Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 20-30 éves képregények mennyit...

20-30 éves képregények mennyit érhetnek meg egy gyűjtőnek?

Figyelt kérdés

Van 16db ilyenem, fater bátyjáé volt.

Mondjuk van pár Rejtő Jenő képregény változatban is, van Beverly Hillsi zsaru stb.

Úgy gondolom, biztos többet ér a semminél egy ilyen.



2012. jún. 10. 21:49
1 2
 11/18 polarbeer ***** válasza:

azokhoz jobban értek - magam is régi pénz, és érme gyűjtő vagyok -


Ha teszel fel képeket, megmondom, hogy mi mennyit ér :)

(amúgy jótanács: a pénz régisége nagyon gyenge szempont.)

(láttunk már 200 Ft-ot érő római pénzt Krisztus előttről, és tudok olyan pénzről is, amit tavaly adtak ki, és 300.000 Ft körül mozog :D :)

2012. jún. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Na találtam egy oldalt, itt megtudtam hogy kb. mennyit érhetnek a régi magyar pénzek.

[link]

2012. jún. 19. 09:06
 13/18 polarbeer ***** válasza:

Egész reális oldalt találtál! Viszont ez csak konkrét magyar papírpénzeket ír, fémpénzeket, és külföldi pénzeket nem.


Amúgy a papírpénzeknek nagyon fontos az állapotuk! Ha gyűröttek, tépettek, saláták (ne foglalkozz azzal, hogy mennyire régi!, akkor sokkal sokkal kevesebbet ér!!!


Pl.: egy hajtatlan, hibátlan állapotú 1957-es 100 Ft-os eléggé sokat ér, itt 5650 Ft-ért vettek meg 1 db-ot:

[link]


Viszont ugyanez a pénz rosszabb állapotban (de nézd meg képen, nem annyira rossz, erre a lomisok azt mondják, hogy "azért ilyen, mert ennyire régi"):

[link]

Na, ilyen állapotban (pedig csak a közepén van egy hajtás!) még 5000 Ft-tal OLCSÓBBAN, tehát 650 Ft-ért SE KELL SENKINEK!!!


Ezért legyél figyelmes! Akkor is ha gyűjtesz, akkor is, ha eladsz, és akkor is, ha olyan oldalakat nézel, ahol ilyenek vannak eladók.

Ne feledd: inden termék más, és más!!! :) :)


Üdv.: polarbeer


u.i.: nyugodtan fotózz, tegyél fel képeket a pénzeidről, itt megmondjuk neked a frankót! :D

2012. jún. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Van egy érmém ami kb.15000 ft-ot ér. Szent István emlék érme 1938
2012. jún. 21. 13:31
 15/18 polarbeer ***** válasza:

1938-as, egyik oldalán Szent István, másik oldalán meg az, hogy "5 pengő, Magyar királyság", elég vastag pénz, és az oldalán cirádás mintázat???


Na az nem 15000-ret, de még 5000-ret sem nagyon ér meg!! Mostanában 4500 - 4800 körül viszik, amúgy nagyon szép pénz, de elég sok van belőle. Az értéke azért ennyire magas egyébként, mert sok benn az ezüst, és most eléggé fent van az ezüst grammára.


15 ezerért a Szentpityu5pengő még akkor se kelne el, ha hibátlan, UNC, karcolatlan volna!! Hidd el nekem.

Mindenesetre gyönyörű pénz, sokan gyűjtik a háború előtti magyar ezüstpénzeket, én is :)


Üdv.: polarbeer

2012. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Igen azt hiszem erre gondoltál:

[link]

2012. jún. 21. 15:58
 17/18 polarbeer ***** válasza:

Igen, erre, bizony!

De a MÉF árulhatja 2985206785296 Ft-ért, vagy bármennyiért, ha egyszer olcsóbban is hozzá lehet jutni, és még 4000 Ft-ért SEM kell senkinek!!!!


[link]


Na, légy szemfüles :)

2012. jún. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kösz a tanácsokat, valamivel okosabb lettem :)

Úgy döntöttem hogy nem adom el, többet ér ha megtartom és még egyszer köszi.

Üdv

zerstören

2012. jún. 22. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!