szereti a nyílt harcot,de ez a feltételezés romba dől mikor egymaga darabjaira szaggat egy egész katonai egységet.És röhög.

Érzéseit elrejti,gyakran semmit sem tudunk meg róla,csak sejtjük hogy itt valami nem klappol.A félelmetes ebben a karakterben az illabilitás.Sosem lehet tudni hogy mikor megy át finom úriemberből gyilkológépbe,ezért egyszerűen nem lehet biztonságban érezni magunkat mellette(megj.:Ne is!o.o)


-A megállíthatatlan.Lehet azért mert halhatatlan,mert sebezhetetlen,mert nincs fizikai teste,vagy egyszerűen olyan gonosz és kegyetlen,hogy még egy természeti katasztrófán is átgázol hogy elérje célját.

Rendőrség?Semmiség,egy pöccintéssel végük.FBI osztag?Rajtuk vagyok.Szó szerint.Tank?Ez a kis fémdarab?Adj fél percet.1.000.000.000 voltos Sokkoló?Bizseregni se bizserget.10 méter vastag páncélajtó?CCÖH.Ne sértegess.Zombi hadsereg?Meg sem izzadtam.

Ez a szemét végigsétál a lángoló,savas esőtől,földrengéstől és hurrikántól vert halhatatlan démonokkal teli erdőn és SEMMI JELÉT NEM MUTATJA HOGY EZT EGYÁLTALÁN ÉSZRE VENNÉ.Miért?

Mert hősünk az erdő túloldalán áll,készen az összecsapásra...



-A tragikus gonosztevő.Az a fickó,tudod,ott fent az első sorokban,a szőke a fehér Bugattin.

Az,aki csodálatos ember lehetne,nagyon szomorú múltja van,sérült lelki és elmeállapotú,és úgy összességében egyszerűen bele akarsz nyúlni a könyvbe és adni neki egy ölelést hogy hagyja abba a gonoszkodást,anyuci itt van,nincs semmi baj(megj.:nem fogja.)

Bölcs,intelligens,intuitív,érzékeny,kellemes humora van,éles esze,remek társaság.Egy bökkenő van:

Zsigerből gyűlöli az embereket/a hőst,csak genetikai selejteknek,HIBÁKNAK tekinti őket,és mindent megtesz hogy ezeket a hibákat eltüntesse.

Ehhez a kis bökkenőhöz a múltban keresendő nagyobb bökkenő járult hozzá,gyerekkori trauma,az emberi természet visszataszító oldalával való szembesülés,hosszú balsors-láncolat amiknek egy megtört ember lett a vége,vagy mind ez egyben.

Az érdekes ebben a karakterben az,hogy többnyire igaza van.Megkérdőjelezi az emberi jóság létezését,rávilágít azokra az egyetemes igazságokra a "sötét oldallal" kapcsolatban amiket mi nap mint nap átélünk,de nem veszünk észre,ezért olyan érzés mintha a célpontja valójában maga az olvasó lenne.Akaratlanul felteteti velünk a kérdést:

-Én vagyok a főgonosz?


Bocsi a hosszú regényért,de szerintem még fogok ide írniXD

Egyébként minden típushoz amiket itt leírtam van egy karakterem,szóval a saját gondolataimat írtam le a jellemzésükkel kapcsolatban.

Még egyszer,ez egy jó kérdés:D

2012. dec. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ezúton panaszkodok,midőn ezt a választ már EGY ÉS FÉL órája elküldtem volna HA...

...ez a drágalátos trágárságszűrő engedte volna:)

21.

Huszonegy.

HUSZON.

EGY.

...alkalommal néztem át újra és újra a válaszom esetleges véletlen csúnya szavakat kutatva,mindet kijavítottam,összesen 4 volt.

De nem.A válasz továbbra is trágár volt.

Megakadt a szemem egy szón.

Csak úgy viccből kijavítottam.

És átengedett.

Mi volt az a szó?

R

O

H

A

D

É

K

............

Ezért a szóért...

Egy órát szenvedtetett velem.

De persze egy másik kérdésnél simán engedte hogy trágár szóval fejezzem ki a férfi nemiszervet.

Imádlak trágárság szűrő.Jó munkát végzel.

2012. dec. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm bő és kifejtett írásodat, nagyon tetszett, és segített!
2012. dec. 24. 23:05
 14/18 anonim ***** válasza:
Én azokat a karaktereket szeretem, akik képesek arra, hogy megváltozzanak. Például: valaki a történet elején egy bunkó, a végére meg már szeretem, meg minden, mert megváltozott. És még azokat is szeretem, akik kiállnak az igazukért.
2013. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 cathilina ***** válasza:
Én szeretem a kicsit őrült szereplőket. Azokat, akik elfojtják a vérszomjukat, de ha csak egy pillanatra elveszítik az önkontrolljukat, röhögve beleznek ki egy hadsereget, és még csak meg sem izzadnak közben.
2013. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én azokat, akik nem tökéletesek. Pl. nem szépek, kicsit gonoszak (vagy akár nagyon) stb. Na ilyen puhap@cs legyen, azoktól már kiráz a hideg. Kicsit v. nagyon önzőek is lehetnek, és ne minden vágyuk a hősnő (ha van, ha nincs akkor meg az a lány aki tetszik neki stb. ) vágyainak kielégítése legyen
2013. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Akik mindig szarkasztikusak,jó poénokkal és mindenki utálja őket miközben amúgy jó emberek,rossz cselekedetekkel.aztán persze a végére megjavulnak vagy mikor épp jó utra térnének meghalnak.
2013. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Olyat, aki nem tökéletes, inkább életszerű, emberi. Tökéletes ember nincs, így a nagyon hősies, mindig minden helyzetet megoldó karakterek életidegenek, nem igazán lehet velük azonosulni. A legtöbb ember esendő, néha inába száll a bátorsága, nem érthet mindenhez, nagyon ritkán fordul elő, hogy egyszerre gazdag, jóképű, okos, sármos, és még autót szerelni is remekül tud.

Az alapvetően jó szándékú, de tökéletlen, és ettől hiteles karaktereket kedvelem.

2013. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!