Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok róla? Jó fogalma...

Mit gondoltok róla? Jó fogalmazás?

Figyelt kérdés
Reggel a nap elő-előbújó sugarai hívogatására szépen lassan kinyitottam a szemem. A parányi fények hirtelen megszűntek létezni, a nap helyét az égen egy habos szürke felhő vette át. Nagy nehezen az ablakomhoz lépkedtem és kitekintettem rajta. Az őszi látkép egyszerűen megbabonázott. A gyönyörű táj egyre közelebb vonzott magához, én meg nem tudtam ellen állni neki. Gyorsan felkaptam a már kopott kabátomat és kinyitottam az ajtót. Amint kiléptem a szél elragadott magával, és vezetett utamon. Ahogy körbe néztem mindenhol csak meztelen faágakat láttam és a földet, amelyet levelek milliói öltöztették színesbe. Eddig nem tudtam hova tartok csak most jöttem rá: az öreg horgász tóhoz. A már szinte fagyos tavon elszórtan kacsák úszkáltak. Egyre közelebb és közelebb mentem, a víz oly hívogató volt. Ekkor olyan dolog történt, ami megváltoztatott mindent. Elkezdtem zuhanni a tó mélye felé és már csak arra eszméltem rá, hogy a testem minden porcikáját víz öleli körül. Nem tudtam mit tegyek , csak lehunytam a szemem. Akkor már tudtam, hogy meghalok.

2012. okt. 18. 17:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Húha.. jó. :)
2012. okt. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó :)
2012. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Van folytatása? Ha ez könyv lenne most azonnal elolvasnám! :)
2012. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nekem is tetszik! irigy vagyok, mert a saját könyvemnek most írom az utolsó mondatát, és lehet, hogy vetélytársam akad... :D hajrá!
2012. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hihetetlen jó a szókincsed! Nem szeretnél véletlenül könyvet írni? Úgy elolvasnám!
2012. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon nagyon szépen, érthetően fogalmazol. Egy dologra viszont felhívnám a figyelmedet: ne ismételd a szavakat! Lehet, hogy másnak fel sem tűnt, de nekem az ilyesmi mindig kiszúrja a szemem.:DD

Az ismételt szó: már. Ilyen rövid szövegen belül meg pláne sok! :DD

Sok sikert neked, remélem olvashatunk folytatást, csak arra figyelj, amit mondtam! :))

2012. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Alakul, nekem nem tetszett (vagy csak magasra teszem a mércét), olvass többet (és próbálj egy kevés szépirodalmat is beszerezni) és figyelj jobban a logikai kapcsolatokra meg az akadozó mondatokra.
2012. okt. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A fogalmazás és a "színesítés" jó, ugyanakkor a helyesírásodban (habár ezt nem kérdezted), akad kivetnivaló. Remek történet kerekedhet belőle, mert az az érzésem, ez nem egy apró novella, hacsak nem a bevezető része és gyorsan le akarod zárni...

Amennyiben ez mégis ilyen, vagy éppen csak hosszabb kis iromány, akkor jó, más esetben jobb, ha nem ilyen tömör mondatokat írsz, mert egy regénynél a tőmondatok jelentése más, mint egy novellában ^^

Sok sikert!

2012. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Aranyos volt, de azért néhány dologra felhívnám a figyelmedet: Annak ellenére, hogy gyönyörűen írod le a dolgokat, van benne némi szóismétlés. Aztán van az a mondat: " A gyönyörű táj egyre közelebb vonzott magához, én meg nem tudtam ellen állni neki." itt nem kötelező, de én lecserélném arra, hogy: A gyönyörű táj egy közelebb vonzott magához, én pedig nem tudtam ellen állni neki.

Ezeket leszámítva tényleg aranyos volt! Sok sikert! :)

2012. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szép a fogalmazás (az "apróságokat" most hagyjuk), egyértelműen képben vagy, és én mégsem olvasnám tovább, ha könyv lenne.


Furán magasröptű, egy ember élőszóban nem beszél így és te E/1-ben írsz, ez engem zavart.

A vége sem jött jól ki, de az okát nem tudnám megmagyarázni.


Hepciás vagyok, ez van.


De hogy a kérdésedre válaszoljak, ismétlem, szép fogalmazás. :)

2012. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!