Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok róla? Jó fogalma...

Mit gondoltok róla? Jó fogalmazás?

Figyelt kérdés
Reggel a nap elő-előbújó sugarai hívogatására szépen lassan kinyitottam a szemem. A parányi fények hirtelen megszűntek létezni, a nap helyét az égen egy habos szürke felhő vette át. Nagy nehezen az ablakomhoz lépkedtem és kitekintettem rajta. Az őszi látkép egyszerűen megbabonázott. A gyönyörű táj egyre közelebb vonzott magához, én meg nem tudtam ellen állni neki. Gyorsan felkaptam a már kopott kabátomat és kinyitottam az ajtót. Amint kiléptem a szél elragadott magával, és vezetett utamon. Ahogy körbe néztem mindenhol csak meztelen faágakat láttam és a földet, amelyet levelek milliói öltöztették színesbe. Eddig nem tudtam hova tartok csak most jöttem rá: az öreg horgász tóhoz. A már szinte fagyos tavon elszórtan kacsák úszkáltak. Egyre közelebb és közelebb mentem, a víz oly hívogató volt. Ekkor olyan dolog történt, ami megváltoztatott mindent. Elkezdtem zuhanni a tó mélye felé és már csak arra eszméltem rá, hogy a testem minden porcikáját víz öleli körül. Nem tudtam mit tegyek , csak lehunytam a szemem. Akkor már tudtam, hogy meghalok.

2012. okt. 18. 17:59
1 2
 11/18 annaberecz22 válasza:
100%
Figyi én nem akarok gonoszlenni mert kezdetnek nem olyan rossz de legyen benne kevesebb szó ismélés és részletesebben írdle a tájat vagy az illatokat meg ilyesmi de mondom kezdetnek nem rossz :)
2012. nov. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Hányszor írtad át? Gyanítom egyszer se, pedig anélkül nem lehet elindulni. Amikre nagyon figyelj oda, azok a melléknevek. Rettentően túlzásba viszed a használatukat. Ezeket gyomláld ki, maximum egy kettő maradjon, ezek nélkül sokkal többmindent elmondhatsz ugyanakkora szövegben.Egy szöveg lényege nem a szókincsed csillogtatása, hanem, hogy élethűen írj le egy történetet. Az elkezdtem igét ne használd, ez nekem is egy utálatosan gyakori hibám, ennél már csak az a rosszab és erőltetettebb, ha azt írod, hogy hirtelen elkezdtem zuhanni. Ez mondjuk helyettesíthető a hirtelen megcsúsztam szavakkal, vagy ehhez hasonlókkal. Leírásra több időt szentelj, és ne csak a látható dolgokat írd le, minden érzék szerepeljen, de ne erőltetetten egymás után. Összességében ezt nem azért írtam, hogy megsértselek, vagy, hogy kritizáljalak, de ha fejlődni szeretnél, én felvázoltam egy utat:)
2012. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja é az átírást úgy gondoltam, hogy először írd meg az egészet, és ne javítgass, különben sosem lesz kész. Ha az egész készen van, akkor javítgass.
2012. dec. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

szép (!!)

viszont egy épeszű ember nem lép a vékony jégre, főleg, hogy be sincs fagyba teljesen, bármilyen szép, inkább a partról csodálom a szépséget. Ha az illető szellemileg fogyatékos volt kicsit, akkor nem szóltam. Ebben az esetben tetszett!

2012. dec. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
(+ hozzáteszem, szép volt, de nagyon tömör)
2012. dec. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Sophie-Mila ***** válasza:
Ez nagyon jó *--------* Te írtad? Folytatása van, vagy ezt csak úgy írtad? Nagyon tetszik :))
2012. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 authoria ***** válasza:
Tényleg nagyon jó csak kicsit el van túlozva. Egyébként tényleg nagy a szókincsed. Én csak azt sajnálom hogy ilyen hirtelen meghal :( De egyébként én is szívesen látnám egy könyvben :) (Y)
2012. dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
nemrossz, nemrossz! :)
2013. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!