Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó könyv a Sárkányok tánca?

Jó könyv a Sárkányok tánca?

Figyelt kérdés
Csak akkor szeretném elolvasni, ha megjelenik a következő rész, és-vagy a sorozat beéri a könyveket. Spoilermentesen mit tudtok róla mondani?

2012. júl. 20. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a kérdésből nem derült ki: hol tartasz a könyvekben?
2012. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van! A 4. könyvet már rég befejeztem.
2012. júl. 20. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Oké. :) Nos, az ötös a négyeshez hasonlít. Megvannak a negatívumok: lassabb a sztori, van pár rész, ami erélyesebb szerkesztőért kiállt. De ettől függetlenül jó könyv, tervezem újraolvasni. :)
2012. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

vársz 5-6 évet a következő könyvre?

amúgy meg jó.

vannak cliffhenger-ek,jó karakterek,szadizmus,gyilok.

arya egy kicsit kevés számomra,abból lehetett volna több fejezet ha jó emlékszem 2 volt össz-vissz,meg a daenerys-es vonal volt egy kicsit túllőve,hogy nehezen jut dűlőre a hódító-megmentő dologgal.

de hát végülis nőből van.

2012. júl. 25. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ahány ember, annyi ízlés, de nekem a IV. és az V. nagyon nem tetszett. Az első három fordulatos volt, izgalmas, szinte le sem tudtam tenni. Az utolsó kettőt pedig szinte nem tudtam felvenni. :)


Nem akarom senki örömét elrontani, nagyon jó, ha valakinek ezek is tetszenek, de én nem vagyok köztük. :( Sajnos.

Erre még rátett egy lapáttal az új fordító, aki legénykedésből felülírt több nevet. Az ő szavajárása szerint "javította" azokat. Így lett pl. a Lannisport helyett Lennisrév, A Kőlépcsők helyett Lépőkövek, stb.

Részben a fordítás miatt az újakat már csak használtan fogom megvenni.

2012. aug. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem tetszett a négyes és ötös is, de egyetértek, hogy lassúak. Szerintem a két könyvet meg kellett volna vágni és egyben kiadni "a Feast for Crows" néven. (mert Sárkányok táncához nem sok köze van)


Az új fordítót már csak azért is bírom, mert átírta a felső-valyria kifejezést. :) Meg a Feketeüst, Vasszív és vérlovag is idegesített...

2012. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

03:13! MI AZ HOGY NŐBŐL VAN?!! XD Ezt a dumát! :))) (azért jó helyen sütötted el!)

Amúgy meg szerintem a Sárkányok tánca, jobb, mint a negyedik rész, Aryából tényleg keveset kapunk.

2012. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban lassabban hömpölyög a történet, mint az első háromban. Viszont lényegesen gyorsabb és izgalmasabb, mint a negyedik rész. Vannak benne hasonlóan "any*d" fordulatok, mint a például a harmadik részben.


Azonban a vége nem túl kielégítő. Helyhiány miatt a végéről két nagy csata is átkerült a hatodik rész elejébe (ezt az író nyilatkozta). Ami azért kellemetlen, mert az egész könyv ezekre épül. Kb olyan, mintha a Blackwater Bay csata a harmadik rész elejére került volna.


Amúgy olvassátok eredeti nyelven, így nem kell a fordítás miatt görcsölni. :D

2012. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Nem, nem jó könyv.

Kifejezetten unalmas, vontatott, elhúzott, logikátlan. A korábbi könyvekben bevált elemek gyengített változatainak tárháza.

Az egész könyvön az érződik, hogy igen, meg lehetne írni ezt a témát pengén is, baromi jó az alapanyag, lehetne itt jó történet... de még sincs. Egyszerűen azt csinálja az író, mint a 4. részben: nem írja meg a könyvet.

Nem írja meg a könyvet, amire kíváncsi lennél, nem fejezi be a korábban elvarratlan szálakat, nem zár le semmit, nem dönti bele a szereplőit kemény harcokba. Előkészít, beállít, kidolgoz, tájakat meg címereket ír le, eltereli a történeteket, új szálakat hoz be míg a régiek nyitva maradnak és elfelejtődnek. 1000 oldalas könyv, és több a kérdésed utána, mint a válaszod. Ha jobban belemennénk, igazán temérdek sok elvarratlan szálat találnánk. Az író mestere az ilyen szálak bujtatott, félmondatos megfejtésének könyvekkel azok feltűnése után, de ezeket el is felejted és észre se veszed, ha nem rögtön egymás után olvasod a könyveket.

Kevés az élvezetfaktor, a legtöbbször inkább a fejed fogod, hogy miért nem történik már megint semmi ebben a Daeneryses fejezetben, és ez a kitudjakinek királynője miért nem csinál végre valamit. És nem, nem fog csinálni semmit. Pedig ki lehetett volna találni értékelhető sztorit is neki.


Szemfényvesztés az egész. Vegyél meg eggyel több könyvet, nézz meg egyel több filmet. Vagy tényleg az író lett béna: olyan baromi jó sztorit is lehetne csinálni, beleférne az időbe és terjedelembe, de nem, itt törpék kezdődő szerelmét meg világkörüli utazásokat írnak le. Csalódtam az íróban, ennél jobbat is összehozhatott volna az alapanyagból. Olyan, mintha valaki nekiállna leírni Európa történetében a 30 éves háborút 30 szereplő nézőpontjából, az elején felkeltené mindenki érdeklődését a korábbi háborúkra (ugye a Targarienek bukása, stb), majd szép lassan átmenne az ógermán mítoszok elmesélésébe és azok megfelelőinek állandó előbukkanásainak bemutatására, a szereplői egy részét meg átküldené Ázsiába lovagolni, a tengerekre vitorlázni, majd egyre messzebb küldené őket, végül Indiában a helyi ügyekkel bajlódik mindenki vagy oda elindult. A háborúban a fő ellenségről meg semmivel nem tudsz többet kb, mint az első részben. Hát eszem megáll.

A Trónok Harca volt a jó könyv, aztán még futotta egy ideig a lendület, majd Tywin nagyúr halálával kb ki is purcant a sorozat. Ez csak utólag derült ki.

Ezektől még lehet eszméletlen jó a folytatás. Az alapanyag még mindig jó, lehengerlő cselekmények, összekapcsolódások még lehetnek. Még az is lehet, hogy ez a sok időhúzás jó lesz valamire. Alig várom a következő könyvet. Volt 2 béna összekötő, időhúzó rész, ideje lesz végre belecsapni a lecsóba és nem csak kerülgetni a forró kását. Nincs teljesen elrontva, még baromi jó lehet a folytatás! Ezért (és csak ezért) érdemes elolvasni a 4. és 5. könyvet. Mert benne van a sztoriban a monumentális és fantasztikus befejezés, amihez ez a 2 könyv elengedhetetlen. Én csak azt mondom, hogy ezt a 2 könyvet sokkal jobbra is megírhatta volna az író, mert előtte már csinált sokkal jobban megírt könyveket.

2013. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!