Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok Philip Pullman...

Mit gondoltok Philip Pullman ateista íróról?

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem én olvastam már tőle. :) nem volt rossz, érdekes a képzeletvilga, bejött. :) nem azt mondom, hogy egy J.K. Rowling vagy Gárdonyi, de tetszett az Úr sötét anyagai első. :3 a másodikat nem olvastam.
2012. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
amúgy miért fontos számodra, hogy ateista?
2012. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam így jobban betudjátok azonosítani. Nem fontos számomra, de adtam róla egy jellemzőt és így azt hittem valakinek jobban eszébe jut mit is gondol róla. Az írásairól kitűnik, hogy alá szeretné ásni a keresztény hitet. Vegyük a Rubin és füst című könyvét: A hajózási maffiának pont Hétszentség a neve. Az arany iránytű: démonok irányítják az embereket, és a filmben tetézték még azzal, hogy a gonosz magister tagjai mind papként lettek megjelenítve. Szerintem nem kéne az irodalommal befolyásolni mások hitét.

A kérdésedre válaszolva:

Csupán adtam egy jellemzést, ami kitűnik az írásaiból.

Például Karinthy Frigyes Így irtok ti novellagyűjteményében is az írók, költők neve mögé beillesztett egy kis jellemzést.

2012. júl. 16. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, te keresztény vagy, igaz? Én olvastam Az úr sötét anyagai trilógiát, és nagyon tetszett, de nem változott meg a világnézetem tőle. Szerintem jól ír.


Olvastam Patricia M. St. Johntól A nyomok a hóban és olvastam Eleanor H. Portertől Az élet játékát. Mindkettő keresztény ifjúsági regény, de nem lettem tőlük keresztény. Ahogy ők sem, úgy Pullman sem befolyásolja más hitét. Olvastam C. S. Lewistől a Narnia Krónikáit, ami szintén keresztény ifjúsági regény. Nem változtatott a világképemen, csak egy jó történet, és ugyanez a helyzet Pullmannál is. Olvastam Christopher Moore paródiáját, a Biff evangéliumát, de azon túl, hogy egy szórakoztató regény volt, nem éreztem, hogy bármit is rám akarna erőltetni. Különben is, ha egy fiktív történetben más a vallás vagy mások az istenek, az még ne istenellenes, csupán világteremtő fantasy. Mert ilyen is létezik.

2012. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!