Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok valami nekem való...

Ajánlanátok valami nekem való könyvet?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, szeretek zenét hallgatni, focizni, gépezni. Eddig nem nagyon olvastam könyveket, de most eldöntöttem, hogy elkezdek valamit olvasni. Ajánlanátok valamit. Valami izgalmas kellene, amit nem tudok lerakni. Köszönöm
2012. jún. 26. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Így kicsit nehéz ajánlani, hogy fiú vagy, de talán van mégis egy könyv, ami tetszhet az én eddig olvasott könyveim közül. Úgy gondolom, hogy Alexandre Dumas A három testőr c. könyve egyaránt ajánlott lányoknak és fiúknak is. Ha nem irtózol a történelemtől - sok történelmi motívum van a könyvben - akkor nyugodtan kezdd el olvasni!

Az elején még én is azt hittem, hogy unni fogom a könyvet, aztán viszont nagyon megtetszett :)

2012. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, neked mennyire fog bejönni, egy rövid kis könyv, én már sokszor elolvastam, és nagyon-nagyon szeretem!

Jack London - A vadon szava

2012. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát. Az első, ami eszembe jutott, az a Battle Royale. A maga 700 oldalával kicsit elrettentő elsőre, meg túl sok az elején benne a név, de én nem tudtam lerakni, két nap alatt kivégeztem.

A másik Az éhezők viadala. Tudom, lány főszereplő, meg romantika is van benne, meg annyira felkapott lett, hogy az emberek örömüket lelik benne, ha szidhatják, de egy próbát megér. A három könyvet egy-egy nap alatt olvastam ki.

A harmadikat én sem olvastam még, de nagyon szemezek vele. A címe Köddé váltak. Sokan mondják, mennyire akciódús, és maga a témája is eléggé izgatja a fantáziámat.

Eszembe jutott még egy, a Tiszták. Nemrég jelent meg, bár ezt sem olvastam, de mindenképp el akarom. Műfaja disztópia, mindenki szónokol róla, hogy mennyire durva és pörgős, hát én már nagyon kíváncsi vagyok =)

16/l

2012. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát a történelem nem éppen a kedvencem, a battle royale-t még csak filmben láttam, én inkább először valami egyszerűbbel kezdenék, de köszönöm az eddigi javaslatokat :D
2012. jún. 26. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak a foci miatt jutott eszembe:

Nick Hornby: Fociláz


Egy csomó mindent sorolhatnék, ami talán érdekel, de egyet talán ismersz is:

Chuck Palahniuk: Harcosok klubja (Igen, ez az, ami alapján a film készült.)

2012. jún. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 rajcziz ***** válasza:

Dan Brown-könyveivel kezdhetnéd talán


Darren Shan vámpír könyvei is jók

Stieg Larsson: Millenium-trilógia (A tetovált lány és folytatásai)

Tolkien: A gyűrűk ura

George R. R. Martin: A trónok harca

Bár ezek mind elég hosszúak, sőt folytatásos könyvek, letehetetlen olvasmányok voltak, és az utolsó kivételével olyan idősen olvastam, mint most vagy te.

2012. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre Wilbur Smith könyvei jutottak eszembe. Kalandos, cselekménydús, izgalmas. Vannak köztük elég terjedelmesek és sorozatok, de vannak "egyedülálló" könyvei is. A legutóbbi pl. az Afrika szarva, ami szerintem szintén nagyon jóra sikeredett. Ráadásul nem egy nehéz olvasmány, lehet vele haladni. Szerintem próbáld meg :)
2012. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 slora ***** válasza:

Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak

Eddig még csak filmben láttam, akkor nagyon tetszett,de elhatároztam,hogy most meg fogom szerezni könyvben.Addig is csak a film alapján ajánlom neked :)

2012. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom,hogy szereted-e a vámpíros könyveket,de én J.R.Ward: Fekete Tőr Testvériség című könyvét ajánlom.:)
2012. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!